eTwinning Desktop

+38 067 823 0125

Мы и вы – европейцы

24 грудня 2014 року

Проект визнано одним з п’яти найкращих проектів 2015 року в Україні. Проект про спільне минуле і перспективи спільного європейського майбутнього чотирьох сусідів: України, Молдови, Польщі та Литви. Учні досліджують історичні, культурні, мовні подібності та відмінності між країнами шляхом виконання щомісячних завдань. Зокрема, створюють плакати про країни партнерів під назвою «Что мы знаем о…», пазл-гру «Что похоже в наших культурах?» та цифровий альбом про місця своєї країни, варті відвідування. Крім того, організовують спільну виставку предметів та символів комуністичних часів, демонструють національний фольклор, укладають «Польско-украинско-румынско-литовский словарь» та проводять Інтернет-форум під назвою «Современные проблемы наших стран».

Вчитель-учасник проекту від України:
Ірина Фіголь, БНВО «Перша Білоцерківська гімназія – школа першого ступеня» Білоцерківської міської ради Київської області
Країни-учасники:
Польща Литва Україна Молдова
Мета проекту:
розвинути ключові компетенції учнів, поглибити знання про країни, що беруть участь у проекті, посприяти збагаченню освітнього діапазону шкіл.
Предмети:
Історія, Географія, Образотворче мистецтво, Інформатика/Інформаційно-комунікаційні технології
Вік учнів:
14-18 років
Інструменти:
відео-конференція, Twinspace, Prezi, фото, відео, Jigsaw Planet, Bookr, Fotor, електронна пошта, YouTube
Результати:

Відгук вчителя:

Ірина Фіголь: «Цей проект не лише сприяє розвитку ключових компетенцій учнів, але також є надзвичайно корисним педагогічним досвідом учителя. Працюючи над проектом, учні використовують інформаційно-комунікаційні технології, застосовують взаємне навчання, вдосконалюють навички роботи в команді, поглиблюють знання з різних дисциплін та встановлюють полікультурні зв’язки.  Вчитель, у свою чергу, отримує цінний професійний досвід розвитку співробітництва з європейськими закладами освіти, використання активних методів навчання та впровадження новітніх навчальних технологій. Проект також сприяє особистому розвитку вчителя в галузі іноземних мов, а також інформаційно-комунікаційних технологій. Висока професійність іноземних колег, активність та щире бажання вчитися учнів перетворюють роботу над цим проектом у справжнє задоволення».

Відгук учня:

Лук’яненко Анастасія (9 клас): «Коли мені запропонували взяти участь у проекті, я одразу погодилася. Мені дуже сподобалась ідея проекту, його творці зробили величезну роботу, щоб він нас зацікавив. Хоч ми і працюємо над ним лише три місяці, але вже встигли позмагатися в креативності, дізнатися більше про інші країни, адже ми провели велику дослідницьку роботу та зрозуміли, що думають наші сусіди про Україну. Звісно, думки учасників містять багато стереотипів, але ми намагаємося їх зламати. Також було дуже приємно знайти спільні риси між нашими країнами і зрозуміти до чого українцям слід прагнути. Я не пожалкувала жодної витраченої на роботу в проекті хвилини і дуже хочу продовжувати в ньому працювати». 

Проект стартував  09.2014.