eTwinning Desktop

+38 067 823 0125

Вікно в Європу зі шкільного кабінету

31 серпня 2021 року

Вікно в Європу зі шкільного кабінету

25 серпня 2021 року амбасадорка  програми у Києві і Чернігівській області Валентина Гатальська виступила з презентацією «Вікно в Європу зі шкільного кабінету» на зустрічі  найкращих вчителів України, півфіналістів Global Teacher Prize Ukraine – 2021.

Під час виступу пані Валентина розповіла про програму eTwinning, про широкі можливості для шкіл, вчителів і учнів, поділилась власним досвідом співпраці з європейськими школами та вчителями, про те, чим корисна платформа для учнів та вчителів і відповіла на різноманітні запитання. Підкреслила, що участь у програмі безкоштовна, окрім того, вебінари, семінари та конференції для вчителів а також сертифікати про участь теж безкоштовні, більше того, вчителям компенсується проїзд, проживання та харчування під час професійних зустрічей. Ось думки найкращих вчителів про міжнародну співпрацю:

 Валентина Гатальська, абмасадорка, вчителька англійської мови, гімназія «Троєщина», м.Київ: «Я щаслива, що мені випала чудова нагода виступити перед кращими вчителями України 2021 та розповісти їм про найбільшу спільноту шкіл Європи, про ті надзвичайно широкі можливості, які вона відкриває перед нашими школами вчителями і учнями. Мені приємно, що такі талановиті вчителі різних предметів, з різних куточків нашої країни зацікавились міжнародним співробітництвом. Особливо це важливо для наших учнів: спілкуючись з однолітками з різних країн, учні створюють позитивний імидж нашої країни серед підростаючого покоління європейців. Тож ми всі разом, вчителі і учні, співпрацюючи з європейськими партнерами, можемо прискорити наш вступ до Євросоюзу.»

Мар’яна Лисишин, ітвінерка, вчителька англійської мови Коломийського ліцею,  м.Коломия: «У своїй роботі з учнями використовую метод проєктів, який дозволяє індивідуалізувати навчальний процес, дає можливість дітям проявити самостійність у плануванні, організації та контролі своєї діяльності. Я набула значного досвіду працюючи у навчальній програмі eTwinning. Я разом з учнями мають можливість реалізації спільних проектів з іншими європейськими школами. Робота в проєктах є потужним стимулом для вивчення іноземних мов і покращення рівня використання ІКТ-технологій та можливість значно глибше вивчити ту чи іншу тему. Цінність роботи в проєктах дає можливість учням творчо працювати, використовувати різноманітні джерела інформації, сприймати, осмислювати та аналізувати, демократично спілкуватися з європейською спільнотою.»

 Аліса Павлюк, вчителька початкових класів початкової школи № 26, м. Івано-Франківськ: «Дякую пані Валентині за цікавий виступ. Про платформу я чула і раніше, та думала, що це більше для старших класів. Планую приєднатися до міжнародної спільноти eTwinning Plus Ukraine зі своїми учнями, (люблю щось нове пробувати), і буду агітувати школу. Вважаю, що інтеграція України з Європою - це наш єдиний правильний вибір, за ним наше успішне майбутнє! Розумію, що цей процес нелегкий і довготривалий, але налагоджуючи міжнародну співпрацю між школами, вчителі можуть пришвидшити цей процес, сприяти усуненню психологічних бар'єрів. Думаю, що учні 3-4 класів зможуть брати участь у міжнародних проєктах та співпрацювати з однолітками з Європи. Це буде цікавий досвід!»

Алла Бентковська, вчителька англійської мови, заступник директора сш №1 з поглибленим вивченням іноземних мов ім.Т.Г.Шевченка м.Бердичів Житомирської області«Україна має бути в Европі, а наша освіта має бути однією з найкращих у світі: гнучкою, оновленою, креативною та стабільною. Вона має готувати та виховувати учнів бути справжніми громадянами нашої величезної європейськоі спільноти. Тому, дуже важливо, щоб діти України спілкувалися зі своїми однолітками з різних країн світу, створювали спільні проекти, спілкувалися та отримували від цього задоволення. Дуже сподобався виступ на зустрічі В.Гатальської про міжнародну співпрацю на платформі е-Twinning Plus. Планую обговорити питання співпраці нашої школи з вчителями та приєднатися до проектної роботи. Хочу, щоб і моя школа стала невеличкою часткою цієї співпраці, а наші учні - частиною великої спільноти шкіл Європи.»

