eTwinning Desktop

+38 067 823 0125

Українські ітвіннери побували на eTwinning-семінарі в Латвії

10 серпня 2018 року

Українські ітвіннери побували на eTwinning-семінарі в Латвії

 

26–28 червня у Ризі відбувся семінар від eTwinning на тему «Update your History & Culture». Участь у події взяли 120 ітвіннерів із 28 країн Європи. Україну на заході представили Юлія Федоренко (Сумська спеціалізована ЗОШ І–ІІІ ст. № 1 ім. В. Стрельченка) та Олена Махун (Дубечненська ЗОШ І–ІІІ ст.).

У перший день семінару перед учасниками виступили радник міністра освіти та науки Латвії та представники CSS програми. Після чого ітвіннери обговорювали зв’язок між сучасністю й історичними цінностями з відомою латвійською письменницею, знайомилися один з одним та працювали в командах.

Другий день був насичений воркшопами на різні теми: спеціальні соціальні мережі, 3D-моделювання, створення онлайн-книг з історії, інструменти для вивчення історії на вулицях, використання віртуальної реальності, корисні онлайн-сервіси. Попрацювавши на майстер-класах, вчителі взяли участь у святковій вечері, де обмінялися педагогічним досвідом та навчилися танцювати латвійські народні танці.

В останній день заходу учасники приготували спеціальну виставку того, що вивчили та створили в рамках воркшопів, обговорили роль історії та культурної спадщини, а також проектів eTwinning, які стосуються теми історії та культури.

 

Відгуки учасниць семінару:

 

 

«На семінарі ми взяли участь у вокшопах, познайомилися з новими засобами інформації та комунікації, які можна використовувати на практиці. Мені сподобався майстер-клас з 3D-моделюванн, на якому ми створювали логотипи для майбутніх проектів. Також ми взяли участь у воркшопі зі створення книги коміксів та у футквесті по місту. Ми читали QR-коди, виконували цікаві завдання та знайомилися з Ригою. Упродовж заходу учасники працювали, як одна команда; ділилися враженнями, ідеями та досвідом; створювали плакати й презентації; знайомилися з культурою та традиціями Європейських країн. Ми постійно знаходилися в дружній і творчий атмосфері. Участь у таких зустрічах дає можливість вчителям підвищити свій фаховий рівень, оволодіти новими методиками використання ІКТ, познайомитися з цікавими людьми та створити нові проекти, надихаючи один одного на нові звершення», Юлія Федоренко.

 

 

 

 

 

 

 

«Бути учасником міжнародного семінару – корисно та престижно. Спілкування із людьми, що роблять таку ж справу як і ти, cтворює творчу атмосферу, сприяє руху вперед та надихає до змін. Організатори заходу, незважаючи на велику чисельність учасників, зуміли створити прекрасну робочу обстановку, де всі ділилися своїм досвідом та працювали із новими цифровими технологіями. Знайомство із програмою Actionbound – додатком для створення квесту по місту – стало приємною несподіванкою, в ході якої відбулося знайомство із визначними місцями Риги та Латвійською національною бібліотекою. Семінар допоміг мені отримати ціннісні уявлення про те, як потрібно міняти підхід до викладання у школі та як використовувати цифрові технології, щоб українська школа стала по-справжньому новою», – Олена Махун.