eTwinning Desktop

+38 067 823 0125

Відбувся міжнародний фестиваль «Lingua Franca» в рамках eTwinning Plus

28 листопада 2013 року

 

У Польщі (м. Мшана Гурна) пройшов перший міжнародний фестиваль мов «Lingua Franca». Захід тривав тиждень (26.10-02.11 2013) та зібрав учасників програми eTwinning Plus із семи шкіл одразу трьох країн: України, Болгарії та Польщі. Ініціатором події стала українська сторона в особі Світлани Алєксєєвої, вчителя англійської мови Харківської гімназії № 82.  

Окрім харківської  школи, участь у фестивалі від України взяли Перша українська гімназія ім. М. Аркаса (м. Миколаїв) та Щорська районна гімназія. Учнів (віком 13-17 років) супроводжували організатор фестивалю Світлана Алєксєєва та директор гімназії Алла Коломийцева (м. Харків), вчителі англійської мови Світлана Компанієць (м. Миколаїв) та Олена Буштрук (м. Щорс). Українські представники склали майже половину від загальної кількості учасників – 40 осіб зі 100.

Назва фестивалю була обрана невипадково. «Lingua Franca» – так називають мову міжетнічного спілкування. Сьогодні такою «світовою» мовою є англійська, яку найчастіше використовують ітвіннери у спілкуванні між собою. І саме любов до англійської мови, як і бажання дізнатися більше про мови та культури інших країн – все це об’єднало учасників фестивалю. 

У рамках фестивалю пройшли вечори польської, болгарської та української культури. Кожна країна заздалегідь підготувала невеликі виступи про свою культуру, мову й традиції. Діти, одягнені в національні костюми, навчали однолітків з інших країн народним танцям та пісням. Також учні презентували свої країни, використовуючи власноруч зроблені презентації в Power Point та відеоролики. А ще – готували та разом куштували національні страви.

У ході фестивалю учасники також презентували свою рідну мову та порівнювали її з мовами країн-партнерів. Учні знаходили протилежні або спільні за значенням слова, що звучать майже однаково у всіх трьох країнах і на цих живих прикладах вчилися розуміти важливість вивчення мови для розуміння одне одного.  

Протягом тижня гості з Болгарії та України відвідали три польські школи-учасниці eTwinning та мальовничі куточки Польщі. Зокрема, побували на екскурсії у старовинному Кракові, в легендарній Соляній копальні (м. Велічка) та астрономічній обсерваторії (с. Конінки). Також погуляли стежками відомого гірськолижний курорту (м. Закопане), прийняли гарячі ванни в термальному аквапарку (м. Бялка Татшанська) та відвідали Оравський етнографічний парк. В останньому учні взяли участь у майстер-класі з випікання хліба за старовинними рецептами: власноруч спробували відтворити весь процес – від обробки зерна до готових коржиків.

Окрім навчальних заходів та екскурсій, діти влаштовували спільні розваги та свята. Так, за час фестивалю було проведено: товариські матчі з волейболу та футболу, караоке-вечори (зі співанням улюблених англійських хітів) та вечірку з нагоди святкування Хелоуіну.  

Фестиваль «Lingua Franca» – яскравий приклад того, як програма eTwinning відкриває кордони між країнами та спонукає її учасників до розвитку. Такий активний тиждень фестивалю відкрив у учнів нові вміння й таланти, навчив їх долати мовні бар’єри, бути лідерами та гарними командними гравцями, цінувати свою культуру та поважати культуру інших. За задумом фестиваль має стати щорічним дійством, тож наступного року з нетерпінням чекатимемо на подробиці та нові враження її учасників.

Вчителі-учасники про фестиваль:

Світлана Алєксєєва (м. Харків):  «Завдяки програмі eTwinning Plus я вперше в житті спробувала організувати міжнародний проект, який залишив у мене незабутні враження та допоміг розкрити в собі нові можливості й таланти. Мені вдалося зацікавити своєю ідеєю колег з різних країн,які допомогли мені реалізувати задумане, а також мотивувати дітей та їхніх батьків».

Світлана Компанієць (м. Миколаїв): «Від нашої гімназії 11 учнів 7-10 класів під моїм керівництвом взяли участь в заходах фестивалю «Lingua Franca». Дякуючи організаторам фестивалю ми змогли познайомитися з культурою та системою освіти Польщі та Болгарії. Спуілкуючись англійською ми подружилися з вчителями, а діти знайшли собі нових друзів. Я також маю великий досвід організації та проведення колективних творчих проектів. 2014 р. – рік 200-річчя Тараса Шевченка. Хотілося б взяти участь в черговому  міжнародному фестивалі, де юні художники, поети та інші творчо обдаровані діти могли б зустрітися та потоваришувати зі своїми європейськими однолітками завдяки програмі еTwinning Plus».

Враження учнів-учасників:

Зоя Гетьман (14 років): «Фестиваль «Lingua Franca» – одна з найдивовижніших подій в мому житті. Він дозволив мені знайти нових друзів з різних країн, з якими ми прекрасно провели час. Крім того,  що ми із задоволенням спілкувалися англійською мовою, ми тепер знаємо кілька польських  та болгарських слів, а також особливості культури цих країн».

Андранік Діланян(14 років): «Тиждень перебування в Польщі пролетів непомітно, оскільки ми завжди займалися цікавими та кожного разу новими справами. Ми побували у найгарніших куточках Польщі і багато дізналися про історію та народ цієї країни. Для мене та моїх друзів приємним сюрпризом стало те, що ми без проблем сприймали англійську мову екскурсоводів та з задоволенням вступали з ними в діалог, задаючи багато питань. Ми полюбили Польщу всім серцем та сподіваємось зустрітися з нашими польськими друзями на наступному фестивалі».

Фото з події

Відеоролик про подію

Також про подію читайте в блозі Світлани Алєксєєвой

Інтерв’ю зі Світланою Алєксєєвою про те, як онлайн-проекти еТwinning Plus втілюються в реальне життя.