eTwinning Desktop

+38 067 823 0125

At a European Table

19 лютого 2020 року

Національне, мовне, емоційне, культурне розмаїття – спільне надбання кожної країни та її населення. Протягом участі у проєкті «At a European Table» усі мали змогу розкрити для себе ці скарби. Цей проєкт допоміг учням та ученицям Марганецького ліцею №10, разом з європейськими партнерами зрозуміти важливість здорового способу життя, пізнати різноманіття національних кухонь та здорових звичок харчування. І головне – навчитися жити разом у гармонії, піклуючись одне про одного. Особливо цінно у такій діяльності використовувати творчий підхід та роботу у команді, що дають можливість розкрити потенціал усіх учасників та учасниць, попри те, що різняться мови спілкування, традиції, звички та способи життя.

Вчитель-учасник проекту від України:
Яна Цикункова – вчителька англійської у Ліцеї – спеціалізованій загальноосвітній школі І – ІІІ ступенів № 10, м. Марганець
Мета проекту:
• Максимально розширити уявленна учнів/-ниць про навколишній світ; • Показати важливість піклування одне про одного та здорового оточення у сучасному суспільстві; • Віднайти справжній інтерес у підлітків до здорового способу життя. корисного харчування та збереження природи.
Предмети:
Соціологія, Екологія, Географія, Образотворче мистецтво, Інформатика/Інформаційно-комунікаційні технології, Іноземні мови, Біологія
Мови проекту:
англійська
Вік учнів:
12-15
Інструменти:
Youtube, Email, Google forms, Google maps, Blogger, смартфони, ПК, ноутбуки, Avatarmaker, Pixton Comics, Mindmap, Coggle, Sutori
Результати:

Відгук вчительки: 

Яна Цикункова: Це був незвичний  інтегрований проєкт для  максимального розширення уявлення учнів про навколишній світ, орієнтуючись на індивідуальні особливості кожної дитини, розвивати її здібності.  Для партнерів - учителів/-льок було надзвичайно важливо утримати у дітей позитивне ставлення та інтересу до навчання протягом всього проєкту та перетворити їх зі  звичайних учнів та учениць на творчих винахідників і талановитих майстрів. Це складний та тривалий процес, який вимагає затрати часу та зусиль, але він того вартий, бо кожному учителю хочеться бачити своїх учнів  успішними та вдячними. Отже, на практику у проєктах та інших інноваційних моделях треба дивитися глибше, говорячи про роль вчителів та їхній розвиток”.


Відгуки учнів та учениць:

Владислав, Кирило, Марія Личмани: Участь у проєкті eTwinning – пізнання нового, вподобання вивченого і використання добутих знань на практиці. Вміння висаджувати на грядці розсаду, вирощену власноруч - будь ласка. А на майстер-класі нас навчили готувати національні страви України та Італії. Відеоконференції, позакласні заходи, сімейні спілкування та фестивалі здорового харчування - все це є в нашому проєкті. А якою захоплюючою була вистава “Ходить гарбуз по городу”! І це далеко не весь перелік захопливих заходів, які ми вже провели та плануємо провести в рамках нашого проєкту eTwinning!”.

Валерія, Сергій Цикункови: “Хотілось би зазначити, що саме завдяки завданням проєктів нам вдалось непомітно залучити до активної участі батьків, а в деяких випадках навіть цілі родини. У нашій команді є сім’ї, з яких двоє і троє дітей брали участь у проєкті. Такого результату не можна досягти під час звичайного навчання. Ми пишаємось цим досягненням, можливо, навіть більше ніж своїми відзнаками”. 

 

Вікторія Бондаренко:  “Найголовніше, що ми спілкуємось та допомагаємо одне одному, хоча й навчаємось у різних класах. Мені найбільше запам’яталось як ми готували страви різних країн. Ми цікавились рецептами та адаптували процеси їх приготування. Отримали море задоволення, радості, емоцій та приємного спілкування! Тоді ми приготували 3 різні італійські, португальські та польські страви. Це було неперевершено!

 

Вікторія Антонченко: “Кожен день у нас був особливий, бо нам вдалося поєднати роботу в проєкті з відпочинком, ми разом визначались  із планом, готували цікаві завдання. Крім того, вчилися бути толерантними, відповідальними та креативно вирішували усі задачі”.