eTwinning Desktop

+38 067 823 0125

Eastern Partnership Conference в Грузії

25 липня 2019 року

Eastern Partnership Conference в Грузії

25-26 червня в Тбілісі відбулася конференція Східного партнерства «Promoting Common Values through Education and Culture». Захід об’єднав найактивніших ітвіннерів, а також представників Єврокомісії, служб підтримки eTwinning та міністерств освіти з країн Східного партнерства. 

Відкривали подію привітання від Міністра освіти, науки, культури й спорту Грузії та вступне слово від Єврокомісара з питань освіти, культури молоді й спорту. Після чого перед учасниками виступив професор Міжнародного права та міжнародних організацій з Центру досліджень глобального управління Інституту міжнародного права (Левен, Бельгія). Далі на учасників чекала цікава дискусійна панель за участі представників міністерств освіти країн Східного партнерства, а саме: заступниці Міністра Республіки Білорусь; Міністра освіти, культури та досліджень Республіки Молдова; заступника Міністра освіти й науки України; керівника відділу з питань Східного партнерства, регіонального співробітництва та ОБСЄ.

Не менш цікавою була і паралель корисних воркшопів. Вчителям були запропоновані такі теми, як: цілісність в освіті та наукових дослідженнях, освіта для демократичної участі та громадянської активності, критичне мислення та медіаграмотність. А по завершенню навчання, на святковій вечері учасники мали нагоду поспілкуватися з колегами, поділитися враженнями та напрацюваннями.

Упродовж другого дня вчителі взяли участь у воркшопах, присвячених наступним темам: інклюзивна освіта, соціальна згуртованість та гендер; роль вчителів у популяризації спільних цінностей; роль культури в поширенні спільних цінностей. Завершальним акордом події став виступ керівниці відділу міжнародного співробітництва Генерального директорату ЄС з питань освіти, молоді, спорту та культури.

 

 

Відгук учасниці, Наталії Гутарук (Запорізька спеціалізована ЗОШ-інтернат ІІ–ІІІ ст. «Січовий колегіум»):

«Участь у конференції такого масштабу водночас і спантеличує,  і надихає. Надихає, бо командний досвід, напрацьований українськими ітвіннерами, є цікавий колегам із різних країн. А спантеличує, бо завжди є безліч питань, на кшталт «а чим ми можемо здивувати?». Активна участь у дискусіях та присутність на пленарних засіданнях надихнули: ми рухаємося в унісон із європейськими тенденціями. Проблеми є у кожній країні, тож ті шляхи вирішення, які були озвучені, частково можуть бути застосовані і в Україні. Я впевнена, ми – справимося! Формальне та неформальне спілкування подарувало нові знайомства й зустрічі. Було здійснено багато домовленостей про майбутні спільні проекти із ітвіннерами із Грузії, Азербайджану, Вірменії. Неймовірні враження подарувало і саме місто Тбілісі - своєрідне перехрестя Сходу та Заходу, в якому гармонійно поєднується і минуле, і сучасне. Приймаюча сторона продумала і неофіційну програму, тож усі учасники конференції змогли насолодитися й грузинською культурою».