eTwinning Desktop

+38 067 823 0125

Дайджест новин: квітень 2019

6 травня 2019 року

 

4–11 квітня

Візит ітвіннерів Ковельської міської гімназії ім. О. Пчілки до партнерів у Туреччині

Учасники: амбасадорка Вікторія Гарбуз та 9 учнів-ітвіннерів Ковельської міської гімназії ім. О. Пчілки.

 

9 гімназистів 6-9 класів Ковельської міської гімназії ім. О. Пчілки у супроводі Вікторії Гарбуз відвідали Туреччину на запрошення своїх партнерів – школи Alara Ortaokulu у місті Бурса. Візит відбувся з метою реалізації українсько-турецького проекту eTwinning «Привітай мого друга».

Протягом тижня перебування в Туреччині гімназисти познайомилися з визначними місцями Бурси та Стамбулу; відвідали музеї; стали учасниками майстер-класів з малюнків по кераміці та воді; поспілкувалися з турецькими школярами у школі, під час спортивних змагань та захоплюючих екскурсій. Учні побували у горах Uludag, курортних містечках Тірільє та Муданья на узбережжі Мармурового моря; відвідали селище Cumalikizik – унікальний об'єкт світової спадщини ЮНЕСКО.

Також гімназисти гідно презентували культуру, традиції та звичаї України своїм турецьким ровесникам. Варто зазначити, що програма eTwinning відкриває можливості не лише для реалізації спільних онлайн проектів, а й для здійснення міжкультурного обміну школярами в «офлайн-форматі».

 

9 квітня

Презентація eTwinning для розвитку ключових компетентностей заступникам директорів шкіл Полтавщини

Спікерка: амбасадорка Таїса Хриплива, Плосківська ЗОШ І–ІІІ ст.

9 квітня на базі Плосківської ЗОШ І–ІІІ ст. відбувся обласний семінар для заступників директорів шкіл Полтавської обл. на тему «Лідер в менi». На заході були присутні 25 освітян.

В рамках семінару Таїса Хриплива виступила з презентаією «Навчальна програма eTwinning Plus як інструмент для розвитку ключових компетентностей».  Амбасадорка розповіла про основні ключові компетентності, особливу увагу звернула на підприємництво та лідерство. Провела ряд вправ, за домомогою яких можна розвинути лідерські якості. Також ознайомила з активними проектами, над якими працює школа. Вчителі навчилися критичному мисленню, розвинули логіку, відповідаючи на питання спікерки; за правильні відповіді отримали призи. До уваги присутніх було представлено виставку дитячих малюнків з різних куточків України «Малюємо Бернза» у рамках проекту «З Р. Бернзом в серці». Наприкінці виступу усі учасники отримали буклети про програму.

 

11 квітня

Презентація etwinning як одного з проектів ЄС в Україні освітянам Тернопільщини

Спікерка: амбасадорка Оксана Турчин, Тернопільська гімназія «Гармонія».

Відбувся офіційний візит Представництва ЄС в Україні до міста Тернопіль. В рамках інформаційної кампанії представники Європейського Союзу в Україні презентували освітні можливості співпраці Європейського Союзу та України.

Учасниками заходу були: заступник міського голови  з питань діяльності виконавчих органів ради Леонід Бицюра,  заступник голови облдержадміністрації Юрій Юрик, амбасадорка eTwinning Plus Оксана Турчин,  представники неурядових організацій, освітяни міста та області.
Оксана Турчин розповіла про можливості реалізації міжнародних проектів та масштабної співпраці з європейськими освітніми закладами в рамках eTwinning. Також наголосила, що досвід співпраці освітян України та ЄС ефективно поширює європейські цінності та підвищує рівень обізнаності українців щодо розвитку відносин між Україною та Євросоюзом.

 

19 квітня

Презентація eTwinning вчителям іноземної мови Полтавщини

Спікери: амбасадорка Таїса Хриплива (Плосківська ЗОШ І–ІІІ ст.) та вчителька-ітвіннер Наталія Антонець (Покровська ЗОШ ІІІІ ст.).  

На базі Плосківської ЗОШ І–ІІІ ст. пройшов семінар для вчителів іноземної мови на тему «Педагогічна майстерність вчителя як умова успішного формування учнівських предметних компетенцій». Захід зібрав 23 вчителя.

В рамках заходу методист РМК розповіла про формування компетентностей учнів через запровадження емпауермент-педагогіки. А Таїса Хриплива ознайомила з програмою eTwinning та новою реєстраційною формою. Також на прикладі своїх активних проектів показала етапи роботи над ними. Також під час семінару відбулося «Коло вільного спілкування», на якому Наталія Антонець говорила про своє бачення проекту, присвяченого Великодню, а також провела майстер-клас з виготовлення великоднього курчатка та писанки.

20 квітня

Презентація eTwinning в рамках міні-edCamp у Харкові

Спікери: амбасадорка Оксана Штих та вчителька-ітвіннер Ганна Чорновол, Харківська ЗОШ І–ІІІ ст. № 91.

У Харкові, в Українській академії лідерства відбулася Афілійована (не)конференція міні-edCamp.

Під час заходу перед вчителями виступили Оксана Штих та Ганна Чорновол. Вони розповіли учасникам про eTwinning Plus, поділилися своїм досвідом участі в різних проектах, ознайомили з різними інструментами WEB 2, зіграли у вікторину Kahoot. Також вчителі отримали інформаційні ліфлети про програму.

 

24 квітня

Консультації-презентації eTwinning Plus для освітян Полтавщини

Консультанти: амбасадорка Таїса Хриплива (Плосківська ЗОШ І–ІІІ ст.) та вчительки-ітвіннери Тетяна Бехтер (Красногорівська ЗОШ ІІІІ ст.), Світлана Кулініч (Великобучанська ЗОШ ІІІІ ст.), Наталія Антонець (Покровська ЗОШ ІІІІ ст.), Світлана Лях (Руденківська опорна школа).

На базі Полтавської школи № 17 було відбувся семінар для голів районних методичних об’єднань області. Серед учасників семінару були присутні як і початківці, так і досвідчені ітвіннери.

У рамках заходу було проведено групові консультації про eTwinning для вчителів. Консультантами стали: Таїса Хриплива, Тетяна Бехтер, Світлана Кулініч, Наталія Антонець та Світлана Лях. Вони розповіли про eTwinning та відповіли на питання учасників. Загалом консультації отримали 35 освітян. Також кожен учасник семінару отримав інформаційний буклет про eTwinning Plus.