eTwinning Desktop

+38 067 823 0125

Democracy in the Children’s Hands

5 серпня 2019 року

Свобода слова та відкритість – демократичні цінності, які роблять цей світ кращим. Саме ним присвячений проект «Democracy in the Children’s Hands». Ітвіннери, що його робили, вірять: школа – місце, де учні повинні мати змогу практикувати демократію у повсякденному житті та на практиці розуміти її принципи та ідеї.

Вчитель-учасник проекту від України:
Мірошниченко Оксана, Загальноосвітня школа І-ІІ ступенів № 6 Покровської міської ради Донецької області
Країни-учасники:
Україна Грузія Молдова Туніс Азербайджан
Мета проекту:
Дослідити точку зору дітей про досвід у демократії та заохотити учнівство до щирої участі у шкільному житті. Сприяти вихованню етичних цінностей, толерантності та поваги, прийняттю культурного різномаїття, включно з інклюзивністю. Розвивати принципи громадянства та пояснити учням важливість активної громадянської позиції, а також поліпшити їхні навички англомовного спілкування та ІКТ.
Предмети:
Суспільствознавство, Фізичне виховання, Право, Історія, Географія, Етика, Економіка, Технологія та дизайн , Образотворче мистецтво, Музика, Інформатика/Інформаційно-комунікаційні технології, Іноземні мови
Мови проекту:
турецька, французька, англійська
Вік учнів:
10 - 19
Інструменти:
YouTube, Google maps, Padlet, Kizoa, Movie Maker, Survey Monkey, Google Forms, Google sites, Google docs, Power Point, фото галерея, електронна пошта, група Facebook, AnswerGarden
Результати:
Відгук вчительки: 

 

Оксана Мірошниченко:

«Особисто для мене корисним педагогічним досвідом стала участь в імітації президентських виборів в рамках однієї окремої школи. Цей проект є сучасним та актуальним, і в цьому його безумовна перевага. Учні-учасники проекту також брали участь у виборах, а ще мали змогу ставати вчителями, директором та заступниками директора на один день. Вони працювали у команді, де завжди можна було висловлювати свою думку стосовно будь-яких питань проекту.

Наші учні ще не мали предмету Правознавства, але цей проект надав їм можливість вивчити закони та зсередини зрозуміти процеси передвиборчої кампанії. Складнощів під час проекту не було, а з позитивних моментів ще хочеться відмітити, що учні отримали можливість вільно спілкуватися англійською в умовах, наближених до реальних». 


 

Відгуки учениць:

Валерія Данильченко (8 клас): 

«Пошук нових лідерів школи та відкриття лідерських якостей у будь-якої дитини – ось, що мені здалося дуже корисним у цьому проекті. Ми дізналися про нові ідеї для покращення життя: спочатку нашого шкільного, а потім і для всієї країни! 

Особисто для мене участь у “Democracy in the Children’s Hands” – це можливість подолати сором та скутість під час публічних виступів. Сподобалось, що можна було озвучувати свою думку без страху осуду та дізнаватися, що думають інші діти стосовно різних важливих питань. Якби я мала можливість щось зробити в рамках цього проекту, обов’язково організувала би зустріч лідерів команд-учасниць деінде». 

 

Аріна Шевчук (8 клас): 

«Цей проект дав мені зрозуміти, що кожен та кожна з нас може стати Президентом і робити цей світ трішечки кращим. Мені сподобалося, що кожна дитина змогла відчути себе в центрі уваги та побути Президентом».

 

 

 

 

 

Владислава Вірютіна (8  клас): 

«У проекті мені сподобалось однозначно все! Дуже цікаво, натхненно та захопливо. Я отримала багато корисного».