eTwinning Desktop

+38 067 823 0125

A European Red Book

8 червня 2016 року

Проект мав на меті ознайомити учнів різних країн з вимираючими видами тварин і рослин, та запропонувати шляхи їхнього збереження. Учні знайомилися; створювали малюнки, презентації та відеоролики; вигадували салогани; ділилися пропозиціями щодо збереження вимираючих видів тварин і рослин; проводили різні акції. Розвитку комунікативних навичок учнів під час проекту сприяло електронне листування, спільна робота на онлайн-дошці Padlet та обмін листівками. Результатом проекту стала електронна книга, якою можуть користуватись вчителі та учні різних країн. Друкований варіант книги був представлений на міській та обласній виставках педагогічних інновацій «Зернини досвіду 2016».

Вчитель-учасник проекту від України:
Надія Вовченко, Світлана Титаренко; Черкаська гімназія № 31
Країни-учасники:
Італія Болгарія Франція Голландія Румунія Туреччина Македонія Україна Грузія Молдова Вірменія Туніс Азербайджан
Мета проекту:
обмін та збір інформації про вимираючі види рослин і тварин Європейських країн; знаходження шляхів їхнього збереження; проведення акцій, які привертають увагу до цієї проблеми
Предмети:
Біологія, Природознавство, Іноземні мови
Мови проекту:
англійська, німецька, французька
Вік учнів:
10–16 років
Інструменти:
фото, відео, Power Point, електронна пошта, пошта, форум, онлайн-дошка
Результати:

Відгук вчителя:

Надія Вовченко: «Корисним досвідом під час роботи над проектом стала інтеграція знань з біології у вивчення англійської мови. Перевага проекту – в його зв’язку з реальним життям, – адже учні не тільки знайомилися з вимираючими видами, а й самі придумували та застосовували реальні способи їхнього збереження: годували тварин в зоопарку, виготовляли годівниці тощо. Цей проект є надзвичайно корисним для учнів, оскільки вони вчаться берегти й цінувати природу навколо нас. Крім того, шукаючи й перекладаючи інформацію, та знайомлячись з роботами наших партнерів, учні вдосконалювали комунікативні навички з англійської мови. Також тема проекту тісно пов’язана з навчальною програмою».

Відгуки учнів:

Катерина Скубаєва (10 клас): «Завдяки цьому проекту я дізналася про зникаючі види тварин та рослин в нашій країні. Це допомогло мені зрозуміти, про яких тварин слід пильніше піклуватися. Я сподіваюся, що ця проблема торкнулася не лише мене, а й багатьох інших учнів-учасників, та тих, хто подивився наші презентації. Проект виховував відповідальне ставлення до збереження природи, прагнення брати участь у природоохоронній діяльності. Особливо запам’ятались масові заходи допомоги – тобто ми не тільки досліджували проблему, а й намагалися вирішувати її.

Проект стартував  22.11.2014.