eTwinning Desktop

+38 067 823 0125

Our Food and Country

31 липня 2013 року

Учасники проекту працюють над темами «їжа та моя країна». Спочатку команди представляються (українські учасники запропонували партнерам презентації «Meet Our Team», «Welcome to Our School»), потім обмінюються інформацією про національні традиції в харчуванні, рецептами улюблених національних страв («Ukrainian National Food», «Holubtsy», «Ukrainian Borshch», «Have You Ever Tried Vareniky», «My Sunday Breakfast», «Traditional Ukrainian Dinner Served by My Mum», «Ukrainian Desserts»). На завершальному етапі учні представляють інформацію про свою країну (географічне положення, історичні факти, визначні місця: «Our Country», «Our Native town Sevastopol») та знайомляться з країнами шкіл- партнерів. Всі матеріали розміщуються на Twinspace. На базі інформації, яку представляли команди Словакії, Туреччини, Греції, Польщі та України, представниками Польщі створена електронна книга « International Cookery Book International recipes for traditional Polish, Slovakian, Ukrainian and Greek food».

Our Food and Country
Вчитель-учасник проекту від України:
Лариса Степаненко, Середня загальноосвітня школа № 38 ім. М.В. Челнокова, м. Севастополь
Країни-учасники:
Італія Польща Словаччина Греція Болгарія Франція Румунія Туреччина Україна
Мета проекту:
знайомство з культурою та національними традиціями різних народів,мотивація учнів до міжкультурного спілкування та обміну інформацією з представниками різних культур. Учасники проекту також вчаться представляти свою країну та національні традиції ровесникам з інших країн, порівнюють національні кулінарні традиції різних народів, узагальнюють інформацію про здоровий спосіб життя та харчування в країнах-учасницях проекту.
Предмети:
Трудове навчання, Історія культури, Основи здоров’я, Географія, Інформатика/Інформаційно-комунікаційні технології, Іноземні мови
Мови проекту:
англійська
Вік учнів:
12-14 років
Інструменти:
фото, Microsoft Word, PowerPoint, електронна пошта, Twinspace.
Результати:
Учасники проекту з різних країн представили інформацію про себе, свої країни та національні традиції в харчуванні; познайомилися  з культурою  та уподобаннями  партнерів; навчилися готувати страви за рецептами  шкіл-партнерів. Найкращі матеріали ввійшли до електронної книги Іnternational cookery book. International recipes for traditional Polish, Turkish, Slovakian, Ukrainian an Greek food

Відгук вчителя:

Лариса Степаненко: «Працювати в проектах eTwinning на платформі Twinspace – просто задоволення, адже це реальне спілкування, обмін  враженнями та досвідом,  взаємодія учнів з ровесниками, а вчителів – з колегами з різних європейських країн. Проект напряму пов’язаний з навчальною програмою та сприяє мотивації до міжкультурного спілкування іноземною мовою, передбачає міжпредметні зв’язки, дає можливість учням використовувати знання з інших предметів, узагальнювати свій життєвий досвід, аналізувати інформацію, надану партнерами з інших країн».

Відгуки учнів:

Артур Балика (14 років): «Працюючи в проекті я дізнався багато цікавого про культуру, традиції та звичаї українського народу. Наші традиції – це  гордість українців, і я пишаюся тим, що мав можливість  поділитися  своїми знаннями з ровесниками з інших європейських країн. Хотілося б і надалі приймати участь у подібних проектах, представляти свою країну та дізнаватися про те, як живуть люди в інших країнах із розповідей моїх однолітків».

Дмитро Печенка (13 років): «Я люблю спілкуватися, відкривати для себе щось нове, порівнювати. Ось чому цей проект цікавий для мене. Адже він дає можливість не лише розповідати про себе, свої уподобання  та свою культуру, а ще й дізнаватися нове, віртуально подорожувати та спілкуватися з однолітками з інших країн. У нашій сім’ї ми любимо фотографувати, тож я зміг використати сімейні фото, працюючи в проекті».

 

Проект стартував 17.03.2013 р.