eTwinning Desktop

+38 067 823 0125

Вчителі-ітвіннери з Києва, Київської області та Сходу взяли участь в eTwinning Plus Practical Session

28 жовтня 2014 року

 

16-17 жовтня в Києві відбулася eTwinning Plus Practical Session для вчителів програми. Захід зібрав понад 60 учасників з Києва, Київської області та Сходу.

Захід урочисто відкрили представники PSA Україна: менеджер з комунікації та організації заходів Олена Коваленко,  керівник проекту Сергій Теплов і координатор проекту Валентина Веліченко. Сергій Теплов привітав нових учасників eTwinning Plus та розказав про ключові ідеї програми, а Валентина Веліченко розповіла про важливі події програми з моменту її заснування в Україні. Також вчитель-амбасадор Світлана Алєксєєва поділилася досвідом професійного розвитку в рамках програми. Після чого учасники ознайомилися з ключовими інструментами Public Portal, Desktop та оновленого TwinSpace і виконали практичні завдання, щоб закріпити отримані знання.

Бізнес-тренер Оксана Марусич виступила перед аудиторією  з презентацією «Теорія поколінь». Учасники дізналися про особливості поколінь бебі-бумерів, Х, У та Z; впізнали в характеристиках себе та своїх учнів; розглянули підходи в комунікації з кожним з поколінь та повчилися приймати інших такими, якими вони є.

Учасники також розглянули останні оновлення в програмі, зокрема, дізналися про можливість реєстрації проектів українськими вчителями, ознайомились з ключовими кроками їхньої реалізації та критеріями для отримання відзнаки Quality Label; познайомилися з цікавими прикладами  та особистим проектним досвідом з вуст вчителя-амбасадора Олени Лук’янець.

У ході заходу амбасадори Світлана Алєксєєва та Олена Лук’янець провели для вчителів командну гру-квест «Treasure Hunt», яку привезли з контактного семінару в Словенії. У рамках гри учасникам довелося стати мисливцями та зібрати заховану по залах інформацію за допомогою QR-кодів. Також амбасадори поділилися новими itools, зокрема, протестували з учасниками kahoot.it – сервіс, який дозволяє створювати ігри для засвоювання та оцінювання знань.

У рамках Practical Session вчителі також взяли участь у Workshop Project Method від Інгуни Ліпської – спеціально запрошеного педагогічного експерта eTwinning з Латвії, де дізналися про те, як організовувати потрібні світу проекти, як співпрацювати в міжнародних командах та застосовувати різні ІТ-технології. А ще спікер поділилася прикладами найцікавіших проектів з Латвії та розповіла про важливі складові успішного проекту.

Також учасники взяли участь у практикумі «Пошук ідей» від спеціаліста з контенту PSA Ukraine Олександри Цикури, де в командах за допомогою бреінстормінгу шукали ідеї для нових проектів. Протягом активної роботи було знайдено багато творчих тем: невідомі загалу цікаві місцини свого міста, особливості шкільного життя у різних куточках Європи, святкування Різдва та ярмаркова традиція в різних країнах, проблеми людей-інвалідів, екологія тощо. Сподіваємося, що зовсім скоро ці проекти почнуть втілюватись у життя.

Наприкінці заходу перед присутніми виступили найактивніші вчителі, що взяли участь у міжнародних контактних семінарах в Польщі та Словенії – Світлана Алєксєєва, Олена Лук’янець, Ірина Фіголь та Юлія Томковид, що поділилися своїми враженнями та отриманим досвідом в рамках семінарів. Ірина Фіголь та Юлія Томковид навіть продемонстрували відео-колаж з подорожі, який надихнув інших учасників на активну діяльність в програмі.

Також представники PSA нагородили переможця рубрики «Проект місяця» Ганну Козловську (Гімназія №48, м. Київ) пам’ятною флешкою з символікою eTwinning. Після чого захід завершився врученням сертифікатів всім учасникам події та теплими словами-відгуками про програму від аудиторії.

Відгук учасниці Людмили Яременко (Білоцерківський колегіум Білоцерківської міської ради):

«Хочу подякувати організаторам за те, що захід був справді корисний. Багато нового взяла для себе. Наш заклад має доступ до інтернету в кожному кабінеті, тож для нас ця програма є дуже актуальною. Це велика можливість долучитися до міжнародної спільноти, співпрацювати з навчальними закладами Європи. Також корисним є вивчення англійської мови практичним способом і те, що в проектах чітко прослідковується міжпредметний зв’язок. Все це мотивує дітей до навчання, вивчення мов, проведення досліджень та отримання результатів. Для мене, як вчителя географії, було корисно дізнатися не лише про створення проектів, а й про їхню реалізацію саме в рамках міжнародної співпраці – це ключова унікальність і перевага програми».  

Фотозвіт події