eTwinning Desktop

+38 067 823 0125

Питання та відповіді


Що таке eTwinning та eTwinning Plus?

eTwinning – це навчальна програма Європейської Комісії, започаткована в 2005 р. Її метою є створення необхідних умов для міжнародного педагогічного партнерства та сприяння співробітництву між європейськими школами за допомогою використання інформаційно-комунікаційних технологій (ІКТ) та реалізації спільних онлайн-проектів.

eTwinning Plus – це спеціальний робочий простір програми eTwinning, створений з метою залучення до проекту країн Східного та Середземноморського партнерства ЄС в рамках Європейської політики сусідства. До онлайн-мережі eTwinning Plus входять: Україна, Грузія, Молдова, Вірменія, Азербайджан, Туніс, Йорданія і Ліван.

Презентація про програму


Які країни беруть участь у програмі?

Країни, включені до мережі eTwinning:

Члени Європейського Союзу, серед яких: Австрія, Бельгія, Болгарія, Хорватія, Кіпр, Чехія, Данія, Естонія, Фінляндія, Франція, Греція, Іспанія, Голландія, Ірландія, Литва, Люксембург, Латвія, Мальта, Німеччина, Португалія, Румунія, Словаччина, Словенія, Швеція, Угорщина, Італія, Великобританія, Польща.

А також кандидати на вступ до ЄС або члени Європейської асоціації вільної торгівлі: Ісландія, Норвегія, Туреччина, Македонія, Албанія та Сербія. 

Країни Східного та Середземноморського партнерства ЄС, включені до мережі eTwinning Plus:

Україна, Грузія, Молдова, Вірменія, Азербайджан, Туніс, Йорданія і Ліван.


Які переваги отримують вчителі від участі у програмі?

Детальніше


Що отримують учні?

Детальніше


Які українські школи беруть участь у програмі?

Повний список шкіл можна переглянути на нашому сайті, або на центральному порталі програми.


Як здійснюється підтримка програми?

На рівні Європи за реалізацію проекту відповідає Central Support Service (Центральна служба підтримки). CSS опікується комп’ютерною мережею eTwinning та головним веб-сайтом, організовує тренінги для вчителів-учасників та координує діяльність між представництвами, що відповідають за реалізацію eTwinning в різних країнах.

На рівні держав-учасниць підтримку програмі надають National Support Services (Національні служби підтримки) – в eTwinning-країнах та  Partner Support Agencies (Партнерські агентства підтримки) – в країнах eTwinning Plus. PSAs обираються державними органами освіти та відповідають за популяризацію програми, надання навчальної та технічної підтримки школам-учасницям, організацію тренінгів та нагородження найактивніших вчителів.


Як можна долучитися до участі в eTwinning Plus?

Деталі за посиланням. 


Як потрапити на портал etwinning Plus та з чого він складається?

Дізнатися про діяльність країн eTwinning Plus у програмі можна, зайшовши на сайт plus.etwinning.net. Портал має три базові рівні доступу: Public Portal, eTwinning Live та TwinSpace. 

 

Детальніше


З чого почати роботу з eTwinning Plus після того, як мене зареєстрували?

Розмістіть на порталі детальну інформацію про себе (які теми проектів вас найбільше цікавлять та ін.), школу й учнів, додайте свої фото. Детальніше про перші кроки після реєстрації на порталі. Далі ви можете або приєднатися до проекту, ідея якого вам сподобалася, або зареєструвати власний. 


Що таке проекти eTwinning?

Це онлайн-проекти, створені школами-учасницями програми в тісній співпраці за допомогою інформаційно-комунікаційних технологій (ІКТ). Спільна реалізація проектів в рамках eTwinning покращує знання іноземних мов, розвиває навички в сфері ІКТ та сприяє обміну досвідом, практичному навчанню та міжкультурній взаємодії учасників (як вчителів, так і учнів). Детальніше про проекти eTwinning Plus та найцікавіші проекти за участі українських ітвіннерів.


Які сфери/предмети навчання може охоплювати проект?

Детальніше


Які інформаційно-коммунікаційні технології допомагають реалізувати проекти?

Інструменти TwinSpace, а також фото, аудіо та відео, файлообмінники, PowerPoint, email, блоги, пошта, аудіо- та відеоконференція, чат, форум, телефон тощо. Багато з них представлені у матеріалі «Корисні сервіси та інструменти» на нашому сайті.


Як шукати партнерів та приєднатися до їхніх проектів?

Вчитель може шукати інших ітвінерів у своєму Desktop, заводити з ними дружбу та пропонувати свою участь в проекті за допомогою обміну повідомленнями. Також він має можливість знайти проект за темою, яка його цікавить, на форумі порталу (plus.etwinning.net – Desktop – Find eTwinners – eTwinning Plus Forums). Англомовна презентація про пошук партнерів та проектів.

