eTwinning Desktop

+38 067 823 0125

National Embroidery of Different Countries

6 квітня 2017 року

Проект створений для тих, хто цікавиться вишивкою, фольклором, мистецтвом. Учні вивчали різні техніки вишивки. Знайомились з особливостями вишивок різних країн, оберегами, значенням символів у вишивці. Слухали та виконували пісні про вишивку, спілкувались з однолітками, вдосконалюючи розмовну англійську, використовували ІКТ.

Вчитель-учасник проекту від України:
Таїса Хриплива, Плосківська ЗОШ І–ІІІ ст., Леся Щербатюк Черкаська ЗОШ І-ІІІ ст. № 7.
Країни-учасники:
Болгарія Литва Україна Молдова Словенія
Мета проекту:
виховання культури спілкування та мовлення; залучення до міжкультурного діалогу; оволодіння знаннями про вишивку; розвиток навичок роботи в групі та використання ІКТ.
Предмети:
Історія культури, Історія, Географія, Астрономія, Образотворче мистецтво, Музика, Інформатика/Інформаційно-комунікаційні технології, Іноземні мови
Мови проекту:
англійська
Вік учнів:
12–17 років
Інструменти:
електронна пошта, фото, відео, онлайн-дошка, онлайн-тести, Power Point, TwinSpace, Facebook, Viber
Результати:

Відгук вчителя:

Таїса Хриплива: «Проект був дуже насичений. У нашому райцентрі є художній ліцей та майстерня художніх промислів, тож учні побували на майстер-класах відомих вишивальниць й килимарниць, відвідали музей вишивки художнього ліцею. Взяли участь у святі «Решетилівська весна», на яке з’їхались майстрині зі всієї України. Також познайомились з вишивкою різних областей України, з відомими вишивальницями, яким показали свої роботи. З цікавістю учні знайомились з вишивкою наших партнерів. Проект був пов’язаний з навчальною програмою з трудового навчання, художньої культури та англійської мови. Ми мали вже давно закрити проект, але учні хочуть зробити останню вишивку – пасхальні яйця з мотивами своїх країн та показати вишиваний одяг, який одягають на це свято. Я безмежно вдячна своїм партнерам (вчителям та дітям) за пророблену роботу, масу отриманих знань, позитив, чудові враження, нових друзів. Я навіть почала вишивати».

Відгуки учнів:

Марина Ткачук (8 клас): «Мені дуже сподобався проект. Я набула багато теоретичних та практичних знань. Ми знайомилися з різними техніками вишивання, значенням того чи іншого узору на вишивці. Найбільше мені запам’яталося свято вишивки в одній зі шкіл нашого району.Там ми познайомилися з викладачем декоративно-прикладного мистецтва Гадяцького училища культури Григорієм Кіселем, який створив розробки-схеми портретів, ікон, орнаментів для вишивання. А ще ми побували на майстер-класі решетилівської вишивальниці Лариси Пілюгіної, роботи якої відомі в усьому світі».

 Поліна Безпала (6 клас): «Я дуже люблю вишивати. Тому мені було цікаво дізнатися про вишивку різних країн. Найбільше мені сподобалися узори вишивок з Молдови та Болгарії. Ще мені запам’яталося свято «Решетилівська весна», на якому ми побачили різні вишиванки та показали свої. Також було цікаво відвідати музей вишивки художнього ліцею у Решетилівці та подивитися, як учні створюють машинну вишивку».

Проект стартував  04.04.2016.