eTwinning Desktop

+38 067 823 0125

eSafety – одна з найважливіших тем шкільного навчання та програми eTwinning

4 листопада 2014 року

eSafety – одна з найважливіших тем шкільного навчання та програми eTwinning

 

З 2005 року програма eTwinning пропагує відповідальне використання інтернету й безпечного інтернет-середовища для онлайн-співпраці вчителів та учнів.

У цьому навчальному році темі електронної безпеки буде присвячено ряд заходів, включаючи розробку спеціальних ресурсів і можливостей для навчання на базі  програми та співпрацю з eSafety Label (проект присвячений підтримці безпечного інтернет-сервісу для шкіл та загальноєвропейській акредитації з eSafety).

Співпраця eTwinning та eSafety Label включає в себе систему акредитації, самостійне оцінювання та індивідуальний план дій, широкий спектр ресурсів і спеціальну інтернет-спільноту для обміну ідеями та досвідом.

Основна мета eSafety Label – підтримка вчителів-ітвіннерів у створенні безпечного інтернет-середовища у школі. Проект був офіційно запущений на Дні безпечного інтернету 2012 в рамках European Schoolnet. Інструменти проекту протягом 2 років тестували сотні вчителів і тепер сайт офіційно відкритий для широкого кола зацікавлених вчителів. На сьогоднішній день сайт перекладений 14 мовами та нараховує 500 користувачів.

Стівен Опсомер, вчитель та ІСТ-координатор з Бельгії, що брав участь у проекті від початку його заснування: «Думаю, що eSafety Label є необхідним інструментом для початку роботи з темою електронної безпеки, це одна з найважливіших тем, якій школи мають приділити увагу». Відео-звернення Стіва про переваги eSafety Label для школи з власного досвіду.

Можливості eTwinning для навчання та співпраці з питань eSafety

Незабаром на платформі eTwinning буде проведено вебінар про eSafety. Слідкуйте за новинами на порталі, щоб отримати детальнішу інформацію. Також заплановано провести два навчальних заходи на тему відповідального використання інтернету. Ці заходи куруватиме консультант з eSafety Карл Хопвуд. Крім цього, в листопаді, у рамках навчальної конференції для вчителів-учасників програми в Римі, відбудеться семінар з eSafety.

У 2015 році на платформі eTwinning буде розміщено підбірку нових навчальних ресурсів, у тому числі і спеціальні «гіди» для eSafety-діяльності, а також матеріали з успішними проектами та найкращими практиками у цій сфері.

Додаткова корисна інформація з питань eSafety:

Insafe project – проект, розроблений в рамках Safer Internet Programme Єврокомісії з підвищення безпеки. На ресурсах цієї програми та проекту ви знайдете новини та найближчі події, наприклад Форум з безпеки Інтернету в листопаді, де буде представлений Youth Manifestо – маніфест молоді на тему eSafety.