eTwinning Desktop

+38 067 823 0125

Українські ітвіннери відсвяткували спільні успіхи на Підсумках року eTwinning Plus в Україні 2013

23 грудня 2013 року

 

13 грудня в Києві відбулися «Підсумки року eTwinning Plus в Україні 2013». Захід зібрав найактивніших вчителів та директорів шкіл, що беруть участь у проектах eTwinning Plus, представників PSA в Україні та інших представників освітньої спільноти.  У рамках заходу учасників eTwinning Plus привітала головний спеціаліст Міністерства освіти та науки України Оксана Коваленко. Зокрема, подякувала команді PSA в Україні та всім учителям, без яких реалізація програми була б неможливою: «Дуже рада привітати учасників програми зі здобутками 2013 р. Однією з найбільших переваг eTwinning Plus є те, що вона дозволяє розвивати знання мов не лише по підручникам, а й на практиці. Вона також відкриває кордони перед учасниками та розширює їхній світ. Ми дуже вдячні вчителям-учасникам за те, що вони приділяють програмі багато власного часу,  не бояться навчатися новому (не лише мову, але й навички ІКТ, проектного планування та ін.) та натхненно передають ці знання учням». 

Також перед вчителями виступили представники PSA: керівник проекту Сергій Теплов, координатор проекту Валентина Веліченко та менеджер з організації заходів Олена Коваленко. У своєму виступі Сергій Теплов наголосив на тому, що програма eTwinning Plus – це не лише можливість підвищити мовні навички, а й не менш важлива нагода розвинути в собі навички командної взаємодії. Це стосується не лише учнів, а й вчителів, головне завдання яких – створити рівноправну атмосферу в групі, де діти мають стати повноправними членами, що відчувають відповідальність, приймають самостійні рішення та впливають на спільний результат.

Валентина Веліченко нагадала учасникам про головні перемоги 2013 р. Так, на сьогодні в eTwinning Plus зареєстровано 78 українських шкіл та 218 вчителів, кожен з яких вніс свій вклад у розвиток програми в Україні. Цього року серед головних здобутків програми в Україні: 112 міжнародних проектів за участю українських шкіл, поява сайту з корисними матеріалами та новинами, проведення тренінгів для вчителів у 4 містах України, участь українських вчителів в міжнародних семінарах в Польщі та Литві та багато іншого.   

Далі на учасників чекали корисні майстер-класи. Разом з психологом Андрієм Злотніковим вчителі шукали натхнення та відкривали в собі внутрішні ресурси, які допомагають любити свою справу, відчувати радість та передавати її учням. Виконуючи вправи у групах, потренували також командну взаємодію. А з експертом з візуалізації даних Дзвениславою Новаківською учасники вчилися структурувати інформацію та знаходити креативні способи її подачі. Разом з цим знайшли ключові цінності та навички, які є найголовнішими для розвитку програми eTwinning. 

Після майстер-класів найактивніші вчителі виступили перед колегами та поділилися досвідом реалізації проектів. У свою чергу представники PSA нагородили вчителів та директорів шкіл, чиї проекти були визнані найкращими в 2013 р. Вони також отримали дипломи, фотокамери та головоломки для учнів. Почесними переможцями стали:

  • вчитель Наталія Грушко та директор Олександра Войчишин, Заліщицька державна гімназія Тернопільської області, проект «Mathematics is beautiful»
  •  вчитель Еліна Головачова та директор Ірина Хохлікова, школа майбутнього, м. Ялта, проект «Europe so many faces»
  • вчителі Анастасія Ситнік і Христина Романенко, та директор Наталя Пешехонова, школа №126 з поглибленим вивченням французької мови, м. Дніпропетровськ, проект «Communiquons avec goût! Comunichiamo con gusto!»
  • вчитель Олена Лук'янець та директор Ніна Дроздович, Київська гімназія № 191 ім. П.Г.Тичини, проект "YES 2.0"
  • вчитель Наталя Наявко та директор Богдан Бабій, школа №4, м. Новий Розділ, Львівська область, проект «Garden full of spring flowers»

Спеціальну нагороду за організацію проектів та сприяння співпраці між учнями європейських країн не лише в онлайн-форматі, а й в реальному житті, отримала також Світлана Алєєксєєва з Харківської гімназії № 82.

Наприкінці заходу команда українського PSA представила учасникам перших вчителів-амбасадорів в Україні. Віднині вони консультуватимуть вчителів-учасників та допомагатимуть у реалізації програми в своїх регіонах країни. До списку вчителів-амбасадорів увійшли:  

  • Олена Науменко, Черкаська гімназія № 31 (для підтримки Центрального регіону України)
  • Олена Лук’янець, Київська гімназія № 191 ім. П.Г.Тичини (для підтримки Києва та Київської області)
  • Лариса Степаненко, школа № 38 ім. М.В. Челнокова, м. Севастополь (для підтримки Південного регіону)
  • Єлизавета Овчаренко, школа № 6, м. Долина, Івано-Франківська область (для підтримки Західного регіону)
  • Світлана Алєксєєва, Харківська гімназія № 82, (для підтримки Східного регіону)

Захід завершився неформальним спілкуванням вчителів, обміном досвідом та планами на майбутнє. Очевидно, що 2014 р. стане не менш насиченим та яскравим, адже у планах eTwinning Plus в Україні – підключення до програми 150-200 нових шкіл, нові тренінги та семінари для вчителів (як в Україні так і в Європі) та ще більше нових цікавих проектів!  

 

Відгук учасниці заходу:

Наталія Грушко, Заліщицька державна гімназія Тернопільської області:

 «Перше моє  знайомство з eTwinning Plus відбулося восени. Спершу програма видалася мені далекою і недосяжною, тому що це – повністю англомовне середовище, де потрібно мати комунікативні навички з англійської мови, яких я, вчитель математики, не мала. Враження кардинально змінилося. Коли я поїхала на навчальний тренінг від PSA, який проводився у Львові. Саме звідти я винесла багато корисних знань та навичок, які допомогли мені у моїй подальшій роботі в рамках програми. Сьогоднішній захід дав мені можливість забути про всі буденні клопоти. Я сьогодні отримала масу позитивних вражень та нових друзів. Дуже корисними був майстер-клас від психолога Андрія, набуті знання я зможу використати у своїй школі зі своїми вчителями. А Дзвенислава також дала багато цікавого матеріалу з візуалізації. Зокрема, я знайшла для нашого проекту «Mathematics is beautiful» чудовий приклад донесення математичних розрахунків за допомогою годинника. Тож я їду додому з величезним зарядом позитивних емоцій та тими новими практичними знаннями, які я буду використовувати вдома».

Фотографії з заходу