eTwinning Desktop

+38 067 823 0125

Ітвіннери з України взяли участь у щорічній eTwinning Annual Conference у Варшаві

22 листопада 2018 року

 

 

25–27 жовтня у Варшаві відбулася eTwinning Annual Conference 2018 на тему: «eTwinning and our heritage: Where the past meets the future». Захід об’єднав понад 600 вчителів з усієї Європи, представників служб підтримки програми, Єврокомісії та Erasmus+, а також експертів у сфері освіти. Ключовою метою події було об’єднати ітвіннерів для вивчення культурної спадщини та усвідомлення тієї ролі, яку вона відіграє у навчанні.

 

Україну на конференції представили: амбасадори Яна Цикункова (Марганецький Ліцей-Спеціалізована ЗОШ І–ІІІ ст. № 10) та Олена Балуба (Олександріївська спеціалізована ЗОШ І–ІІІ ст. № 9), вчителі-ітвіннери Ніна Красилова (Путивльська ЗОШ І–ІІІ ст. № 1 ім. Р. Руднєва) та Марина Лопачак (Лозівська ЗОШ I–III ст. № 12); а також Анастасія Захарченко (PSA Ukraine).

Протягом трьох днів на учасників конференції чекала насичена програма: більше 40 корисних воркшопів, виступи експертів, обмін досвідом з колегами з усієї Європи, обговорення нових навчальних тенденцій, цікавих методик та інструментів.

Цьогоріч у рамках воркшопів виступили й українські ітвіннери. Ніна Красилова поділилася секретами створення ідеї проекту про культурну спадщину з новачками з країн eTwinning Plus (на майстер-класі від координатора порталу eTwinning на European Schoolnet). У свою чергу Яна Цикункова зі своїми колегами по проекту провела воркшоп на тему булінгу, учасники якого розглянули типові сценарії цькування у школі та створили міні-комікси до кожного з них.

Також в рамках конференції ітвіннери взяли участь в урочистій церемонії нагородження eTwinning European Prizes 2018. І аж троє українських вчителів вийшли на сцену в якості переможців конкурсу:

  1. Яна Цикункова з проектом «TAKE CARE OF ME – TAKE CARE OF YOU», що посів 2 місце в основній категорії «Найкращий проект для дітей 4–11 років». 
  2. Олена Балуба з проектом «Anatomic@rT» у спеціальній категорії «Іспанська мова» (спонсор – Міністр освіти, культури та спорту Іспанії).
  3. Марина Лопачак з проектом «WE ALL SPEAK THE SAME LANGUAGE – ONLINE MAGAZINE» в категорії «Премія Мевлана з міжкультурного порозуміння» (спонсор – NSS Туреччини).

 

Вітаємо переможців, що вкотре довели, що українські вчителі-ітвіннери є професіоналами європейського рівня!

 

Детальніше про усіх призерів European Prizes 2018 – читайте тут.


Відгуки учасниць заходу:


«Для мене це була не перша конференція такого рівня, але ця була особливою, бо я була не просто учасницею, а однією із переможців! У багатьох це було перше в житті –нагородження перед такою аудиторією. Хвилюючий момент сходження на сцену для мене і моїх партнерів був неймовірним, нас нагороджували першими! І в ту хвилину ми пишалися в першу чергу своїми учнями, адже саме вони зробили безцінний внесок в проект своєю наполегливістю, ідеями та творчістю. Вони варті цієї перемоги!» – Яна Цикункова.

 

 

 

 

 

«eTwinning, як завжди, вражає. Воркшопи в рамках конференції були дуже насиченими та інформативними. Особливо сподобався воркшоп від Яни Цикунової та її партнерів по проекту, під час якого учасники мали за 5 хвилин створити комікс на тему булінгу та представити його аудиторії. Із захопленням буду згадувати воркшоп з театрального мистецтва, присвячений стародавнього міфу про Тесея та Мінотавра. Ми мали змогу стати його героями, провести історичну та культурну лінію між образами героїв та святих різних релігій, взяти участь у спортивних змаганнях. На справжнє свято перетворилася церемонія нагородження: призи, урочисті промови, дружня та позитивна атмосфера, нові друзі та святковий бенкет», – Ніна Красилова.

 


«Конференція була моїм першим досвідом події від eTwinning міжнародного рівня. Відчувати себе частиною спільноти ентузіастів – це могутній поштовх до подальшої роботи. Серед учасників вдалося знайти вчителів, з якими працювали разом в проектах. Спікери майстер-класів ділилися досвідом та спонукали до креативності і критичного мислення. Велика подяка організаторам, яким вдалося продумати цю подію до дрібниць, та PSA Ukraine. Після таких заходів бажання змінити світ на краще стає ще більшим; ти збагачуєшся новим досвідом та новими знайомствами, а це означає – матимеш ще більше цікавих проектів попереду», – Марина Лопачак.

 

«Я була щаслива не лише від того, що отримала нагороду, а й від того, що мала змогу зустрітися зі своїми колегами по проекту і обговорити нашу співпрацю на майбутнє. Побачити стільки однодумців, відчути себе частинкою такої визначної події – все це закарбувалося в памяті назавжди. Цікавими були всі воркшопи. Я ще раз переконалася, що це – найефективніші прийомоми передачі досвіду навчання і виховання, тому що центральною ланкою є демонстрація оригінальних методів освоєння певного змісту за активної ролі всіх учасників заняття. Щиро вдячна організаторім конференції, PSA Ukraine та Службі підтримки в Іспанії за те, що повірили в наш проект «Anatomic@rT». А також своїм колегам з Іспанії та Тунісу і учням, які працювали над проектом і вірили в його успіх», Олена Балуба.