eTwinning Desktop

+38 067 823 0125

Українські ітвіннери взяли участь у контактному семінарі eTwinning в Литві

14 липня 2014 року

 

У Вільнюсі відбувся триденний контактний eTwinning-семінар «Інформаційні технології в мистецтві». 

Захід зібрав понад 50 ітвіннерів з Вірменії, України, Болгарії, Латвії, Литви, Польщі та Естонії. Від України семінар відвідали координатор проекту Валентина Веліченко й вчителі Олена Науменко (Гімназія №31, Черкаси) та Єлизавета Овчаренко (Спеціалізована школа №6, Долина, Івано-Франківська обл.). 

Під час семінару вчителі поділилися досвідом організації проектів,познайомилися з цікавими творчими інструментами в сфері мистецтва й ІКТ, потренувалися в їхньому застосуванні, завели корисних партнерів та ініціювали нові проекти.

Учасники заходу були поділені на 4 групи за темами проектів, кожна з яких обрала капітана, підготувала креативну назву та презентацію команди. В рамках семінару ітвіннери дізналися як використовувати ІКТ в мистецтві та як застосовувати принцип гри й інші творчі підходи в навчанні. Також вчителі потренувалися застосовувати нові онлайн-інструменти, креативні програми та можливості iPad для проектної діяльності.

Куратори найяскравіших проектів Литви поділилися з учасниками досвідом їхньої реалізації, обговорили труднощі в узгодженні проекту з навчальною програмою, важливість виховування творчості, ініціативності та відповідальності в учнів.

В останній день заходу було зареєстровано 10 нових проектів, роботу над якими учасники розпочнуть восени. Також з осені 2014 року українські вчителі зможуть самостійно реєструвати проекти. Сподіваємось, що це нововведення відкриє нові можливості, сприятиме ширшому розвитку та появі ще більшої кількості цікавих проектів від українських ітвіннерів!

Відгуки учасників:

Валентина Веліченко: «Під час семінару ми вивчили нові технології для творчої діяльності, створення музики та відеороликів. Ці знання ми обов’язково будемо використовувати у навчальних тренінгах для наших вчителів. Також, оскільки з осені українським ітвіннерам нададуть можливість реєструвати проекти, мені, як представнику PSA, потрібно було вивчити нові інструменти порталу, що мають допомогти агентству забезпечити технічну підтримку нових проектів, які вже скоро ініціюватимуть українські вчителі. А ще корисно було поспостерігати за організацією контактного семінару для ітвіннерів, аби згодом використати цей досвід для реалізації подібного семінару в Україні».

Олена Науменко: «Що може бути цікавішим, ніж спілкування з колегами-однодумцями, яких цікавить теж саме, що й тебе?! Гарна організація, презентація найкращих проектів, ознайомлення з новими інструментами, тепла атмосфера співпраці та архітектурна унікальність міста стали натхненням для подальшої роботи. Мені дуже сподобалися нові інструменти для роботи уTwispace, зокрема Animoto, queeky й TypeDrawing, які  я неодмінно буду використовувати. Та найкориснішим стала можливість дізнатися як правильно планувати та реєструвати нові проекти. Семінар допоміг краще зрозуміти завдання та роль амбасадора. Чим більше я пізнаю нового про те, як працювати у  eTwinning, тим більше розумію, як мало я ще знаю та які безмежні можливості для розвитку учнів він відкриває».