eTwinning Desktop

+38 067 823 0125

Найактивніші українські ітвіннери взяли участь у контактному семінарі eTwinning Plus в Польщі

24 вересня 2014 року

 

11-14 вересня в місті Гданськ (Польща) відбувся Contact Seminar eTwinning Plus. Учасниками семінару стали найактивніші вчителі та представники служб підтримки програми з України, Польщі, Тунісу, Азербайджану, Вірменії, Молдови, Хорватії, Чехії, Франції, Німеччини, Мальти, Норвегії, Іспанії та Швеції. Нашу країну на семінарі представили вчителі Людмила Побережна, Гімназія № 30 ім. Тараса Шевченка  (Вінниця), Ірина Фіголь, Перша Білоцерківська гімназія, Юлія Томковид, Гімназія № 107 "Введенська" (Київ) і Олена Коваленко, менеджер з комунікацій.

У перший день семінару учасники знайомилися між собою та на практиці вивчали тему успішного партнерства. Вчителі змінювали команди, вибудовували взаємодію з колегами в ігровій формі та шукали партнерів для майбутніх проектів.

Упродовж другого дня учасники взяли участь у воркшопах з вивчення ключових інструментів Desktop і TwinSpace. Особливо важливою була робота з TwinSpace, під час якої вчителі на практиці змогли випробувати оновлену платформу (що буде запущена незабаром) та її можливості.

Корисною також стала сесія про eSafety, де обговорили те, як важливо навчити дітей слідувати правилам безпеки в інтернеті. Головна ідея: сучасні діти рано стають розвинутими в технологіях, та при цьому у них мало життєвого досвіду, аби зрозуміти масштаб неприємностей у разі витоку особистої інформації. Обговорюючи реальні приклади поведінки дітей, що призвели до незручних ситуацій, учасники дійшли до висновку, що одна з місій вчителя сьогодні – навчити учнів правилам eSafety.

Також польські колеги-ітвіннери поділилися з присутніми прикладами найкращих проектів та особливостями їхньої реалізації. Після чого учасники приступили до пошуків партнерів та першого етапу планування проектів у новостворених проектних групах.

Протягом третього дня семінару учасники мали змогу відвідати воркшопи на різні теми. В блоці Let's collaborate for learning and fun вчителі мали нагоду вкотре переконатися, що навчання і розваги – не протилежні, а взаємодоповнюючі речі. Учасники в командах грали в різні ігри, паралельно вивчаючи корисні факти про європейські країни. В блоці ICT tools вчителі отримали багато корисних інструментів для збагачування своїх уроків. Ну і в блоці Coding вчителі змогли познайомитися з базовими інструментами для кодування відео.

У ході останнього дня учасники також завершили командне планування нових проектів та презентували свої напрацювання іншим колегам. Зокрема, українські вчителі взяли участь у створенні 3 нових проектів: Quiz Hot Potatoes (Україна, Чехія, Польща), Growing in Europe (Україна, Франція, Німеччина) та Let’s dress European citizens (Україна, Азербайджан, Польща). Після чого учасники відвідали екскурсію по старовинному місту Гданськ та взяли участь в урочистій вечері з нагоди завершення семінару.

Дякуємо команді NSS Польщі за чудову організацію заходу та гостинність!

Відгук учасниці заходу Юлії Томковид:

«Враження неперевершені! Це був позитивний досвід, який дав потужний поштовх для моєї діяльності у програмі. Я почула багато корисної інформації, але особливим відкриттям для мене став воркшоп з ICT tools, де нам продемонстрували безліч корисних та простих програм, які реально збагачують будь-який урок. Крім того, ми не просто пасивно сприймали інформацію, а були активними «юзерами».

Ще я на практиці відчула, що таке «international partnership». Адже одна справа шукати колегу-ітвіннера онлайн, а зовсім інша – разом брати участь у семінарах, планувати майбутній проект або просто спілкуватися під час кава-брейків. Також сподобалася організація заходу. Польська сторона провела все на високому рівні. Іноземні колеги сприймали нас дуже сердечно та дружньо. Взагалі панувала щира та невимушена атмосфера».

Деталі та результати семінару, а також фотографії та матеріали, - за цим посиланням: http://konferencje.frse.org.pl/et_cs/index/lang:en