eTwinning Desktop

+38 067 823 0125

Stand up for Green Schools

21 січня 2016 року

Проект присвячений темі екології. У рамках нього було проведено: День європейських мов; розробку екословника (написаного різними мовами країн-партнерів); роботу над найбільшою Різдвяною листівкою; збір вживаного одягу; залучення громади до спільних дій – святкування Години Землі; садіння «Дерев миру»; збереження квітів; поширення інформації про необхідність берегти енергію та ділитися одягом; День прибирання; виставки; створення фільмів, презентацій, стендів у школах тощо.

Вчитель-учасник проекту від України:
Тетяна Гринкевич, Ірина Попчук, Зоряна Поточак; Спеціалізована школа І-ІІІ ст. №8 з поглибленим вивченням англійської мови, Самбір
Країни-учасники:
Італія Хорватія Туреччина Україна
Мета проекту:
навчити учнів усвідомлювати свою відповідальність перед природою та її збереженням; спонукати їх до прагнення зробити школу зеленою зоною та місцем, де не лише вчаться, але й відпочивають, обмінюються найкращими практиками з різних країн, діляться набутими знаннями з однолітками та громадою, застосовують їх у школі. Також проект направлений на покращення рівня володіння англійською мовою, розкриття творчості, вивчення географії
Предмети:
Географія, Образотворче мистецтво, Іноземні мови
Мови проекту:
англійська
Вік учнів:
11-16
Інструменти:
електронна пошта, чат, мультимедійні презентації, аудіо та відео, Movie Maker, Twin Space
Результати:

Відгук вчителя:

Тетяна Гринкевич: «Проект був настільки  цікавим, що ми плануємо роботу над новим проектом з тими ж партнерами – енергійними, цікавими і творчими. Він був тісно пов’язаним із програмою, тому учні могли працювати індивідуально, залучати до роботи цілу школу (створення найбільшої Різдвяної листівки), окремі класи та місто (садіння «Дерев миру»), чи групами за інтересами (виготовлення ящиків для роздільного сміття, пропаганда не купляти весняних пролісків, збір одягу для прифронтових шкіл тощо). З точки зору педагогіки – користь отримали всі, адже на перший план винесено роботу в групах та парах;  розвиток лідерських якостей; мотивацію учнів діяти та творити хороші справи, залучаючи до цього інших».
 

Відгуки учнів:

Тетяна Браток (10 клас): «Проект дуже цікавий, ми маємо можливість спілкуватися з однолітками, а як цікаво було виготовляти листівки для друзів! Ми спілкуємось англійською мовою, дізнаємося про європейські країни, учні розповідають про школу, захоплення. Нам сподобалося створювати «зелений словник», адже ми шукали слова, їх переклад, створювали презентацію.

Тетяна Лехуш (10 клас): «Проект став важливим кроком для розвитку нашої школи та нас самих в екологічному плані. Сьогодні проблема збереження навколишнього середовища постала вкрай гостро і кому, як не нам, підростаючому поколінню, її вирішувати?! Проект об'єднав підлітків різних європейських держав. Разом ми спілкувалися у чатах, де могли поділитися ідеями щодо цієї нелегкої боротьби за чисте довкілля. Учні з різних країн мали нагоду обмінятися новорічними листівками, зробленими виключно з екологічних продуктів (папір, гречка, макарони і т. ін.). Також команда з кожної країни власноруч зробила ящики для поділу сміття у своїх школах. Цей проект став нашим першим, але далеко не останнім кроком на шляху до чистої планети».


Проект стартував  24.04.2015