eTwinning Desktop

+38 067 823 0125

GLOBAL KITCHEN: Tasting Culture & Saving the Planet

4 червня 2015 року

В рамках проекту учні представляють себе і пишуть про свої національні страви й культуру харчування, пропагуючи здорову їжу та харчування. Цей проект – це подорож, яка виявляє нові смаки; учні мають можливість поділитися новими враженнями і побудувати кращий світ. Такі проекти допомагають їм знайти щось спільне з однолітками з інших країн; привчають дітей дружити, а не ворогувати, що є запорукою миру у всьому світі!

Вчитель-учасник проекту від України:
Мар`яна Лисишин, НВК №9 «Школа - природничо - математичний ліцей», Коломия
Мета проекту:
сприяти міжкультурному пізнанню та обміну досвідом здорового харчування між учнями; вивчити страви та їжу своїх регіонів і поділитися ними зі своїми партнерами, намагаючись зберегти основні складники страв, які збережуть не тільки самобутність культури, а й воду, навколишнє середовище та здоров'я людини
Предмети:
Іноземні мови, Інформатика/Інформаційно-комунікаційні технології, Основи здоров’я
Мови проекту:
англійська
Вік учнів:
14 – 18 років
Інструменти:
e-mail, відеоконференція, веб-публікації, відео, зображення та малюнки, форум, чат, Powerpoint, Твінспейс, Voki
Результати:

Відгук вчителя:

Мар`яна Лисишин: «Працювати в проектах eTwinning – надзвичайне задоволення, адже це реальне спілкування учнів та вчителів. Це мотивація учнів для навчання іноземної мови, адже вони мають чудову нагоду побачити, що англійська мова є мовою міжнародного спілкування. Це можливість для учнів глибше дослідити свою культуру, отримати нові знання, зокрема, про користь здорового харчування, що є надзвичайно актуальним  сьогодні. Це обмін  враженнями та досвідом, це  взаємодія учнів з ровесниками, а вчителів – з колегами з різних європейських країн. Проект «GLOBAL KITCHEN: Tasting Culture & Saving the Planet» тісно пов’язаний з навчальною програмою та передбачає міжпредметні зв’язки, дає можливість учням використовувати знання з інших предметів, узагальнювати свій життєвий досвід, аналізувати інформацію, надану партнерами з інших країн. Участь у ньому дала змогу цікаво та глибоко вивчити  теми «Їжа, здорове харчування» і «Захист навколишнього середовища» та отримати додаткові знання як з української культури так і з культур країн-партнерів.

Надзвичайно  корисною стала робота у програмі Voki, адже вона допомагає  вчителю виконати програмові вимоги, а учням дає стимул для навчання. Також цей проект навчив дітей працювати в команді. Дякуємо команді eTwinning plus в Україні за унікальну можливість проявити свої творчі здібності».

Відгуки учнів:

Вікторія Бойчук: «Оскільки наш освітній заклад спрямований на розвиток лідерських якостей ліцеїстів та міжнародну співпрацю, проект став чудовою можливістю для встановлення дружніх та професійних зв 'язків між школами Італії та Туреччини, а також об'єднав нас, учнів різних країн, над важливими для всіх темами. Для мене, участь в проекті була не тільки навчальна та виховна,а й неймовірно цікава. Ми познайомилися з культурою й традиціями інших країн та гідно представили Україну. Такі проекти мають дивовижну силу. Вони відкривають для учнів та вчителів з усієї Землі маленьке віконечко, з якого видно не лише власну Батьківщину, а весь світ».

Іванна Живачук: «Ми мали змогу багато дізнатися про кухню й страви партнерів, а також самі продемонстрували свої. Хочеться мати ще більше можливостей спілкуватися з однолітками із різних країн світу та пізнавати щось нове».

Іван Линдюк: «Я дізнався, яку їжу споживають люди з різних країн світу. Було цікаво робити проект і я дізнався багато нового, зміг віртуально подорожувати та спілкуватися з однолітками з інших країн. Моя мама дуже смачно готує, тож я зміг використати і її знання про страви».

Андрій Дячук: «Мені був цікавий хід роботи в проекті, дослідження улюбленої страви моєї сім’ї. Я дізнався багато нового про національні страви інших країн. Хотілося б і надалі приймати участь у подібних проектах, представляти свою країну та дізнаватися про те, як живуть люди в інших країнах».

Арсен Харченко: «В ході роботи над проектом ми мали змогу презентувати різноманітність української кухні та знайомитись з кулінарними цікавинками інших країн. А саме головне дізнатись, що нас і наших однолітків з Італії та Туреччини хвилюють одні і ті ж самі питання. Ну і, звичайно, вдосконалювати свою англійську».

Ірина Борис: «Знімати відеоролики у програмі Voki  про себе та  різноманітні страви було надзвичайно цікаво. Проект згуртував нас як команду, що йде до спільної мети. Кожен мав змогу висловити свої ідеї та разом попрацювати над запропонованою темою. Беручи  участь у проекті, ми ретельно готувалися. Ми пишаємося тим, що нам все вдалося і наша проект став переможцем місяця».

Проект стартував  19.04.2015.