eTwinning Desktop

+38 067 823 0125

Українські ітвіннерки взяли участь у PDW (Мадейра, Португалія)

14 листопада 2019 року

 

 

3 - 5 жовтня 150 ітвіннерів/-ок з різних країн зустрілися на острові Мадейра (Португалія) на професійний воршкоп “Empowering students with eTwinning”. Приїхали учасники та учасниці нашої програми з 28 країн: Азербайджану, Хорватії, Німеччини, Франції, Латвії, Норвегії, Бельгії, Іспанії, приймаючої захід Португалії, а також Литви, Великобританії, Кіпру, Австрії, Туреччини, Словакії, Чехії, Ірландії, Естонії, Словенії, Польщі, Грузії, Люксембургу, Фінляндії, Нідерландів і, звісно ж, України.  

Від нашої країни поїхали вчительки Анастасія Ситнік з Дніпровської спеціалізованої ЗОШ № 126 з поглибленим вивченням французької мови та Світлана Остапова з Кам’янець-Подольського НВК №9 ім. А.М. Троян. 

Це були три незабутні дні! 

По приїзду усіх зустріли коротким музичним перформансом, щоб заселятися та знайомитися було вже веселіше. Перший день був організаційним, але не обійшлося без добрячого нетворкінгу, де всі мали змогу познайомитися ближче.  

Другий день розпочався з виступів Регіонального директора освіти Марко Гомеса, Голови команди з освітніх технологій та ресурсів Терези Годіно та CSS Representative Рути Баптісти. 

Потім пройшла презентація теми ворокшопу та почалися активності. 

Першою була потужна сесія “Brain Happychemistry: Work, Smile and Play” від докторки наук Мануели Гразіною з університету Коїмбри (Португалія). Дізналися про важливість спорту та музики у навчанні та як це позитивно впливає на загальний рівень щастя учнів/-ць. 

 

Далі докторка наук Педагогічного інституту Лісабона (Португалія) Нуно Дороті провела сесію “Formative assessment of students’ success”. На ній вона ознайомила присутніх з новітнім та більш демократичним підходом оцінювання студентів.

 

Також у цей день відбувся цикл воркшопів: 

“Cприяння відповідальному використанню Інтернету” від Луізи Ліма

“Міжнародна комунікація” від Рути Баптіста

“Онлайн додатки для інклюзивної освіти” від Мігуели Фернандес

“Підприємницька освіта” від Корнелії Лохинової

“Штучний інтелект” від Марко Невеса 

 

Після такого насиченого дня втомлені та натхненні ітвіннери поїхали гуляти чудовим островом Мадейрою та надихатися на майбутні активності. 

 

Увесь третій день ітвіннери були зайняті різноманітними ворокшопами. Їх справді було багато і кожен був вартий відвідування.

“Як розвивати критичне мислення через кодування” від Люї Феррейра

“Які проєкти більше підходять для професійно-технічних шкіл” від Руі Бальтазар 

“Як зробити навчання веселим” від Даніели Гуймарес

“Democratic Participation у навчальних класах” від Марії Хосе Невес

“Формування оцінок – стратегії та інструменти” від Ани Коста

“Міжособистісні комунікації” від Рути Баптіста 

 

Також повторювалися воркшопи з попереднього дня для тих, хто хотіли відвідати всі активності, але фізично не могли знаходитись одночасно у декількох місцях. 

Це були 3 чудові, насичені та дуже корисні дні. Усі втомились, але беззаперечно надихнулись та поверталися сповнені наснаги на практиці застосовувати нові знання для поліпшення української освіти! 

 

Відгуки учасниць: 

“Це моя перша участь у міжнародному семінарі  такого формату. І сказати, що мене переповнюють враження , значить нічого не сказати. По- перше, надзвичайно приємно, що португальська сторона дуже тепло зустріла учасників конференції. Відкриття заходу розпочалось із музичного виступу школярок, фіналісток телевізійного шоу “Португалія має талант”.  Організатори семінару радо вітали гостей у національних костюмах. Заступник міністра освіти Португалії, Хорхе Корвальо, виступив із привітальною промовою.

Цікавими та пізнавальними виявились  виступи спікерів конференції: "Міжособистісне спілкування" Руте Баптиста, "Освіта і підприємливість" Корнелії Логінової," Навчаємось весело" Даніели Гуймарес, "Формувальне оцінювання" Марко Невес та багато інших . Участь у воркшопах виявилась дуже корисною, адже я не тільки отримала нові знання та навички та дізналась про сучасні підходи у навчанні, але й познайомилась із іншими колегами- ітвінерами.

Ще одним визначним моментом стала зустріч із співзасновником проєкту Feel Your Native Place, португальським вчителем географії, Pedro Costa. Саме з міста Фуншал,  де і проходив семінар, учні Кам'янець-Подільського НВК №9 імені А. М. Трояна отримували листівки під час роботи над проєктом.

Підсумком конференції була активність "Світове кафе". Учасники мали можливість окреслити вектори розвитку програми eTwinning та обговорити ідеї створення нових проєктів.  

Мадейра гостинно приймала учасників конференції. Вчителі мали нагоду відвідати екскурсії та дізнатись про місцеві традиції.

На мою думку, тема семінару “Empowering students with eTwinning” має досить символічне значення: кожен вчитель володіє супер силою, яка здатна допомогти учневі відкрити себе, стати щасливою та успішною людиною та змінити світ на краще!” – Світлана Остапова

 

Досвід та враження, які я отримала під час контактного семінару, неможливо описати словами. Фантастична організація заходу, ціла низка продуктивних воркшопів, спілкування з досвідченими фахівцями та неймовірна краса місцевості сприяли зростанню натхнення та мотивації. Більш за все сподобався виступ Nuno Dorotea про важливість та недооціненість проміжного оцінювання в навчанні, спікер показав шляхи розв'язання цієї проблеми та які інструменти можна залучити на допомогу як вчителю,  так і учневі. 

Також вразила Rute Baptista з виступом про міжособистісне спілкування. Вона показала, як за допомогою невеликого тесту класифікувати серед учнів різні типи характеру, а також надала інформацію для учнів, батьків та вчителів щодо розуміння один одного зважаючи на специфіку характерів та покращення спілкування. 

Відвіданий семінар - це нові друзі, колеги, однодумці, неймовірна енергетика котрих не може залишити байдужим. 

До того ж, сама Мадейра –  неймовірно живописний острів з фантастичними краєвидами та медово-квітковим ароматом, так звана "родзинка на торті", що підсилила WOW- ефект від поїздки.  Тож я, натхнена новими ідеями, знайомствами, вражена красою острова поверталась до дому з вирієм думок для втілення в навчанні. Семінар показав мені як можна розширити можливості не тільки учнів, але й вчителів. Дякую eTwinning за таку можливість, це було незабутньо“ – Анастасія Ситник