eTwinning Desktop

+38 067 823 0125

Дайджест новин: березень 2018

7 червня 2018 року

 

 

17–18 березня

Всесвітній Форум глобальної освіти та навичок

Учасники: прогресивні освітяни з усього світу, в тому числі й ітвіннери.

 

У місті Дубаї відбувся шостий щорічний Global Education & Skills Forum, де протягом двох днів близько 2800 делегатів  із150 країн обговорювали нові тенденції в освіті. Основне питання заходу – як підготувати молодих людей до 2030 року. Велика увага приділялася співпраці, взаємодії, творчості та критичному мисленню.

Популяризували в рамках форуму й ідеї eTwinning. Так, фіналістка конкурсу Global Teacher Prize із Норвегії Барбара Зелонка розказала про те, як активно залучає учнів до eTwinning-проектів та як ефективно використовувати сучасні технології на уроках. Вона зазначила також, що вчителі мають постійно навчатися та розвивати в учнів навички ХХІ ст., залучати їх до проектів, співпраці та взаємодії з іншими учнями.

Володаркою премії Global Teacher Prize-2018 стала британка, вчителька мистецтва Ендріа Зафіраку. Заради того, щоб учні її класу, що розмовляють різними мовами, відчували себе в школі максимально комфортно, вона вивчила базовий словниковий запас 35 мов світу. Також вона займається громадською роботою, веде гурток із самооборони.

На заході також була присутня ітвіннер з України – Вікторія Шастун (вчитель Городищенського економічного ліцею), яка й підготувала цей невеликий репортаж.

 

 

19 березня

Презентація eTwinning вчителям англійської мови Полтавщини

Спікер: амбасадор Таїса Хриплива, Плосківська ЗОШ І–ІІІ ст.

Таїса Хриплива провела презентацію програми для вчителів англійської мови – слухачів курсів при Полтавському ОІППО. Учасниками заходу стали 35 вчителів.

Амбасадор розповіла про основну ідею програми, хто може долучитися до неї, що отримують учні та вчителі-ітвіннери. Наголосила на тому, що вчителі мають колосальні можливості професійного розвитку, беручи участь в навчальних заходах як в онлайн, так і в офлайн-форматах. Також продемонструвала кілька проектів та покроково ознайомила аудиторію з процесом проектної роботи. Усі вчителі отримали буклети та книжечки про eTwinning.

 

 

21 березня

Презентація переваг eTwinning освітянам з усієї України

Спікер: ітвіннер Надія Вовченко, Черкаська гімназія № 31.

Надія Вовченко виступила в рамках Дня відкритих дверей в Київській Новопечерській школі. Подія об’єднала вчителів та організаторів освітніх проектів і програм з усієї України. Учасниками майстер-класу ітвіннера стали 20 осіб.

Спікер розповіла про переваги, які etwinning надає вчителям. Зокрема, про можливості професійного розвитку як в Україні, так і за кордоном (як онлайн, так і face-to-face); можливості отримати гранти, премії, цінні подарунки та нагороди (Знаки якості); можливості обміну досвідом і навичками з колегами з Європи. Також вона розповіла про переваги для учнів, такі як: розвиток навичок ХХІ ст., можливості спілкування та співпраці з однолітками з усього світу (як онлайн, так і по обміну), можливості отримувати відзнаки і подарунки.

 

28 березня

Стаття про можливості для вчителів, зокрема й про програму eTwinning Plus

Одна з героїнь статті: ітвіннер Надія Вовченко, Черкаська гімназія № 31.

У матеріалі на сайті «Освіторія» Надія Вовченко розповіла про переваги участі в міжнародних проектах eTwinning для вчителів та учнів. Детальніше – читайте у статті «Де вчителю шукати гроші».

 

 

 

 

 

 

 

 

 

29 березня – 5 квітня

Візит ітвіннерів Першої білоцерківської гімназії до etwinning-партнерів у Франції

Учасники: амбасадор Ірина Фіголь та учні-ітвіннери Першої білоцерківської гімназії

Ірина Фіголь та 27 учнів Першої білоцерківської гімназії побували в гостях у школі ім. Адріан Боллан у місті Бесьєр (Франція).

Упродовж візиту українські учні відвідали навчальні заняття, взяли участь у шкільних спортивних і культурних заходах, побували з екскурсіями у містах Тулуза, Альбі та Каркассон. А родзинкою поїздки стала участь у місцевому фестивалі, присвяченому святкуванню Великодня «L’Omelette Géante de Bessières». За традицією, жителі готують гігантський омлет із 15 000 яєць і пригощають ним усіх бажаючих. На свято з’їжджаються близько 8000 гостей. Українським учням пощастило стати частиною грандіозного свята. Вони виконали українську народну веснянку й традиційний танок, взяли участь у святковому параді, допомогли приготувати омлет та пригостити гостей свята.

Це була вже третя зустріч в форматі «офлайн», початок яких поклала успішна співпраця шкіл-партнерів в проекті «START». Свій перший візит до Франції українці здійснили у 2016 р., а в 2017 р. гостинно прийняли делегацію французів.