eTwinning Desktop

+38 067 823 0125

eTwinning Annual Conference 2019 | When Education Met Democracy

18 грудня 2019 року

eTwinning Annual Conference 2019 | When Education Met Democracy

Щорічна конференція eTwinning відбулася 24-26 жовтня 2019 у Мандельє-ля-Напуле, Франція. Там зібралися викладачі, політики та експерти з усієї Європи, щоб обговорити роль освіти у формуванні  майбутніх громадян/-ок.

 

У якому суспільстві будуть жити наші діти завтра? Як їм повноцінно брати участь у суспільстві майбутнього? Ми всі разом вивчали, обговорювали та аналізували ці питання. 

 

У перший день понад 500 викладачів/-ок зібралися на офіційній частині,  де їх вітали Жан-Марк Мерро, начальник відділу цифрової освіти Міністерства освіти та молоді Франції, та Софі Фуасе, регіональна директорка Резо Канопе. Вони підкреслили, що eTwinning не тільки допомагає студентам розвивати ключові digital-навички майбутнього, але й практикувати та зміцнювати свої основоположні демократичні цінності, оскільки це невіднятний інструмент демократії.

 

Конференцію офіційно відкрила Софія Еріксон Уоттерсхут, директорка з питань молоді, освіти та Erasmus + при Європейській комісії. Пані Еріксон Уоттерсхут нагадала, що у школах учні мають вчитися займати активну роль та бути готовими ставати частиною демократичного суспільства: «Демократія – це не даність. Вона працює лише тоді, коли всі активно беруть у ній участь».

 

Також із доповіддю виступила Ізабель Менезес, професорка факультету психології та освітніх наук Університету Порту, Португалія. 

У своїй промові «Школи як лабораторія демократії» вона проаналізувала фундаментальну роль освіти у вихованні активних громадян.

«Діти та молодь –  наше майбутнє і вони повинні мати можливість формувати це майбутнє». Після основного відзначали лауреатів European Quality Label 2019.

 

Протягом другого дня вчителі брали участь у різних воркшопах. Серед них були друзі eTwinning: Карен Полак з Anne Frank House, Лісіане Андре з Terre des Hommes, Лоранс Брагард з Дому європейської історії, Гаррі Бебіде з Euroclio та багато інших.

 

Ви можете завантажити презентації PowerPoint та прочитати описи семінарів, які проводили наші друзі eTwinning, а також інші знакові експерти/-ки.

 

Нарешті, амбасадори/-рки eTwinning поділилися своїми найкращими практиками та досвідом через інтерактивні семінари, чим допомогли учасникам/-цям вивчити нові способи викладання. Переможці European Prize також презентували секрети свого успіху на власних семінарах.

 

У третій та останній день щорічної конференції eTwinning 2019 учасники/-ці пройшло інтерактивне навчальне заняття про демократію. Учасники/-ці мусили ділитися своїми ідеями, переконувати однолітків та дискутувати. Врешті, усі голосували за найкращу ідею – практикували демократію.

 

Під час навчальної діяльності проходила панельна дискусія: «Як ми можемо демократичніше впливати на шкільні системи?». Одним з головних результатів цієї дискусії була смілива думка бельгійського студента Беркана Алчі:

«Якщо ви надасте студентам самостійність, ви зрозумієте, що навіть найменш активні з них можуть знаходити мотивацію».

 

Із завершальним словом виступив Маркус Рестер, завідувач сектору платформ онлайн-освіти Європейської комісії. Він подякував усім учасникам/-цям та нагадав, що тепер, коли конференція закінчилася, викладачі Європи повинні власноруч перетворювати освіту на місце, де викладається і практикується демократія.