eTwinning Desktop

+38 067 823 0125

Ітвіннерки з України відвідали eTwinning семінар “Democratic participation and eTwinning” у Фінляндії

29 січня 2020 року

 

12-14 грудня у Гельсінкі пройшов міжнародний семінар eTwinning “Democratic participation and eTwinning”. Це була захоплива та натхненна зустріч! На ній ми шукали шляхи, як можемо створити школу, у якій всі учні та учениці відчувають, що на них не байдуже, кожного та кожну бачать і чують, і їхня думка важлива. 

 

Від України на подію поїхали три активні учасниці програми:

Любов Малярчук зі Степанівського НВК І ст., Уляна Добущак з Оброшинської ЗОШ І-ІІІ ступенів імені Лева Шанковського та Наталія Олійник з Ірпінської спеціалізованої ЗОШ І-ІІІ ст. з вивченням іноземних мов № 12

 

Перший день переважно був присвячений нетворкінгу. Адже у нашій спільноті все будується на співпраці ітвіннерів! 

У другий день пройшов цикл активностей: 

Воркшоп “Democratic participation in education and especially in eTwinning. The good eTwinning project” від амбасадорки eTwinning Tiina Sarisaimi (Фінляндія),

Воркшоп “Why eTwinning for primary schools? Project examples and project ideas (tied to the theme). Tips on suitable apps” вид амбасадорки Sari Auramo (Фінляндія),

Групова робота з планування проєктів та їх реєстрації на eTwinningLive.

А також усі разом ми відвідали бібліотеку Oodi та, звісно ж, активно продовжували спілкуватися! 

В останній день семінару кожна група учасників презентували свої проєкти.  

Це була чудова зустріч, за організацію якої ми вдячні eTwinning Finland! 

А ось які згадки залишив семінар у пам’яті українських ітвіннерок, які його відвідували: 

 

Любов Малярчук: “Тема семінару «Демократична участь» є досить актуальною в педагогіці сьогодення. Адже, сучасна школа – це значно більше, ніж просто установа для передачі знань. Школа відіграє ключову роль у формуванні громадян, які мають бути готовими до життя у демократичному суспільстві. Я разом з іншими учасниками та учасницями (Україна, Фінляндія, Данія, Азербайджан, Чехія, Франція, Іспанія, Молдова, Польща, Словаччина) дискутували про готовність сучасних шкіл говорити з учнями на «гарячі» теми. Надзвичайно пізнавальним був виступ фінської вчительки початкових класів Сарі Аурамо, котра ознайомила учасників із безліччю цікавих ідей для організації успішного міжнародного проєкту. Вона поділилася з учасниками інтернет ресурсами, котрі сама використовує у повсякденній роботі. В останній день я з іншими учасниками та учасницями шукали собі партнерів для майбутнього шкільного проєкту, враховуючи вік своїх учнів та схожість ідей. В останній день кожна група презентувала свій проєкт. Я та вчителька з Франції Андреа Арманді заснували проєкт «Подаруй друге життя непотрібним речам», до якого долучились ще 2 вчительки з Азербайджану. З Андреа Арманді ми тепер не лише співпрацюємо у спільному проєкті, а й потоваришували та плануємо в майбутньому поїздки одна до одної для  обміну досвідом. Гадаю, нам це вдасться, адже в "країні" eTwinning Plus немає нічого неможливого. Завдяки семінару у Гельсінкі вчителі з багатьох країн світу мали можливість спілкуватися між собою, ділитися досвідом, а також почути про фінську освіту з вуст фінських вчителів. Я привезла з Фінляндії масу позитивних вражень, натхнення та невичерпний заряд енергії. Це приклад того, що мрії здійснюються, вчительський труд винагороджується, а програма eTwinning Plus зближує вчителів усього світу. Я безмежно вдячна програмі eTwinning Plus за чудову можливість відвідати цей семінар.  Дуже щаслива, що у нашій країні є така чудова програма з командою "чарівників", котрі роблять сучасну українську школу більш європейською та більш класною”.

Наталія Олійник: “Я дуже вдячна за надану можливість відвідати цей семінар у Фінляндії. На ньому  я чула захоплюючи виступи амбасадорів, співпрацювала з талановитими колегами з різних країн і отримала дуже корисні поради щодо оформлення власних проєктів.

В перший тиждень після повернення у школу, я провела семінар для колег і розмістила цю інформацію на сторінці Facebook у групі всіх шкіл міста. Знаннями потрібно ділитися!”

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Уляна Добущак: “Цей семінар надав мені можливість відчути себе частиною освітянської спільноти усієї Європи, спільноти найактивніших вчителів, які щоденною працею змінюють освіту на краще. Через проєктну діяльність у маленьких школах, ми, разом з нашими учнями та ученицями, впливаємо на великий світ. І саме цей семінар допоміг мені під іншим кутом поглянути на демократію. Наші учні повинні брати активну участь у житті суспільства, адже демократія є важливою цінністю, проте, її потрібно вивчати, розуміти та, ще важливіше, практикувати. Ми, вчителі, можемо допомогти учням розвивати та розуміти процес демократичного прийняття рішень і заохочувати їх до активної участі у житті місцевих громад та суспільства загалом. Проєкти eTwinning надають широкі можливості втілювати це у життя, адже учні та вчителі можуть співпрацювати, попри кордони. Щиро вдячна всій команді eTwinning за можливість відвідати цей захід та познайомитись з новими партнерами по проектах, адже нові горизонти попереду!”