eTwinning Desktop

+38 067 823 0125

Дайджест новин: листопад 2019

5 січня 2020 року

 

29 жовтня - 1 листопада 

Реалізація проєкту “Міст дружби - схід і захід разом” у м. Хуст

Учасники: Орлик Наталія – амбасадорка Закарпатської та Чернівецької областей, Хустська спеціалізована ЗОШ І-ІІІ ст. № 3

Яна Цикункова – амбасадорка Дніпропетровської та Луганської областей, навчальний комплекс №10 м.Марганця Дніпропетровської обл.

Оксана Штих – амбасадорка Харківської області,  Харківська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 91

Тая Хриплива – амбасадорка Полтавської області, середня школа с.Плоске Полтавської обл.

На створення проєкту “Міст дружби - схід і захід разом” учительок-амбасадорок надихнула співпраця у міжнародних проєктах eTwinning! У рамках реалізації проєкту у Хустській Спеціалізованій школі №3  зустрілися учні та партнери з Польщі й Португалії, а також ітвіннери зі східних регіонів України. 

Учні  7-8 класів школи-організатора зі вчителькою Наталією Орлик та гостями мали цікаву екскурсію історичними пам’ятками міста над Тисою, оновленим центром і затишним парком. Діти також побували у славному місті над Латорицею – Мукачеві та ознайомилися з історією Закарпатського краю в замку “Паланок”. 

Краса Закарпаття, багатство історії та культури зачарували усіх гостей! Вони краще познайомилися зі своїми українськими партнерами в неформальній обставинах, співпрацювали в численних воркшопах та на заняттях, організованих для них вчителями-модераторами проєкту, дізналися багато цікавого про побут та традиції мешканців Закарпаття. У рамках цієї неймовірної зустрічі, яка об’єднала дружбою східні та західні регіони України, також відбувся відеоміст з учнями польського міста Гужев’є. Діти змогли розповісти про себе, представити свої школи та регіони, дізнатися більше про своїх іноземних партнерів.

Педагоги та ми переконані, що подібні зустрічі є тим віртуальним мостом, котрий об’єднує країну зсередини та робить Європу ближчою до нас. Такі заходи стають потужним стимулом для подальшої роботи та надихають до творчості на уроках, креативних підходів у співпраці в проєктах програми еTwinning. 

 

6 листопада

Засідання Школи молодого ітвіннера при Волинському інституті післядипломної педагогічної освіти 

Спікерка: Вікторія Гарбуз – амбасадорка Волинської області, Ковельська міська гімназія

 

18 учителів англійської мови Волинської області зібралися на черговому засіданні Школи молодого ітвіннера! Там амбасадорка Вікторія Гарбуз презентувала свій досвід роботи над проєктами, а також поділилася корисними онлайн інструментами. Того ж дня у ВІППО Вікторія провела презентацію програми 23 слухачам/-кам курсів та учителям англійської мови. Чудово, що все більше і більше освітян дізнаються про eTwinning!


 

9 листопада

Семінар “Навчання в XXI сторіччі з eTwinning” для вчителів хімії м. Дніпро. 

Спікерка: Анастасія Ситнік – амабасадорка Дніпропетровської області, Спеціалізована ЗОШ № 126 з поглибленим вивченням французької мови

На тригодинному семінарі для Дніпровських вчителів хімії розглятули платформи eTwinning та TwinSpace для роботи на уроках, а також такі інструменти, як Mentimeter та Super teacher tool на прикладі Jeopardy Game. 

Думаємо, що тепер у Дніпрі і без того надцікава хімія стане ще більш захопливою для учнів та учениць!  

 

 

 

12 листопада 

Семінар “Перші кроки в eTwinning"

Спікер: Ігор Кравцов – амбасадор Донецької області, Покровський НВК № 1

12 листопада амбасадор Ігор Кравцов провів семінар для новачків нашої програми у Донецькій області. Багато вчителів зацікавилися програмою та розпитували про процедуру реєстрації на платформі, створення проєктів та пошук партнерів. Семінар пройшов дуже цікаво та корисно. 

 

 

12 листопада

Презентація "Європейські освітні програми для України та можливості співпраці з представництвом ЄС" в ОДА у Волинській області. 

Спікери: Станіслав Корольков – менеджер інформаційної кампанії від Представництва ЄС в Україні

Катерина Бойко – Луцький НВК "ЗОШ І-ІІ ст. № 24 - технологічний ліцей"

На цьому заході Катерина Бойка та її школа представили свою проєктну діяльність з учнями у європейскій програмі eTwinnіng, розповіли про ключові моменти програми:як пройти реєстрацію, шукати партнерів, створювати проєкти та загалом про можливості та переваги, які отримують українські ітвіннери. 


