eTwinning Desktop

+38 067 823 0125

Українські ітвіннери взяли участь в eTwinning Contact Seminar у Празі

7 серпня 2018 року

 

З 31 травня по 3 червня в Празі пройшов міжнародний контактний семінар від eTwinning на тему «United in Cultural Diversity». Учасниками заходу стали найактивніші вчителі-ітвіннери Європи, у тому числі й українці – Наталія Гутарук (Запорізька спеціалізована ЗОШ-інтернат ІІ–ІІІ ст. «Січовий колегіум») та Наталія Височинська (Київський НВК «Святошинська гімназія»). 

Головною метою семінару був активний нетворкінг та створення нових проектів у міжнародних командах. Тож упродовж 4 днів ітвіннери формували команди, придумували та відточували ідеї проектів, розробляли план їхнього втілення, презентували їх іншим учасникам та реєстрували свої проекти на сайті програми. Окрім цього вчителі взяли участь у кількох воркшопах, присвячених корисним можливостям TwinSpace та eTwinning Live, а також онлайн-інструментам для роботи вчителя.  В результаті заходу програма eTwinning поповнилася низкою якісних проектів та новими ефективними командами вчителів-однодумців.

 

Відгук учасниці заходу:

«Що я отримала від семінару? По-перше, ефективну методику вирішення спільних питань. У перший день всі поділилися своїми думками, не знаючи, де чий проект. Так ми зробили висновки – що є вдалого, а що потрібно трансформувати, та відкрили для себе ролі в проекті: хто є лідером, а хто – натхненником чи виконавцем. Цю методику можна використовувати й на педрадах.

 По-друге, міжкультурний обмін та неформальне спілкування, завдяки якому можна виявити, що навіть божевільні ідеї можуть знайти підтримку однодумців, та відчути, що ти здатен знести гори, а не просто втілити проект. По-третє, корисні онлайн-інструменти для роботи з дітьми, що стануть платформою для їхніх здобутків. 

По-четверте, контакти. Проекти потребують сил. І одним із джерел енергії є колеги, з якими тебе єднає не тільки спільна навчальна діяльність, а й чудові відкриття: нової країни, нового міста, нових якостей у людях та нових граней у самому собі» – Наталія Гутарук.