eTwinning Desktop

+38 067 823 0125

Українські ітвіннери підвели підсумки року на Національній конференції eTwinning Plus 2016

2 грудня 2016 року

 

25 листопада у Києві відбулася Національна конференція eTwinning Plus 2016. Традиційно, урочиста подія об’єднала найактивніших ітвіннерів – 176 вчителів та директорів з усієї України. Участь у заході також взяли: головний спеціаліст департаменту загальної середньої та дошкільної освіти МОН Оксана Коваленко,  амбасадор British Council Кріс Вільямс, вчитель-амбасадор програми у Словаччині Корнелія Логиньова, та представники PSA Ukraine – Сергій Теплов, Валентина Веліченко, Катерина Липовська, Юлія Данилевич й Олександра Цикура.

Захід розпочався з привітань від команди PSA та виступу керівника програми. Сергій Теплов розповів про основні тенденції розвитку освіти на світовому рівні, а також про те, які зміни мають відбуватися в Україні, щоб наша освіта ставала все якіснішою та відповідала цим трендам. А також наголосив на тому, що eTwinning Plus є потужним інструментом для здійснення цих амбітних планів.

Після чого перед учасниками виступила Оксана Коваленко. Вона розповіла про ключові моменти концепції «Нова школа» а також про те, яким згідно з нею має бути сучасний вчитель. Зокрема, підкреслила, що сьогодні ітвіннери і є тими піонерами, які безпосередньо реформують українську освіту. 

Далі учасники заходу взяли участь у низці корисних воркшопів. Кріс Вільямс розповів про те, як будувати між школами міжнародне партнерство – залучати партнерів та створювати умови для тривалої успішної співпраці. А Корнелія Логиньова продемонструвала кілька інструментів для розвитку підприємницьких навичок в учнів за допомогою проектів eTwinning та відповідних ІКТ-засобів. 

Також з амбасадором програми в Україні Наталією Наявко учасники дослідили переваги eTwinning для розвитку школи та розглянули нові можливості для учасників програми. А з Олександрою Цикурою обговорили те, як використовувати eTwinning Plus для конструювання позитивного іміджу школи та вчителів.

Приємним завершенням події стало нагородження успішних проектів та найактивніших вчителів. Почесну нагороду «Проект року» отримали:

  • «Play It Again Students» – вчитель Вікторія Ілларіонова та директор Емма Антонова, Дзержинська спеціалізована ЗОШ № 3.      
  • «Call Me Maybe»  – вчитель Галина Могиляк та директор Богдана Проців, Львівська спеціалізована ЗОШ № 81 ім. П. Сагайдачного.
  • «E cave playing» – вчитель Тетяна Лившенко та директор Володимир Тоцький, Мелітопольська спеціалізована школа-інтернат «Творчість». 
  • «Follow our magic trails» – вчитель Ольга Яблонська та директор Людмила Мусієнко, Київська спеціалізована ЗОШ № 244.
  • «Deutschland international» – вчитель Ірина Кукушкіна, Бучанська спеціалізована ЗОШ № 5.

Цього року PSA Ukrainе нагородила й кураторів проектів, які отримали відзнаку National Quality Label. Пам’ятні призи одержало аж 63 вчителя! Також присутні отримали дипломи учасників конференції. Після чого, на святковому фуршеті, ітвіннери мали нагоду поділитися ідеями щодо подальшої діяльності у програмі, а також розділити радість і гордість за ще один успішно реалізований рік eTwinning Plus в Україні.

Відгуки учасників конференції:

Олена Балуба (НВК "Загальноосвітній навчальний заклад І-ІІІ ст. №9 - спеціалізована школа", Олександрія): «Щира вдячність за бездоганну організацію заходу, сердечний прийом та увагу до кожного гостя. Дуже приємно було зустрітися з колегами з усіх куточків України, і ще приємніше було усвідомити те, що всіх нас об’єднує eTwinning. Радісно було почути слова вітання та підтримки від пана Теплова та пані Коваленко. Цікавими та корисними були запропоновані воркшопи. Учасники проявили себе в них як творчі та активні особистості. А в кулуарах конференції всі спілкувалися як давні знайомі, обговорювали проекти, раділи успіхам і перемогам колег, ділилися ідеями на майбутнє. Я думаю, що всі учасники роз’їхалися, натхненні позитивом та енергією, яку отримали в Києві. До нових зустрічей, друзі!».  

Дар'я Арцимєєва (Новопільський НВК (ЗОШ І–ІІІ ст. - ДНЗ): "Ця подія – не просто підбиття чергового успішного року реалізації програми в нашій державі. Це єднання тих педагогів, які є рушійною силою реформування сучасної системи освіти. Виправдали і мої сподівання воркшопи.Я дізналася про секрети успішного міжнародного партнерства та ознайомилася з дієвими ідеями для формування підприємницької компетенції. Щиро вдячна PSA Ukraine і ціную той час і сили, які вони вкладають у розвиток eTwinning в Україні. У Ліни Костенко є чудові слова: «кожен фініш – це по суті старт». Так і щорічна підсумкова конференція eTwinning Plus – це початок нових звершень та змін".