eTwinning Desktop

+38 067 823 0125

With Robert Burns in My Heart

16 листопада 2019 року

Роберт Бернз – шотландськый поет доби романтизму XVIII століття. Його творчість ще за життя високо оцінювали і в Україні. Тарас Шевченко називав його «поетом народнім і великим», Франко порівнював з Шевченком, а Леся Українка радила братові Михайлу включити твори Бернза до антології найкращих зразків світової поезії українською мовою. Саме тому у Плоськівській школі присвятили проєкт вивченню творчості цього видатного поета. Під час його реалізації використовували безліч новітніх додатків для того, аби навчання було цікавим та захопливим! І він став проєктом жовтня!

Вчитель-учасник проекту від України:
Хриплива Таїса (амбасадорка програми у Полтавській області, вчителька Плосківської ЗОШ І-ІІІ ступенів); Щербатюк Леся (Черкаська ЗОШ І-ІІІ ст. № 7); Рабенко Юлія (Перша міська гімназія м. Черкаси)
Країни-учасники:
Великобританія Україна Вірменія Сербія
Мета проекту:
Дослідити поетичну цінність творів Роберта Бернза та його культурної спадщини, познайомитись з відомими бернзівцями, однодумцями, вдосконалити навички іноземної мови, дослідження та аналізу інформації, командної роботи.
Предмети:
Зарубіжна література, Трудове навчання, Географія, Музика, Мова та література, Інформатика/Інформаційно-комунікаційні технології, Іноземні мови
Мови проекту:
англійська
Вік учнів:
12-16
Інструменти:
Електронна пошта, авіапошта, аудіо, відео, веб публікації, телефон, Power point, paint, Gimp, Pixiz, Linoit, Kizoa, Zee Map, Padlet, Story Jumping
Результати:

Відгук вчителя: 

Таїса Хриплива:Перш за все, проєкт тісно пов'язаний з навчальною програмою. Досліджуючи творчість поета та його спадщину,  учні дізнавалися з цікавими особистостями, писали листи до музеїв поета та його клуби у різних куточках світу. Організували Всесвітній мистецький конкурс, журі якого стали відомі бернзівці . Завдяки цьому проєкту ми популяризували програму eTwinning (матеріали висвітлювали в соціальних мережах та залучали до проєкту незареєстровані школи, які потім виявили бажання стати ітвінерами)  та наш шкільний музей Р. Бернза , який поповнився новими поціновувачами та артефактами . Проєкт став джерелом мотивації до вивчення  англійської мови та пошуку однодумців“. 

Відгуки учнів:

Марина Ткачук:  “Цей проєкт став одним з моїх найулюбленіших. Ми співпрацювали не лише з партнерами по проєкту, а вийшли далеко за його рамки. Дуже корисними були знайомства з шотландською художницею Ліндою Тод; актором, який грає роль Р. Бернза, українцями шотландського походження, які  популяризують як творчість Р.Бернза так і Т. Шевченка та ставлять їх на один щабель славетності; Президентом світової федерації поета. А ще ми стали однією великою командою партнерів-однодумців, навчилися використовувати різні он-лайн платформи та інструменти та продовжуємо спілкуватись поза проєктом, вдосконалюючи англійську”.

 

 

Порожнета Дарина: “Я навчаюся у школі м. Ромни. Але мала можливість взяти участь у проєкті, так як часто буваю у Плосківський школі. Завдяки йому,  маю друзів у Шотландії, країні моєї мрії. Взяла участь у конкурсі з написання есе за творами Р.Бернза та посіла в ньому третє місце. Отримала сертифікат Світової федерації Р. Бернза та бронзову медаль. Яке було моє здивування, коли мене привітав з цією нагородою ще й голова Полтавської адміністрації Олександр Біленький. Тож eTwinning цікавить не лише школи. Сподіваюсь, що моя школа теж стане учасницею цієї програми”.