eTwinning Desktop

+38 067 823 0125

YES 2.0/Young Europeans Speak

26 грудня 2013 року

Проект-переможець конкурсу в Україні 2013. В проекті учні з Європейських країн обговорюють питання, які їх хвилюють, використовуючи відео, аудіо та Web 2.0. Кожна школа пропонує свою тему для обговорення (не менше однієї на місяць) та декілька ключових питань, на які мають дати відповідь партнери. В проекті учасники говорять та слухають один одного. Кожна школа бере активну участь в дискусіях, ініційованих партнерами. Також в плані проекту передбачено проведення тематичних відеоконференцій.

Вчитель-учасник проекту від України:
Олена Лук’янець, Гімназія № 191 ім. П.Г.Тичини з поглибленим вивченням іноземних мов, м. Київ.
Країни-учасники:
Італія Польща Швеція Словаччина Бельгія Угорщина Чехія Греція Болгарія Хорватія Естонія Данія Фінляндія Франція Іспанія Ірландія Німеччина Латвія Румунія Великобританія Норвегія Туреччина Македонія Україна Грузія Молдова Вірменія Азербайджан Словенія
Мета проекту:
знайти партнерів та однодумців в європейських країнах, залучити учнів до реального іншомовного середовища, розвивати навики аудіювання та усного мовлення, створити бібліотеку тематичних аудіо- та відеофрагментів для подальшого використання на уроках іноземних мов, виховувати справжніх громадян Європи (на засадах толерантності, поваги, взаєморозуміння між різними народами та культурами). А також навчити учнів відстоювати свою думку, поважати точку зору інших, розвинути лідерські якості та критичне мислення.
Предмети:
Психологія, Іноземні мови
Мови проекту:
французька, німецька, англійська
Вік учнів:
13-16 років
Інструменти:
відео, Skype-конференція, Web 2.0, фото, чат.
Результати:

Відгук вчителя:

Олена Лук’янець: «Робота у  проекті мотивує не тільки моїх учнів, а й мене особисто. Я відчула себе впевненим користувачем Web 2.0. Ті ресурси і програми, які ще у вересні здавалися магічними та незрозумілими, сьогодні є простими у використанні. Нові вміння та навички допомогли мені урізноманітнити уроки та зацікавити учнів у вивченні англійської мови. Теми, які висвітлюють школи-партнери, є актуальними і цікавими для моїх учнів. Великий вибір відео- та аудіофайлів, представлених у проекті, дає можливість використовувати їх на уроках. Проект дозволив знайти нових партнерів, однодумців. Завдяки проекту адміністрація гімназії постійно оновлює технічну базу, в кабінетах іноземних мов з’явилися комп’ютери з доступом до мережі Інтернет. Це відкриває кордони як для учителя, так і для  учнів. Найцікавішими моментами для моїх учнів були відеоконференції, коли діти з різних європейських міст спілкувалися і знаходили багато спільного між собою. Хотілося, щоб наш віртуальний проект міг перетворитися у реальний: трансформуватися у програму учнівського обміну, міжнародну конференцію, фестиваль культур, де діти зможуть зустрітися вживу, дізнатися більше один про одного та про різні культури. Сподіваюсь, що попереду нас всіх, і учнів і учителів, чекає ще багато нового і цікавого».

Відгук учня:

Андрій Тетерський  (14 років): «Робота в проекті YES 2.0  мені подобається. Перші кроки, однак, були неспокійними. Коли ми чекали на відеоконференцію, всі трохи нервували, які вони – наші партнери, а раптом ми не зрозуміємо один одного? Та все вийшло добре. Мені навіть здалось, що ми розмовляємо однією мовою і вони дуже схожі на нас. Згодом наша група отримала завдання розповісти партнерам про можливості використання інтернету українськими підлітками. Мені сподобалась тема і я вирішив написати сценарій для проекту. Я навіть не очікував, що моя ідея сподобається всім членам групи. Але всі мене підтримали, розподілили ролі і взялись до роботи, дуже старались. Робота згуртувала нашу групу. Коли вчителька допомогла нам розмістити результати нашої діяльності на сайті, ми були дуже задоволені. Ми постійно переглядаємо і перевіряємо відгуки партнерів і чекаємо на запитання. Зараз ми опановуємо нові для нас можливості спілкування через Flipgrid. 15 листопада наша гімназія проводить Міжнародну конференцію. Ми чекаємо багато гостей з різних міст України. Як на мене, тема конференції є цікавою: «Бути європейцем у Євросоюзі». 

  

Проект стартував у жовтні 2013 р. 

Додаткові файли

283_23-60094.pptx

70.7 Мб Скачати