eTwinning Desktop

+38 067 823 0125

Christmas Truce 2014

11 лютого 2015 року

Проект створений з метою відзначення сотої річниці Різдвяного перемир’я 1914 р. під час Першої світової війни. Тоді солдати ворогуючих армій влаштували неофіційне тимчасове перемир’я шляхом припинення стрілянини; обмінялися подарунками; заспівали різдвяні пісні та зіграли у футбол, який виступив у ролі єдиної мови спілкування представників різних народів. Учасники проекту вшанували пам'ять солдатів, які проявили братерство, відкрили важливу главу в історії побудови європейської єдності та дали яскравий приклад для сьогоднішньої молоді. В рамках проекту діти вивчали різдвяні пісні країн-учасників, ділилися інформацією про традиції святкування Різдва; виготовляли та обмінювалися різдвяними листівками. Проектна діяльність включає в себе: конкурс дизайну логотипу для проекту; створення блогу, де учні ділилися своїм досвідом участі у проекті, та щоденник проекту, доступний для батьків; проведення спільного концерту колядок у формі відеоконференції, де учасники проспівали різдвяні пісні, зокрема, разом виконали пісню «Тиха ніч» різними мовами.

Вчитель-учасник проекту від України:
Т. Махневич, І. Завацька, Ю. Дарійчук, Т. Іванюк, Ю. Федик, А. Стангрет, Н. Кондря, І. Душенко, Г. Гордіца, І. Вербовська, У. Іванюк, Н. Моспан, Ж. Білокрила, Н. Дудук; Чернівецька спеціалізована школа І-ІІІ ступенів № 22
Мета проекту:
ознайомити школярів з історичним фактом Різдвяного перемир’я та дослідити події, що сприяли цьому феномену шляхом опрацювання різних джерел і перегляду відео; розширити знання учнів і порівняти традиції святкування Різдва в інших європейських країнах, представити традиції своєї країни; дізнатися про подібності та відмінності між Європейськими школами; для учнів та вчителів – отримати досвід міжнародного співробітництва, сприяти налагодженню нових знайомств, мотивувати використовувати різні інструменти ІКТ.
Предмети:
Предмети дошкільного циклу, Історія, Географія, Музика, Інформатика/Інформаційно-комунікаційні технології, Іноземні мови, Міжпредметний цикл
Мови проекту:
словенська, хорватська, румунська, італійська, естонська, польська, французька, німецька, англійська
Вік учнів:
3-12 років
Інструменти:
пошта, форум, MP3, Powerpoint, відео, фото і малюнки, Project Diary, Twinspace, відеоконференції, веб-публікації
Результати:

Відгук вчителя:

Тетяна Махневич: «Тема й актуальність об’єднали 15 педагогів нашої школи, а завдання проекту дали можливість залучити учнів з різним рівнем володіння англійською мовою. Участь у ньому взяли 128 учнів. Проект містить міжпредметні зв’язки, оскільки поєднав історію, музику та англійську мову. Учасники  ознайомилися з цікавими історичними фактами про Різдвяне перемир’я 1914 р.; дізналися, як учні в інших країнах вшановують пам'ять загиблих; отримали більше інформації  про традиції святкування Різдва в європейських країнах та обмінялися Різдвяними листівками. Важливим моментом стала відео конференція, до якої діти готувалися, вивчаючи  колядки та привітання з Різдвом дев’ятьма  іноземними мовами, що є особливою практичною цінністю. Проект сприяє і особистому розвитку вчителя в сфері використання інформаційно-комунікаційних технологій, адже потрібно було зрозуміти, як працювати у Twinspace, навчитися самостійно робити та завантажувати відео. Також опанування програми Vimeo стало корисним досвідом для мене».

Відгуки учнів:

Гордіца Каріна  (11 років): «Мені  надзвичайно приємно бути учасницею проекту «Різдвяне перемир’я» та відчувати себе частиною міжнародної спільноти». 

 Федик Антон (10 років): «Проект був повчальним для нас, оскільки ми дізналися багато нових і цікавих речей».

Міськів Ольга (11 років): «Ми дізналися про історичну подію Різдвяного перемир’я, яке відбулося між солдатами в період Першої Світової війни».

Булезюк Кароліна (11 років): «Ми більше дізналися про різдвяні традиції у Європейських країнах».

Антонова Олександра (10 років): «Мені сподобалося створення логотипу для проекту, адже мій малюнок посів перше місце під час шкільного голосування».

Яворська Вікторія (9 років): «Уроки, на яких ми працювали над проектом, були веселими та захоплюючими».

Народова Оксана (10 років): «Мені сподобалося співати колядки різними мовами».

Дулеба Юлія (11 років): «Етап виготовлення та обмін різдвяними листівками був дуже цікавим для мене».

Проект стартував  19.09.2014