eTwinning Desktop

+38 067 823 0125

Українські амбасадорки взяли участь у конференції для країн Дунайського регіону у Відні

23 липня 2019 року

 

13-14 червня у Відні відбулася тематична конференція «School cooperation in the Danube Region: Experiences and future actions». Захід об’єднав близько 50 вчителів з 11 країн Дунайського регіону. Участь у події від України взяли амбасадорки Таїса Хриплива (Плосківська ЗОШ І–ІІІ ст.) та Наталія Орлик (Хустська спеціалізована ЗОШ І–ІІІ ст. № 3).

У перший день конференції перед учасниками виступили представники Національного Агентства Erasmus+ (Австрія) та Генерального директорату освіти й культури Єврокомісії. Далі вчителі знайомилися між собою та з можливостями Erasmus+, ділилися ідеями, шукали партнерів та робили перші кроки у створенні проектів. Також учасники взяли участь у панельній дискусії, під час якої представники 5 країн говорили про роль eTwinning у їхньому житті. Таїса Хриплива стала одним із спікерів панельної дискусії та поділилася своїм досвідом із новачками. Після насиченого навчання на вчителів чекала екскурсія прекрасним Віднем.

Протягом другого дня учасники знайомилися зі зразками найкращих проектів та активно працювали над створенням власних, після чого презентували аудиторії свої напрацювання. Вже зовсім скоро ці нові знайомства у командах стануть плідним партнерством та міцною дружбою, як це зазвичай і відбувається у програмі eTwinning.

 

Відгуки учасниць:

 

«Участь у міжнародній конференції завжди викликає хвилювання та відчуття відповідальності. Коли ти опиняєшся у колі однодумців, та ще й  з 11 країн, – це надихає та стимулює. На панельній дискусії спікери 5 країн говорили про роль програми у їхньому житті, давали настанови молодим ітвіннерам. Я також ділилася враженнями від програми в якості представника України. А у грі на знайомство «Бінго» я отримала перший приз – ілюстровану книгу про Австрію. Відчуття гордості, що Україна тримає марку, переповнювали груди.

Чудовою була автобусно-пішохідна екскурсія Віднем та фінальна вечеря на пароплаві. Це був останній помах з Дунаю Відню, насиченій програмі конференції, новим знайомствам, які залишаться надовго в моєму серці. Маса вражень, купа емоцій, десятки нових друзів, два зареєстрованих проекти, відчуття себе сучасною людиною та частинкою загальноєвропейського світу. Після таких заходів виростають крила, хочеться літати, змінювати світ. Є чим пишатись, є над чим працювати, є про що мріяти» – Таїса Хриплива.

 

«Під час заходу були організовані чудові та продуктивні воркшопи. Організатори створили неймовірне середовище для знайомства та подальшого партнерства, обміну досвідом, знаходження нових друзів та партнерів для нових проектів. Приємним сюрпризом стали зустрічі з партнерами попередніх успішних проектів. Такі події, як ця, стають сильним стимулом для подальшої роботи, надихають до творчості на уроках та креативних підходів у співпраці в проектах» Наталія Орлик.