eTwinning Desktop

+38 067 823 0125

Українські вчителі взяли участь в тематичній конференції eTwinning в Австрії

14 липня 2014 року

 

25-26 червня у Відні пройшла тематична конференція eTwinning «Навчання, викладання, взаємообмін – шкільна співпраця  в Дунайському регіоні».  

Участь у ній взяли 45 ітвіннерів з України, Молдови, Австрії, Німеччини, Словаччини, Словенії, Чехії, Угорщини, Болгарії. Україну на конференції представили вчителі: Ольга Шевченко (Загальноосвітня школа №4, м. Жмеринка, Вінницька обл.), Наталія Орлик та Наталія Баняс (Хустська спеціалізована школа №3, Закарпатська обл.), Майя Селятiна (Спеціалізована школа №10, м.Одеса).

Ключовими цілями заходу стали співпраця у роботі над новими проектами, обмін учнями, ініціація та реєстрація нових спільних проектів. Зокрема, учасники обговорили стратегію розвитку програми eTwinning в Дунайському регіоні: якою тут є роль учительської професії, з якими проблемами стикаються вчителі, можливості взаємодії в рамках програми та які інструменти допомагають забезпечити якісну співпрацю шкіл в регіоні й поза його межами.

Ітвіннери-початківці познайомилися з роботою онлайн-платформи програми, а досвідчені вчителі ознайомилися з новими корисними інструментами для активної співпраці в ній. Також учасники поспілкувалися з представником австрійської асоціації KulturKontakt Austria, що сприяє обміну та співпраці в сфері освіти, культури та мистецтва між Австрією та Східною й Південно-Східною Європою. Зокрема, обговорили тему розширення можливостей для розвитку молоді Європи на прикладі найкращих практик цієї організації.

У ході конференції вчителі також працювали над ідеями та цілями для нових спільних проектів. Найефективніші команди, серед яких були і представники від України, зареєстрували свої проекти на сайті та розпочали роботу з їхньої реалізації.

Відгук учасниці Майї Селятіної:

«Найціннішими результатами для мене стали нові контакти та проекти. У ході заходу я запропонувала свій проект колегам із двох країн ЄС, і ми зареєстрували проект The Home, де я стала адміністратором. Це – перший проект, запропонований та запущений українцями, який присвячений нашому рідному дому у широкому сенсі цього значення, місцю, де ми безпосередньо живемо, його народу, культурі, історії, природі, його розвитку та захисту, та всієї планеті взагалі, тому що вона – теж місце, де ми живемо.

Ще 2 наші проекти – Stray creatures і Express yourself – теж готові і мають своїх учасників, але вони будуть зареєстровані вже у вересні. Також я та мої колеги з України були запрошені нашими іноземними колегами для участі в інших проектах».