eTwinning Desktop

+38 067 823 0125

У київській гімназії №191 відбулася конференція учасників eTwinning Plus, присвячена темі Євросоюзу

5 грудня 2013 року

 

Київська гімназія №191 ім. П.Г. Тичини організувала міжнародну конференцію для учасників eTwinning Plus на тему: «Бути європейцем у Євросоюзі: можливості та проблеми активної громадянської позиції». Її метою стало підвищення мотивації учнів та вчителів, розширення партнерських зв’язків та залучення шкіл-учасниць програми до активної взаємодії та співпраці.  

Участь у конференції взяли 15 українських шкіл з eTwinning Plus. Кожний навчальний заклад було представлено командою з учителя та 2 учнів. Також участь у заході взяли представники PSA Україна (Валентина Веліченко та Олена Коваленко) та волонтери з Корпусу миру.

Конференція розпочалася з урочистого привітання офіційних гостей та екскурсії гімназією, яку старшокласники провели англійською мовою. Потім учні у групах взяли участь у майстер-класах за темами «Права людини», «Шкільні правила» та «Будуємо діалог».

А перед вчителями виступили представники PSA Україна. Координатор проекту Валентина Веліченко розповіла про ключові ідеї програми й плани щодо її розвитку в Україні, а також поділилася порадами з реалізації проектів. А заступник директора гімназії № 191 Олена Лук’янець презентувала проект «Young Europeans Speak», у якому беруть участь її учні. До речі, саме головна тема проекту – європейське громадянство – надихнула гімназію на організацію цієї конференції.

Потім аудиторія зустрілася з волонтерами Корпусу миру  з Італії, Іспанії, Польщі та Великої Британії, які поділилися своїм досвідом міжнародної співпраці. Після чого учасники відвідали майстер-класи з лідерства та активної громадянської позиції  («Бути лідером» та «Позитивне вирішення конфліктів»).

У рамках конференції вчителі обмінялися досвідом роботи у проектах, дізналися про нові методи міжнародного співробітництва, поставили цілі на майбутнє та спланували спільні проекти. Учні ж отримали нові знання та навички з лідерства й вирішення конфліктів, а також завели нових друзів. Конференція завершилася підбиттям підсумків роботи та нагородженням її учасників.

Відгук організатора та учасниці конференції Олени Лук’янець:
«Всі учасники конференції отримали позитивні враження, знайшли нових друзів та однодумців, обмінялися досвідом роботи у проектах. Учні мали можливість поспілкуватися англійською мовою, опанувати нові знання та навички, співпрацювати з волонтерами з різних європейських країн. Учителі-керівники проектів еTwinning мали можливість обмінятися досвідом та спланувати роботу у проектах на майбутнє. Цікавими були психологічні тренінги, можливість працювати в міні-групах та презентація європейського досвіду волонтерами з Італії, Іспанії, Польщі та Великої Британії».

Всі школи, що взяли участь у конференції: гімназія № 191 ім. П.Г.Тичини,  гімназія № 318 «Міленіум», гімназія № 101 «Введенська», гімназія № 48, спеціалізована школа № 53, гімназія № 167, Скандинавська гімназія, спеціалізована школа № 20, ліцей № 38 ім. В. Молчанова (Київ), а також середня загальноосвітня школа № 38 ім. М.В. Челнокова (Севастополь), перша українська гімназія ім. М. Аркаса (Миколаїв), спеціалізована школа № 15 (Рівне), Херсонський ліцей Херсонської обласної ради, Калуська гімназія (Калуш) та гімназія № 82 Харківської міської ради.