eTwinning Desktop

+38 067 823 0125

Ітвіннери з України взяли участь у тематичній конференції eTwinning у Відні

9 серпня 2018 року

 

14–15 червня у Відні відбулася тематична конференція eTwinning «Learning, teaching, exchanging – school cooperations in the Danube Region». Учасниками події стали 50 вчителів з 12 країн Європи, зокрема, й українські ітвіннери – амбасадор Оксана Штих (Харківська ЗОШ І–ІІІ ст. № 91) та Олеся Щербатюк (Черкаська ЗОШ І–ІІІ ст. № 7). 

Перший день навчання проходив у незвичній школі ім. Берти фон Зутнер, що розташована на кораблі, на річці Дунай. Захід урочисто відкрили представники Національного агентства Erasmus+ в Австрії. Також перед ітвіннерами виступили представники з Міністерства освіти, науки та досліджень Австрії з темами «Стратегія Дунайського регіону та співпраця у сфері освіти» та «Дидактичні методи ІТ і цифрові медіа в освіті». Далі учасники познайомилися між собою, побували на екскурсії по школі, поділилися на команди та попрацювали над створенням міжнародних проектів.

Протягом другого дня учасники познайомилися з найкращими зразками eTwinning-проектів, взяли участь у воркшопах з використання інструментів порталу, зареєстрували свої проекти на сайті eTwinning та презентували їх аудиторії. Загалом під час конференції було створено 12 нових eTwinning-проектів, тож плідна співпраця між школами Дунайського регіону продовжиться і після заходу.

 

Відгуки учасниць заходу:

«Для мене було великою честю представляти Україну на цьому заході. Семінар пройшов на найвищому рівні. Я мала змогу поспілкуватися з вчителями з різних країн, обговорити можливості створення нових спільних проектів та подальшої співпраці наших шкіл. Перший день конференції пройшов в унікальній, єдиній у світі школі на кораблі. Дуже цікаво було спостерігати за навчальним процесом та слухати екскурсію, яку підготували і провели учні. Відкрив конференцію Міністр освіти й науки Австрії, що підкреслив важливість проектної діяльності у рамках eTwinning для успішної підготовки дітей до життя в сучасному світі. Під час воркшопів я мала нагоду познайомитися з новими онлайн-інструментами, покращити свої вміння в сфері ІКТ, розмовні навички з англійської та німецької мов. Щиро дякую команді PSA Ukraine за унікальну можливість долучитися до найкращого міжнародного досвіду проектної діяльності», Олеся Щербатюк.

 

«Мені випала чудова нагода відвідати цю конференцію, ключова задача якої була обмінятись досвідом та знайти партнерів для нових проектів. Сподобалося місце проведення – корабель та водночас один з найкращих освітніх закладів Австрії, де навчаються діти з різних країн. Я дуже вдячна організаторам за екскурсію містом та знайомство з австрійською кухнею. Звісно, головна користь – це спілкування з колегами, адже під час конференції ми вчилися створювати проекти та презентувати їх один одному; а також знайомство з новими ІТ-інструментами для подальшої співпраці. Також мені пощастило стати одним із переможців у грі «Бінго» та виграти парасольку. Міжнародні конференції eTwinning – це безцінний досвід спілкування з колегами з різних куточків Європи та можливість для нас, звичайних українських вчителів, пізнавати Європу та навчатися, щоб потім навчати інших», – Оксана Штих.