eTwinning Desktop

+38 067 823 0125

Ітвіннери з України взяли участь в eTwinning Annual Conference 2017

1 листопада 2017 року

Ітвіннери з України взяли участь в eTwinning Annual Conference 2017

 

26–28 жовтня на Мальті пройшла eTwinning Annual Conference 2017. Подія зібрала близько 600 учасників – вчителів та представників служб підтримки програми з країн eTwinning та eTwinning Plus. Україну на заході представили: ітвіннер Дар'я Арцимєєва (Новопільський НВК (ЗОШ І–ІІІ ст.-ДНЗ), амбасадор Діана Гетте (Дніпровська ЗОШ І-ІІІ ст.), а також Катерина Липовська та Юлія Данилевич (PSA Ukraine).

Цьогоріч у фокусі конференції опинилася тема «Turning Inclusion into Action», а саме, як проекти eTwinning можуть допомогти подолати 3 ключові фактори, що розділяють суспільство: культурні відмінності, географічні перепони та труднощі в навчанні.

У перший день подію урочисто відкрили виступи уповноваженого представника з питань освіти, культури, молоді та спорту; й представників служби підтримки програми Мальти. У свою чергу провідний експерт з розвитку освіти етнічних меншин (Babington Academy Leicester) розкрив аудиторії значення, філософію та практичну цінність інклюзивного підходу до освіти в цифровому світі. Далі на учасників чекало активне знайомство з новими колегами-однодумцями. Після чого відбулася почесна церемонія нагородження переможців European Prize.

Упродовж наступних двох днів ітвіннери отримали можливість відвідати безліч корисних воркшопів, присвячених темам: міграція та культура, включення нових учнів, синергія в eTwinning, неформальна освіта, гендерна рівність, прийняття різності, розвиток міжкультурної компетентності, інклюзивність в контексті сталого розвитку та глобалізації, погляд на історичні факти з різних точок зору, створення інклюзивних спільнот, кібер-залякування, метод CLIL, соціальне та емоційне навчання, корисне використання цифрових ігор, кодування, сучасні онлайн-педагогічні методи та інструменти, мобільні ресурси та комп’ютерні програми в освіті тощо.

Окрім навчання, учасники також мали нагоду обмінятися досвідом та ідеями, завести корисні партнерства та насолодитися видами Мальти. Завершився захід виступом міністра освіти та зайнятості Мальти та масштабною панельною дискусією на тему інклюзивності.

 

Відгуки учасників заходу:

«Особисто я по-іншому глянула на інклюзію в широкому розумінні цього слова, а не лише в контексті освіти для дітей з особливими потребами. Ключовий принцип інклюзивного підходу полягає в тому, що ми маємо бути відкритими для всіх, незалежно від їхніх фізичних, інтелектуальних, соціальних, емоційних, мовних чи інших особливостей. Конференція вразила своєю масштабністю, та, незважаючи на це, все було логічно організовано. Велика кількість воркшопів дала масу ідей для подальшої роботи. Знайомства з колегами з різних країн надихнули на створення нових проектів. Дякую PSA Ukraine за можливість побувати на Мальті та пізнати дивовижну красу острова».  Діана Гетте.

 

«Питання інклюзії на європейському рівні розглядається ширше, ніж в Україні. Інклюзія - це пошук тих шляхів, які домопожуть кожному отримати рівний доступ до освіти у найкращий для нього спосіб. Я відвідала пленарні засідання та цікаві майстер-класи щодо розвитку міжкультурної компетенції, створення інклюзивних спільнот. Також взяла участь у воркшопі, присвяченому 5-річчю існування eTwinning Plus, де міжнародні команди розглядали питання, як можуть впроваджувати інклюзію країни eTwinning Plus.

Конференція стала для мене неймовірною можливістю відчути себе учасником глобальної спільноти, яка може змінити світ на краще. Працюючи над проектами у школі, ми діємо локально, не усвідомлюючи часом важливості своєї справи. Проте, потрапляючи на захід такого рівня, починаєш краще розуміти, що ти – та крапля в морі, якої достатньо, щоб викликати цунамі змін». – Дар'я Арцимєєва.