 

 

15 листопада

Інтегрований урок дизайну та технологій з елементами завдань проєкту Twinning ECO: ENERGETIC, CREATIVE, OPTIMISTIC WITH STEAM 

Учасники: Яна Цикункова – амбасадорка Дніпропетровської та Луганської областей, вчителька Марганецького НВК Ліцею - спеціалізованої ЗОШ I-III ст. № 10 та ітвіннери школи.

Школа повинна забезпечувати всебічний розвиток учнів та учениць та розпалювати у них бажання вчитися.  Наша програма eTwinning дає для цього всі інструменти, онлайн-контент та можливості працювати у міжнародному освітньому середовищі. 

З максимальним зв’язком зі стандартними уроками, eTwinning проєкти розширюють та поглиблюють знання школярів/-ок про наш світ та допомагає розвивати їх образне та логічне мислення, творчі здібності, формує загальнонавчальні уміння й навички, закладає основи світогляду. 

Аби зацікавити учнів 2-В Класу НУШ темою екології, ітвіннери ліцею та координаторка Яна Цикункова запропонували класній керівничці Олені Яковенко провести інтегрований урок дизайну та технологій з елементами завдань проєкту eTwinning ECO: ENERGETIC, CREATIVE, OPTIMISTIC WITH STEAM. На ньому вчилися робити орігамі еко-озера зі жабками. 

Навчальне відео для уроку ітвіннери створили самостійно у партнерстві зі Наталею Климаш – вчителькою технологій старшої школи. Вони надихалися метою розширити уявлення маленьких учнів про навколишній світ та розвивати їх здібності, орієнтуючись на особливості кожної дитини. 

Завданням надзвичайної ваги для обох учительок та старших ітвіннерів було утримання у

дітей позитивного ставлення й інтересу до навчання протягом уроку та

перетворитись зі звичайних учнів на творчих винахідників  і талановитих

майстрів. Диво сталось: наприкінці уроку чарівні жабки заселили еко-озеро, а

щасливі майстри та майстрині мріяли про відпочинок біля водойми влітку!

Подивитись відео з цього уроку ви можете тут – http://bit.ly/2ZraL2K

 

21 листопада

Воркшоп “Контроверсійні теми на уроці іноземної мови в умовах компетентнісно орієнтованого навчання” для вчителів іноземної мови Тернополя 

Спікерка: Оксана Турчин –  амбасадорка Тернопільскої області, Тернопільська гімназія "Гармонія" - відокремлений структурний підрозділ Галицького коледжу ім. В. Чорновола.  

 

Провести воркшоп “Контроверсійні теми на уроці іноземної мови в умовах компетентнісно орієнтованого навчання” для тернопільських вчителів іноземної мови  амбасадорку Оксану Турчин надихнуло відвідування eTwinning-семінару «Changing school culture – Towards a democratic school» у Лімасолі, Кіпр. 

 

Воркшоп був у вигляді уроку формування компетентностей, під час якого учителі виступали в ролі учнів. Вони виконували різноманітні вправи, вступали у

дискусії та намагались довести свою точку зору стосовно тих чи інших

контроверсійних питань. Цей “урок” став детальним прикладом

інтегрованого навчання, коли в межах одного предмету вчитель розвиває в

учнів різні компетентності та компетенції, а також впроваджує ключові

принципи навчання. Віримо, що це надихнуло тернопільських вчителів на створення нових проєктів! 

 

27 листопада 

Презентація програми  eTwinning у Кіровоградській області 

Спікерка: Олена Балуба – амбасадорка Кіровоградської області, Олександріївський НВК "ЗНЗ І-ІІІ ст. № 9 - спеціалізована ЗОШ"

Олена Балуба провела презентацію нашої програми для 23 вчителів з різних шкіл Олександрії. Вона детально та з прикладами розповіла як програму можна використовувати на різних уроках. 

Сподіваємося, що всі надихнулися ідеями та сім’я ітвінерів стане ще більшою!

 

30 листопада

Мініедкемп у приватній гімназії Очаг у Харкові

Спікерка: Оксана Штих – амбасадорка Харківської області,  Харківська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 91

Анна Черновол – ітвіннерка, приватна гімназія Очаг 

На мініедкемпі зібралися 150 харківских освітян! Оксана Штих та Анна Черновол провели для них учительську сесію, на якій ознайомили усіх з програмою eTwinning, поділилися своїм досвідом участі в міжнародних проєктах та розповіли про переваги для вчителів, учнів та шкіл. Очікуємо на наплив нових ітвіннерів з Харкова!