Анастасія Ярова, ітвінерка, вчителька Маріупольської загальноосвітньої школи І-ІІІ ст. № 51, м. Маріуполь: «Ми весь минулий рік працювали в eTwinning над проєктом про глобальні цілі з Молдовою, Іспанією та Естонією і ось нещодавно отримала National Quality Label, яким дуже пишаюся. На мою думку міжнародна співпраця з учнями з інших країн є областю з великими можливостями для українських школярів, бо, окрім покращення знання іноземної мови, учні на практиці бачать навіщо їм ці навички. Завдяки іноземній мові діти можуть поглиблювати свої знання у різних наукових сферах, наприклад, екології, медіаграмотності, глобальних проблемах... Діти налагоджують контакти зі своїми однолітками і поступово стають громадянами світу. Тому ми плануємо продовжувати роботу і поглиблювати міжнародні відносини з іншими школами.»

 

Богдан Завидовський, вчитель біології, природознавства, хімії, приватна середня загальноосвітня школа «Прімус Інтер Парес Скул», м.Дніпро «Я вважаю, що європейський вибір України – свідоме прагнення більшості активних українців. Співпраця з європейськими країнами - це можливості для розвитку нашого суспільства та держави. Дуже важливою є спілкування та обмін досвідом, який надає платформа eTwinning. Чим раніше дитина побачить можливості такої співпраці – тим краще для неї, та для нашого майбутнього в цілому. В нашій школі ми прагнемо ділитись власним досвідом проєктної роботи, а також бути партнерами з іншими школами задля спільного розвитку». 

Світлана Меркулова, вчителька англійської мови Ірпінської спеціалізованої школи № 2 з поглибленим вивченням економіки та права, м.Ірпінь: «На мою думку, eTwinning Plus - це той проєкт, який, враховуючи європейський вибір України, дозволить заохочувати школярів до міжнародної співпраці та розвивати безліч громадянських компетенцій ( білінгвальність, толерантність, усвідомлення своєї причетності до мультикультурної спільноти). Завдяки цьому ми зможемо результативно сприяти інтеграції молодих українців у європейське суспільство».

Владислав Кронгауз, вчитель історії Харківської спеціалізованої школи ІІ-ІІІ ступенів № 3, м.Харків. «Євроінтеграція стала справжнім проривом для України, адже ми зрозуміли сенс вислову: "європейські цінності". Сучасний світ настільки мобільний, що комунікація просто не має перешкод. Навпаки, спілкуючись із представниками різних країн ми набуваємо шаленого досвіду, тішимося новим знайомствам і дізнаємося чимало цікавого про культуру та традиції, зокрема, європейців. На мій погляд, саме це є одним із фундаментальних основ, які варто прищеплювати сучасним школярам».

Наталія Сковородкіна, ітвінерка, вчитель англійської мови у Білозерській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів № 18 Білозерської міської ради Донецької області: «На мою думку, eTwinning Plus – дієвий інструмент для розвитку 8 ключових компетентностей, визначених Євросоюзом. Для учнів – це також нові знайомства, можливість розповісти про себе, свою школу, реалізувавши спільні з європейськими школами проєкти. Для учителя - це унікальна можливість зробити навчальний процес цікавим ти ефективним».

Наталія Олійник, вчителька початкових класів, Уманський навчально-виховний комплекс "Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів N 7- колегіум" Уманської міської ради Черкаської області. «Мала розмову із засновником закладу. Вирішили зареєструватися і доєднатися до міжнародної спільноти (я, як вчитель початкових класів, заступник - вчитель англійської.мови та вчитель біології). Чому вирішили приєднатися? Виклики, які стоять сьогодні перед освітою є спільними для усіх країн, тому і відповідати на них потрібно всім освітянам спільно. Щодо участі школярів у міжнародних проєктах, вважаю це не тільки престижний, а ще й дуже дієвий інструмент для здійснення освітнього процесу. Впевнена, участь у різних навчальних проєктах корисна і для учнів і для вчителів. Учні можуть знайти нових друзів, вчаться працювати у команді, набувають навичок, які допоможуть адаптуватися у дорослому житті. Вчителі отримують можливість обміну досвідом з колегами з-за кордону, саморозвиваються та тим самим рухають освіту України вперед!!!»

Леся Павлюк, вчителька початкових класів ліцею № 7, м. Івано-Франківськ: «Платформа eTwinning мене зацікавила. Думку свою зможу сформувати, коли ближче з нею познайомлюсь і тоді прийму рішення.»

 

 

 

 

Ольга Петренко, вчителька української мови і літератури загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів N 28, м.Чернігів «Я б із задоволенням хотіла разом із своїми вихованцями долучитися до проєктів eTwinning. Оскільки ми займаємося вивченням фольклору, зокрема дослідженням звичаїв й обрядових дійств українців, то було б цікаво продемонструвати наші напрацювання школярам з інших країн, познайомитися з їхніми дослідженнями в цій сфері, знайти певні спільні дотичні елементи, з'ясувати історію їхнього походження та розвитку, а також виявити відмінні компоненти, які роблять кожну націю унікальною і неповторною у своєму розвитку.»