eTwinning Desktop

+38 067 823 0125

Дайджест новин: жовтень 2018

1 грудня 2018 року

 

3–4 жовтня

Презентація eTwinning в рамках Першого форуму мереж ЄС у Києві

Спікери: амбасадори Таїса Хриплива (Плосківська ЗОШ І–ІІІ ст.) та Оксана Штих (Харківська ЗОШ І–ІІІ ст. № 91), а також вчителі-ітвіннери Леся Шербатюк (Черкаська ЗОШ І-ІІІ ст. № 7), Наталя Пономарьова (Кам'янський ЗНЗ I ст. - гімназія № 39) та Оксана Країло (Лучинецька ЗОШ І-ІІІ ст.).

У Києві пройшов Перший форум мереж ЄС. В рамках заходу відбулися панельні дискусії з експертами з теми реалізації євроінтеграційних процесів та виступи представників уряду, громадських діячів і політиків.

Участь у форумі взяли і активні ітвінери з різних регіонів України: амбасадори Оксана Штих  і Таїса Хриплива, а також вчителі-ітвіннери Леся Шербатюк, Наталя Пономарьова та Оксана Країло.

Представила програму eTwinning учасникам Вікторія Давидова, радник з питань преси та інформації. У свою чергу амбасадори Оксана Штих і Таїса Хриплива детально ознайомили аудиторію з програмою, її перевагами та можливостями. Усі інші присутні ітвіннери також обговорили значимість та можливості програми eTwinning в своїх робочих групах та дали відповіді на запитання. Участь в обговоренні взяв також Микола Мовчан, заступник міністра молоді та спорту з питань європейської інтеграції.

 

11–18 жовтня

Українські ітвіннери взяли участь у фестивалі в рамках eTwinning-проекту в Сербії

Учасники: вчителі-ітвіннери Наталія Орлик і Наталія Баняс та 8 учнів-ітвіннерів Хустської спеціалізованої ЗОШ № 3; вчителі Віталій Півторак і Наталія Забрицька та 8 учнів-ітвіннерів.

 

У рамках проекту «Garland of Cultures» у місті Крушевац (Сербія) було проведено VI міжнародний фестиваль дитячої творчості. Участь у ньому взяли дитячі колективи з Голландії, Македонії, Словенії, Молдови, України та Сербії. Нашу країну на фестивалі представили вчителі Наталія Орлик, Наталія Баняс, Віталій Півторак і Наталія Забрицька, а також 16 учнів.

Програма заходу була насиченою. Спершу учасники побували на прийомі в мерії міста, відвідали святковий концерт за участі сербського вокального ансамблю та ансамблю танців з Македонії. Пізніше влаштували парад країн-учасниць у центрі міста, де ітвіннери представили національні костюми та державні прапори, співали гімни та найвідоміші народні композиції.

Після параду відбувся вечір музики і танців. Українські школярі Хустської спеціалізованої школи №3 виконали три танці (Рахівчанка, Віденський вальс та мікс латино-американських танців), також один з учнів акапельно заспівав пісню «Мамина сорочка». У свою чергу учні представили зворушливу композицію «Крила дружби».

Окрім творчих виступів на учасників чекали екскурсії до Белграда та курортного містечка Врнячка баня, візити до старовинних монастирів та шкіл-партнерів проекту. Також вони взяли участь у спортивних іграх та ознайомилися з ключовими навичками й інтерактивними іграми скаутів; виступили з презентаціями про свої країну та край. На згадку всі учасники повезли додому пам’ятні сертифікати, незабутні враження та натхнення для подальшої проектної діяльності.  

 

23 жовтня

Презентація eTwinning директорам шкіл Черкащини

Спікери: Наталія Олійник, Ірпінська спеціалізована ЗОШ І–ІІІ ст. № 12 ім. З. Алієвої.

На базі Ірпінської спеціалізованої ЗОШ І–ІІІ ст. № 12 відбулася конференція для директорів із 35 шкіл Черкащини.

У рамках конференції ітвіннер Наталія Олійник презентувала переваги програми. Зокрема, познайомила присутніх з платформою eTwinning Plus; поділилася досвідом участі у міжнародних проектах; розповіла про можливості для шкіл, у тому числі про відзнаку eTwinning School, яку отримала їхня школа. Також запросила бажаючих приєднуватися до спільноти ітвіннерів в Україні.

 

23 жовтня

Презентація програми вчителям німецької мови Тернопільщини

Спікер: амбасадор Оксана Турчин, Тернопільська гімназія «Гармонія».

 

У Галицькому коледжі ім. В. Чорновола відбувся семінар для вчителів-початківців німецької мови Тернопільської області. В рамках заходу Оксана Турчин розповіла учасникам про особливості eTwinning. На власному досвіді спікер продемонструвала можливості програми, представила результати участі у різноманітних проектах та окреслила перспективи впровадження проектної діяльності у навчальну програму.
 

 29 жовтня

Презентація eTwinning освітянам Запоріжжя

Спікер: Наталія Голубєва, Запорізький військовий ліцеї «Захисник».

У Запорізькому військовому ліцеї «Захисник» відбувся семінар, на якому вчителі ділилися педагогічним досвідом роботи у міжнародних виставках та проектах.

Успішний досвід участі вихованців у програмі «eTwinning» представила ітвіннер Наталія Голубєва. Вона розповіла, чому участь учнів в проектах важлива для їхньої майбутньої реалізації в житті; чому програма є потужним інструментом для професійного зростання вчителів; як відбувається реалізаця проектів; як інтегрувати проектну діяльність в освітній процес; як згуртувати колектив навколо спільної мети, щоб отримати нагороду eTwinning School (яку колектив ліцею отримав цього року). Також на прикладах вчителів математики Т. Прокудіної та Н. Мусієнко спікер довела, що недостатні знання іноземної мови не є перепоною для ефективної реалізації міжнародних проектів.