Запрошення до проекту можна буде побачити у вашому Desktop: знизу в правому куті є позначка Notifications, яка дозволяє прийняти запрошення, натиснувши Accept.


Як зареєструвати власний проект?

Вам потрібно знайти ще одного партнера, зацікавленого стати співзасновником проекту. Після цього засновник має заповнити спеціальну форму на Desktop у розділі Project (Сreate a new project), попередньо узгодивши ключову інформацію з партнером. У формулярі необхідно вказати свою школу, партнерів-учасників та детальний опис майбутнього проекту. Важливо уважно заповнити всі необхідні поля.Ці дані автоматично потрапляють до служб підтримки програми та обробляються ними. Якщо форма була заповнена правильно, протягом тижня проект буде зареєстровано. Після реєстрації ви зможете знайти проект на Desktop у розділі Project, підрозділі Open.


Хто реєструє учнів для участі в проектах програми?

Вчитель, або інші працівники шкіл-учасниць, залучені до проекту в якості кураторів. Вони реєструють учнів у зоні TwinSpace (куди вчителі потрапляють після отримання запрошення в міжнародний проект).


У скількох проектах школяр може одночасно брати участь?

Учень одночасно може бути учасником кількох проектів, та рішення щодо цього йому допомагає прийняти вчитель. Проектна діяльність в eTwinning має стати для учнів органічною частиною навчального процесу, а не додатковим навантаженням.


Хто зі школи може стати координатором проекту?

Вчителі будь-яких предметів, вчитель-методист, завідувач, директор, бібліотекар, шкільний психолог чи консультант із профорієнтації. Головна умова – володіння англійською або іншою іноземною мовою (їхній перелік вказаний вище) та інформаційно-комунікативними навичками.


Чи відзначаються нагородами найкращі проекти/найактивніші вчителі в рамках програми?

Під час реалізації проектів кожен вчитель робить вагомий внесок в покращення якості навчання. При цьому найуспішніші проекти (з інноваційними ідеями, найкреативнішими методами навчання, ефективною партнерською співпрацею) нагороджуються спеціальними відзнаками – National Quality Label, European Quallity Label та European Prize. Також щомісяця PSA Ukraine відзначає найкращий проект.


Які навчальні заходи передбачені для вчителів-учасників?

eTwinning Plus Practical Session – це серія навчальних заходів для активних вчителів-учасників програми в Україні. У програму включено: ключові новини та плани щодо розвитку eTwinning в Україні; вивчення базових та оновлених інструментів порталу, Desktop та TwinSpace; особливості реєстрації та проектної діяльності; корисні воркшопи, командні практикуми та ігри; спілкування з амбасадорами й учасниками міжнародних семінарів; нетворкінг та обмін досвідом; огляд найкращих проектів і нагородження.

Learning Event – короткі онлайн-курси для вчителів-ітвіннерів, присвячені корисним темам та інструментам для роботи в програмі. Заняття проводять експерти з відповідних сфер. Типовий курс триває близько 10 днів і складається з онлайн-занять, дискусій між учасниками та самостійної роботи. Навчання проводиться на базі Learning Lab – онлайн-платформи для професійного розвитку вчителів-ітвіннерів.

Також щороку кілька найактивніших ітвіннерів мають нагоду взяти участь у міжнародних семінарах eTwinning. Їх обирає команда PSA Ukraine за результатами діяльності в програмі.  


Чи передбачені у програмі закордонні поїздки?

Кожного року найактивніші вчителі мають безкоштовну можливість відвідати семінари у одній з країн-учасниць програми. Їх обирають представники PSA Ukraine. Навчальні поїздки для учнів наразі не плануються.


Хто такі амбасадори?

Це досвідчені найактивніші учасники програми, що на рівні міста й країни навчають інших вчителів та пропагують ідею eTwinning. Їх визначають служби підтримки. До них можна звернутися за консультацією та допомогою щодо діяльності в eTwinning, їхні контакти


Що робити, якщо ви забули свій пароль для входу в мережу eTwinning Plus?

У випадку, якщо ви ввели неправильний пароль на сайті plus.etwinning.net або забули його, натисніть на позначку Forgot password. Після чого вам прийде лист, що дасть можливість створити новий пароль. Якщо цього не станеться, ви можете написати або подзвонити в PSA Україна.


Чи можу я, як зареєстрований вчитель-учасник програми eTwinning Plus, розмістити на сайті свою публікацію?

Так. Ми можемо розмістити Вашу публікацію, якщо вона стосується методик/інструментів/підходів до навчання, виховання учнів, Вашої проектної чи іншої діяльності в рамках програми тощо. Для цього Вам необхідно надіслати її нам на helpdesk@etwinning.com.ua, у листі також зазначити ваше ПІБ, школу та предмет, який ви ведете.