eTwinning Desktop

+38 067 823 0125

Питання та відповіді


Що таке eTwinning та eTwinning Plus?

eTwinning – це навчальна програма Європейської Комісії, започаткована в 2005 р. Її метою є створення необхідних умов для міжнародного педагогічного партнерства та сприяння співробітництву між європейськими школами за допомогою використання інформаційно-комунікаційних технологій (ІКТ) та реалізації спільних онлайн-проєктів.

eTwinning Plus – це спеціальний робочий простір програми eTwinning, створений з метою залучення до проекту країн Східного та Середземноморського партнерства ЄС в рамках Європейської політики сусідства. До онлайн-мережі eTwinning Plus входять: Україна, Грузія, Молдова, Вірменія, Азербайджан, Туніс, Йорданія і Ліван.

Презентація про програму


Які країни беруть участь у програмі?

Країни, включені до мережі eTwinning:

Австрія, Албанія, Бельгія, Болгарія, Великобританія, Голландія, Греція, Данія, Естонія, Ірландія, Ісландія, Іспанія, Італія, Кіпр, Латвія, Литва, Люксембург, Македонія, Мальта, Німеччина, Норвегія, Польща, Португалія, Румунія, Сербія, Словаччина, Словенія, Туреччина, Угорщина, Фінляндія, Франція, Хорватія, Чехія, Швеція.

Країни Східного та Середземноморського партнерства ЄС, включені до мережі eTwinning Plus:

Україна, Грузія, Молдова, Вірменія, Азербайджан, Туніс, Йорданія, Ліван.


Які переваги отримують вчителі від участі у програмі?

Детальніше


Що отримують учні?

Детальніше


Які українські школи беруть участь у програмі?

Повний список шкіл можна переглянути на нашому сайті, або на центральному порталі програми.


Як здійснюється підтримка програми?

На рівні Європи за реалізацію проєкту відповідає Central Support Service (Центральна служба підтримки). CSS опікується комп’ютерною мережею eTwinning та головним веб-сайтом, організовує тренінги для вчителів-учасників та координує діяльність між представництвами, що відповідають за реалізацію eTwinning в різних країнах.

На рівні держав-учасниць підтримку програмі надають National Support Services (Національні служби підтримки) – в eTwinning-країнах та  Partner Support Agencies (Партнерські агентства підтримки) – в країнах eTwinning Plus. PSAs обираються державними органами освіти та відповідають за популяризацію програми, надання навчальної та технічної підтримки школам-учасницям, організацію тренінгів та нагородження найактивніших вчителів.


Як можна долучитися до участі в eTwinning Plus?

Деталі за посиланням. 


З чого почати роботу з eTwinning Plus після того, як мене зареєстрували?

Розмістіть на порталі детальну інформацію про себе (які теми проєктів вас найбільше цікавлять та ін.), школу й учнів, додайте свої фото. Детальніше про перші кроки після реєстрації на порталі. Далі ви можете або приєднатися до проєкту, ідея якого вам сподобалася, або зареєструвати власний. Щомісяця PSA Ukraine проводить безкоштовні вебінари для нових учасників програми. 


Що таке проєкти eTwinning?

Це онлайн-проєкти, створені школами-учасницями програми в тісній співпраці за допомогою інформаційно-комунікаційних технологій (ІКТ). Спільна реалізація проєктів в рамках eTwinning покращує знання іноземних мов, розвиває навички в сфері ІКТ та сприяє обміну досвідом, практичному навчанню та міжкультурній взаємодії учасників (як вчителів, так і учнів). Детальніше про проєкти eTwinning Plus та найцікавіші проєкти за участі українських ітвіннерів.


Які сфери/предмети навчання може охоплювати проєкт?

Детальніше


Які інформаційно-коммунікаційні технології допомагають реалізувати проекти?

Інструменти TwinSpace, а також фото, аудіо та відео, файлообмінники, PowerPoint, email, блоги, аудіо- та відеоконференція, чат, форум, тощо. Багато з них представлені у матеріалі «Корисні сервіси та інструменти» на нашому сайті.


