eTwinning Desktop

+38 067 823 0125

Ancient Delights

22 листопада 2017 року

В історії людства продукти харчування були не тільки засобом виживання людини, але й мали тісний зв’язок зі звичаями та способами її існування. Їжа була об'єднуючим фактором людського роду, який пройшов крізь століття вірувань і традицій. Школи-партнери проекту дослідили харчові та кулінарні звички своїх предків; дізналися про їхні основні дієти, подібність у харчових звичках. Зокрема, вони виявили, що весь світ росте і обертається навколо хліба, вина та масла. Також через дослідження їжі вони відкрили для себе релігію, традиції, мову, міфологію, історію, літературу, живопис, кераміку, скульптуру, медицину та парфумерію різних країн.

Вчитель-учасник проекту від України:
Тетяна Лившенко, Мелітопольська спеціалізована школа-інтернат «Творчість» ЗОР
Країни-учасники:
Італія Польща Греція Болгарія Німеччина Румунія Україна Грузія
Мета проекту:
розвинути співпрацю у змішаних групах та нестандартних ситуаціях, здатність проявляти ініціативу та брати відповідальність, приймати виклики та втілювати різноманітні підходи до рішення проблеми; навчити учнів ефективно розподіляти час та зусилля; надати їм можливість стати впевненішими у собі і своїх можливостях.
Предмети:
Релігієзнавство, Історія, Географія, Економіка, Образотворче мистецтво, Мова та література, Інформатика/Інформаційно-комунікаційні технології, Біологія, Хімія
Мови проекту:
англійська
Вік учнів:
13–16 років
Інструменти:
фото, відео, віртуальна дошка, PowerPoint, Google Диск, Goоgle Apps, TwinSpace, Skype, онлайн-сервіси зі створення презентацій, карт та опитувань
Результати:

Відгук вчителя:

Тетяна Лившенко: «Україна прагне увійти до європейської спільноти. Аби стати європейцями по духу, необхідно зрозуміти і засвоїти світоглядні цінності й принципи, за якими вони живуть. Тому все актуальнішою стає проблема інтеграції в європейський культурно-освітній простір. Інтеграція – це не лише перехід до дванадцятирічної шкільної освіти, копіювання назв та формальних правил. Це зміна самої філософії освіти, її мети та завдань. І проекти еTwinning якнайкраще відповідають цій меті. Більше того, кожен проект eTwinning – це цікава подорож, яскраві відкриття, нові знайомства і враження».

Відгуки учнів:

Микита Горкавчук (11 клас): «Працюючи над проектом, я дізнався багато цікавих фактів з історії та культури європейських країн і різних регіонів України; вдосконалив знання та вміння роботи з інтернет-ресурсами й сучасними онлайн-інструментами; розвинув зосередженість, увагу та навички ефективної роботи у команді».

Марія Ткаченко (11 клас): «Цей проект залишив у моїх спогадах лише позитивні емоції та відкриття. Наприклад, під час проведення онлайн-конференції наші партнери з Греції були щиро вражені тим, що Різдво в Україні святкується 7 січня (не тоді, коли в них), проте деякі українські різдвяні страви – дуже схожі на грецькі. Я дуже пишаюся тим, що взяла участь у цьому проекті та з задоволенням продовжую спілкування у групі проекту на Facebook».

Валерія Семенова (11 клас): «Я надзвичайно вдячна проекту Ancient Delights! Він значно збагатив мій словниковий запас, а найголовніше – надав можливість спілкування і опанування ораторського мистецтва англійською мовою. Бажаю програмі якнайширше розповсюджувати відомості про себе, аби кожен учень мав можливість отримати стільки ж яскравих емоцій, скільки отримали ми».

Проект стартував  21.09.2016.