eTwinning Desktop

+38 067 823 0125

Вчителі та учні програми eTwinning з Києва та Черкас взяли участь у конференції асоційованих шкіл ЮНЕСКО

2 грудня 2014 року

 

16-19 листопада в київському Ліцеї міжнародних відносин №51 відбулася ІІІ Міська науково-практична  конференція асоційованих шкіл ЮНЕСКО міста Києва. Тема заходу: «Філософські основи духовних цінностей як істина миру. Толерантність як внутрішній ресурс розвитку особистості та суспільства».

 

У рамках конференції пройшла робота студії «Відкритість світу. Толерантність як результат міжкультурної комунікації», організатором якої стала вчитель-ітвіннер Наталія Зайченко. Учасники – школи з Проекту асоційованих шкіл ЮНЕСКО та активні ітвіннери (вчителі та учні), що мають практичний досвід міжкультурної комунікації та толерантності. Загалом у роботі студії взяло 9 навчальних закладів, 4 з яких – учасники програми eTwinning Plus: Ліцей міжнародних відносин №51, Гімназія №48 і Гімназія №117 ім. Лесі Українки (Київ), а також Перша міська гімназія (Черкаси).

 

Вчителі та учні поділилися власним досвідом і перейняли досвід інших щодо цієї важливої теми. Учні виступили з презентаціями найкращих проектів, виконали різні завдання, взяли участь в інтерактивних іграх. Свої роботи в проекті eTwinning представили учні Ліцею Міжнародних відносин №51 під керівництвом Зайченко Наталії та учні Гімназії №48 під керівництвом Ганни Козловської. За підсумками діяльності студії були визначені духовні цінності, які формуються в результаті роботи в міжнародних проектах та роль проекту eTwinning у вихованні толерантності й духовних цінностей.

 

Учасники дійшли до висновку, що робота в міжнародних проектах спрямована  на  виховання в учнів таких цінностей, як: демократія, свобода, мирне співіснування, солідарність, бережливе ставлення до навколишнього середовища, індивідуальна відповідальність, права людини, толерантне ставлення до оточуючих. І участь в eTwinning  Plus є одним із шляхів виховання толерантної позиції, адже  проект допомагає учням:

  • розуміти іншого й відчувати взаємозалежність
  • здійснювати проекти й бути готовими до врегулювання конфліктів мирно, зі взаєморозумінням та повагою до інших поглядів
  • усвідомлювати потреби й погляди інших людей
  • знати й цінувати інші культури
  • осягати значення свободи особистих поглядів
  • навчитися і дотримуватися культури спілкування навіть у тих ситуаціях, коли виникають принципові розходження
  • бути зацікавленим у спільному пошуку найприйнятнішого розв’язання життєвих проблем

 

Відгук Ганни Козловської, вчителя Гімназії №48, Київ:

«Сьогодні ми з дітьми взяли участь у студії, де учні змогли поділитися досвідом участі в міжнародних проектах. Мої дівчатка-ітвіннери нарешті мали можливість представити результати міжнародного проекту на загал. Нам дуже сподобалася дружня та творча атмосфера, що панувала під час роботи студії. Щиросердечно дякуємо за запрошення організаторам конференції та окремий уклін Наталії Зайченко. Хотілося б, щоб подібні заходи відбувались частіше»