eTwinning Desktop

+38 067 823 0125

Дайджест новин: липень 2019

6 серпня 2019 року

 

 

 

7-9 липня

Візит партнерів проекту  «Garland of Cultures» («Гірлянда культур») у м. Крушевац (Сербія)

Учасники: учні та учениці Хустської Спеціалізованої школи І-ІІІ ст. №3 та вчителька – Наталія Орлик.

У липні українські ітвіннери зустрілися зі сербськими колегами у м. Крушевац (Сербія). У перший день дітей розселили по патронатних сім’ях, а партнери познайомилися з представниками органів Міської влади. А потім усі разом прогулялися містом, відвідали Хустський замок та інші історичні й культурні пам’ятки міста.

Другий день був дуже насичений на події! Усією делегацією відвідали рекреаційний центр для ведмедів, прогулялися заповідником біля о. Синевір та відвідали ферму буйволів. 

За такий короткий час маленькі та дорослі ітвіннери отримали багато натхнення, емоцій та вражень. Дякуємо нашим сербським партнерам!

 

9-19 липня

Міжнародна літня школа лідерів батьківщинознавства «Орлиний дух Карпат: англомовний скринінг»/ International summer school of the knowledge about your homeland «Eagle Spirit of the Carpathians: English speaking screening». 

Учасники: 

- Калуська гімназія ім. І. Бахматюка (вчителі-організатори – Віталій Півторак та Наталія Забрицька),

- Костопільська середня школа І-ІІІ ст. № 4 (вчителька – Олена Андрійчук),

- Хустська Спеціалізована школа І-ІІІ ст. №3 (вчителька – Наталія Орлик) 

- Школа Вука Караджича з міста Крушевац, Сербія (вчительки – Весна Макражич, Мір’янна Сімонович та Лідія Узаревіч).

 

Мальовнича природа українських Карпат та жага до знань на 10 днів об’єднала найактивніших юнаків та дівчат у маленькому старовинному гірському селі Пістинь (Івано-Франківська обл) на Міжнародній літній школі лідерів батьківщинознавства «Орлиний дух Карпат: англомовний скринінг». 

Цікаві ігри та розваги, квести та змагання, неймовірні екскурсії, пригоди та навчальні ситуації – усе це насичувало дозвілля щасливих дітей, яке організували для них вчителі-ітвіннери.  

Учні та учениці покращили свій рівень англійської, розвинули лідерські якості та навчились працювати у команді. Ну і гарно відпочили, звісно ж!

10 днів вистачило, аби діти подружилися та створили веселі й активні міжнародні команди, де кожен та кожна мали змогу показати свої здібності та яскраві фарби неповторних особистостей. 

Розваги розвагами, але за цей час школярі ще дізналися багато нового про програму 

eTwinning Plus, вчилися працювати у проекті, спілкуватися на форумах та завантажувати матеріали. Новачки з цікавістю створювали власні профілі та ознайомилися зі сторінками проекту. 

Ітвіннери завжди включають сучасні технології у свої проекти! Спеціально для школи Наталія Орлик підготувала онлайн-вікторину у додатку Kahoot. Команда-переможець отримала солодкі призи, а всі інші – задоволення від цікавої гри!

Не обійшли увагою й екологію – вихованню у цьому питанні присвятили окремий день. Вчителька Олена Андрійчук підготувала вражаючі матеріали про шкідливий вплив пластику на середовище. Діти оцінювали власний рівень впливу на природу та отримали корисні поради щодо гармонійного співіснування з навколишнім світом. Учні та учениці навіть провели екотолоку, під час якої очистили береги місцевої річки Пістиньки від побутового сміття. Прибирання закінчилося веселою вечіркою з маршмеллоу біля табірного вогнища. 

Мовну школу відвідували й поважні гості. На 9 день навчання з візитом прибули перша радниця посла Сербії в Україні Світлана Кошутич та представниця Імігрантського радіо Ельхама Нарієва. Гості провели з школярами кілька годин, взяли участь у ранковій зарядці, вчилися народним танцям Сербії та України, а також спілкувалися з дітьми про їхнє життя та рідні місця.

10 днів промайнули напрочуд швидко та насичено. Додому діти поїхали зі приємними спогадами, численними фотографіями та контактами нових друзів. 

Ще одна подія довела, що eTwinning Plus –  джерело ідей та натхнення, цікавих подій, зустрічей і нового досвіду.

 

24 липня 

Презентація освітніх програм та проектів Європейського Союзу

Учасники: Станіслав Корольков – менеджер інформаційної  кампанії Представництва ЄС в Україні «Будуємо Європу в Україні»  

Майя Селятіна  – амбасадорка eTwinning Plus в Україні

 

Захід відбувся у Миколаївській Обласній Адміністрації та зібрав багато представників ВНЗ та шкіл усієї області, а також обласного управління освіти. 

Майя Селятіна презентувала слухачам eTwinning Plus: розповіла про освітні ресурси програми та можливості для професійного зростання у ній для вчителів Нової Української Школи та викладачів і студентів коледжів та педагогічних ВНЗ. Також амбасадорка презентувала нашу робочу платформу та познайомила усіх присутніх зі проектами програми.

На заході був присутній і Бережний Сергій Васильович – директор Миколаївської гімназії №1 та досвідченний ітвіннер! Він теж поділився з колегами своїм досвідом роботи з програмою eTwinning Plus.