eTwinning Desktop

+38 067 823 0125

A TRIP TO FAIRY-TALE

25 січня 2017 року

Цей проект зібрав партнерів-однодумців, котрі змогли повернути дітям любов до читання через «обмін» народними казками. У ході проекту учні перекладали казку своєї країни на англійську мову і надсилали іншим учасникам. Партнери перечитували їх англійською та перекладали на свою рідну мову, обговорювали на уроках чи гуртках. Далі учням було запропоновано проілюструвати казки за допомогою різних засобів (малюнків, відеороликів, ляльок-маріонеток, театру тіней, танцю, комп'ютерної графіки тощо). Результатом стало створення електронної книги.

Вчитель-учасник проекту від України:
Ольга Мельник, Калуська спеціалізована ЗОШ І-ІІІ ст. № 2.
Країни-учасники:
Польща Греція Хорватія Литва Туреччина Україна Грузія Молдова Вірменія Туніс
Мета проекту:
повернути дітям любов та радість від читання; навчити тлумачити казки з інших країн, розуміти різність та спільність культур.
Предмети:
Трудове навчання, Акторська майстерність, Образотворче мистецтво, Музика, Інформатика/Інформаційно-комунікаційні технології, Іноземні мови
Мови проекту:
англійська
Вік учнів:
6–18 років
Інструменти:
фото, відео, електронна пошта, блоги, сервіс зі створення електронних книг, PowerPoint, Twinspace, Facebook, YouTube
Результати:

Відгук вчителя:

Ольга Мельник: «Цей проект – вдалий старт і початок формування мене, як вчителя-ітвіннера. Він також подарував підтримку партнерів, бажання вивчати і застосовувати нові методи й форми роботи. А моїм вихованцям проект надав можливість не тільки покращити навички читання та перекладу, але й дізнатись багато нового про інності країн-партнерів та збагатити свій духовний світ. Це було дуже цікаво – побачити нові та сучасні ілюстрації до давніх казок. У деяких з них можна було впізнати популярних дитячих кіногероїв, в інших з'явилися несподівані інтерпретації, треті відображали культуру і традиції країн, а четверті не уникли впливу технологій ХХІ ст. Проте, всі казки були об'єднані інтересом й ентузіазмом дітей. Ми також щиро раділи, коли наші партнери отримали European Quality Label. І ще, наша подорож країною казок продовжується в новому пректі SECOND TRIP TO FAIRY-TALE».

Відгуки учнів:

Адріана Кульбанська (4 клас): «Я вперше брала участь у проекті від eTwinning. Це було супер-мега-круто!!! Знайомство з платформою, голосування за найкраще фото, переклад української народної казки «Рукавичка» англійською мовою, перечитування казок наших партнерів, зйомка відео з ляльками-маріонетками та створення електронної книги – це безцінний досвід. Вміння та навички набуті за час роботи над проектом планую використовувати у SECOND TRIP TO FAIRY-TALE».

Христина Івасів (4 клас):

«Наші казки – це  гордість українців і я пишаюся тим, що мала можливість  поділитися  ними з ровесниками з інших країн. Щиро вдячна за нагоду перечитати казки наших партнерів. Ми кожного разу з нетерпінням чекали Уроку домашнього читання, бо знали, що матимемо шанс перечитати та обговорити нову казку. Це дало змогу зробити висновок, що  скільки є країн і народів – стільки й різних казок, які відрізняються ідейною спрямованістю, філософією, значеннєвим та емоційним змістом. Але між казками є і багато спільного. Всі вони підносять добро, милосердя, щирість та відданість».

Проект стартував  01.2016.