Як шукати партнерів та приєднатися до їхніх проєктів?

Вчитель може шукати інших ітвінерів, заводити з ними дружбу та пропонувати свою участь в проєкті за допомогою обміну повідомленнями.

Також він має можливість знайти проєкт за темою, яка його цікавить, на форумі порталу. Англомовна презентація про пошук партнерів та проєктів.


Як зареєструвати власний проєкт?

Вам потрібно знайти ще одного партнера, зацікавленого стати співзасновником проєкту. Після цього засновник має заповнити спеціальну форму на Desktop у розділі Project (Сreate a new project), попередньо узгодивши ключову інформацію з партнером. У формулярі необхідно вказати свою школу, партнерів-учасників та детальний опис майбутнього проєкту. Важливо уважно заповнити всі необхідні поля. Ці дані автоматично потрапляють до служб підтримки програми та обробляються ними. Після реєстрації ви зможете знайти проєкт на Desktop у розділі My Projects.


Хто реєструє учнів для участі в проєктах програми?

Вчитель, або інші працівники шкіл-учасниць, залучені до проєкту в якості кураторів. Вони реєструють учнів на TwinSpace (куди вчителі потрапляють після отримання запрошення в міжнародний проєкт).


Чи відзначаються нагородами найкращі проєкти/найактивніші вчителі в рамках програми?

Під час реалізації проєктів кожен вчитель робить вагомий внесок в покращення якості навчання. При цьому найуспішніші проєкти нагороджуються спеціальними відзнаками – National Quality Label, European Quallity Label та eTwinning Prize. А найактивніші школи - eTwinning School Label. Також PSA Ukraine відзначає найкращий проєкт місяця.


Які навчальні заходи передбачені для вчителів-учасників?

eTwinning Plus Practical Session – це серія навчальних заходів для активних вчителів-учасників програми в Україні. У програму включено: ключові новини та плани щодо розвитку eTwinning в Україні; вивчення базових та оновлених інструментів порталу, Desktop та TwinSpace; особливості реєстрації та проектної діяльності; корисні воркшопи, командні практикуми та ігри; спілкування з амбасадорами й учасниками міжнародних семінарів; нетворкінг та обмін досвідом; огляд найкращих проектів і нагородження.

Learning Event – короткі онлайн-курси для вчителів-ітвіннерів, присвячені корисним темам та інструментам для роботи в програмі. Заняття проводять експерти з відповідних сфер. Типовий курс триває близько 10 днів і складається з онлайн-занять, дискусій між учасниками та самостійної роботи. Навчання проводиться на базі Learning Lab – онлайн-платформи для професійного розвитку вчителів-ітвіннерів.

Також щороку кілька найактивніших ітвіннерів мають нагоду взяти участь у міжнародних семінарах eTwinning. Їх обирає команда PSA Ukraine за результатами діяльності в програмі.  

Щомісяця PSA Ukraine організовує вебінар для нових учасників-ць програми.


Чи передбачені у програмі закордонні поїздки?

Кожного року найактивніші вчителі мають безкоштовну можливість відвідати семінари у одній з країн-учасниць програми. Їх обирають представники PSA Ukraine. Навчальні поїздки для учнів наразі не плануються.


Хто такі вчителі-амбасадори?

Це досвідчені найактивніші учасники-ці програми, що на рівні міста й країни навчають інших вчителів та пропагують ідею eTwinning. Їх визначають служби підтримки. До них можна звернутися за консультацією та допомогою щодо діяльності в eTwinning, їхні контакти


Чи можу я, як зареєстрований-на вчитель-ка програми eTwinning Plus, розмістити на сайті свою публікацію на українському сайті?

Так. Ми можемо розмістити Вашу публікацію, якщо вона стосується методик/інструментів/підходів до навчання, виховання учнів, вашої проєктної чи іншої діяльності в рамках програми тощо. Для цього вам необхідно надіслати її на helpdesk@etwinning.com.ua, у листі також зазначити ваше ПІБ, школу та предмет, який ви ведете.