eTwinning Desktop

+38 067 823 0125

Українські ітвіннери та представники Міністерства освіти й науки України взяли участь в eTwinning Annual Conference 2016

2 листопада 2016 року

 

27–29 жовтня в Афінах відбулася щорічна масштабна подія eTwinning Annual Conference 2016. Цього року захід був присвячений темі «Digital Citizenship» та зібрав понад 500 учасників програми й представників управління освіти з усієї Європи.

Україну на конференції представили: заступник Міністра освіти і науки України Павло Хобзей та головний спеціаліст департаменту загальної середньої та дошкільної освіти Оксана Коваленко, керівник eTwinning Plus в Україні Сергій Теплов,  вчителі-ітвіннери Яна Цикункова (НВК Ліцей-спеціалізована ЗОШ І–ІІІ ст. № 10, Марганець)Олена Кононенко (Спеціалізована ЗОШ І–ІІІ ст. № 5, Монастирище) та Майя Селятіна (Спеціалізована ЗОШ № 10, Одеса).

У програмі заходу на учасників чекали: привітання від освітніх експертів; понад 40 різних воркшопів від 30 досвідчених тренерів; урочисте нагородження переможців найпрестижнішої нагороди програми – European Prize; круглі столи; презентація нової публікації від eTwinning «Growing Digital Citizens: developing active citizenship through eTwinning»; нові знайомства та обмін ідеями.

Під час заходу Павло Хобзей та Оксана Коваленко взяли участь у круглому столі для представників закладів управління освітою з різних країн Європи. В рамках нього були обговоренні важливі питання у сфері реформування та розвитку освіти.

Також важливим моментом для українських учасників конференції стало нагородження Майї Селятіної – куратора проекту «Is This Castle Haunted?», що став переможцем European Prize 2016 в категорії «Учні 12–15 років».

«Is This Castle Haunted?» – перший проект за участі України, що отримав European Prize в основній категорії конкурсу, виборовши перемогу серед 42 країн-учасниць. Його перемога, як і активна участь наших ітвіннерів у програмі та її міжнародних заходах, свідчить про бажання розвиватися та високий рівень професіоналізму українських вчителів. 

Відгуки учасниць:

Яна Цикункова: "Протягом конференції видалась чудова нагода поділитися досвідом, познайомитися з новими партнерами та зустріти партнерів з минулих проектів, отримати певну інформацію з використання нових інструментів eTwinning, досвід співпраці з однодумцями. Також я була вражена теплою дружньою атмосферою, яка панувала протягом роботи, готовністю кожного допомогти, підказати ідею, виправити помилки. Велика подяка організаторам за професіоналізм у підготовці й проведенні заходу, та команді PSA  в Україні.

Олена Кононенко: «Побувати на грандіозній конференції, яка розглядає найактуальніший напрямок сучасної освіти – це велика честь і відповідальність. Надзвичайно корисно було обговорити у колі професіоналів широке поняття цифрового громадянства, яке досліджує загрози і можливості цифрового суспільства та дає відповідь на питання, як найкраще жити та діяти в сучасному онлайновому світі. Я не просто провела незабутній час в колі однодумців та зустрілася з партнерами по проектах, а  й обмінялася досвідом і контактами, знайшла цікаві ідеї та партнерів для нових проектів. Я щиро вдячна PSA Ukraine за можливість долучитися до передового європейського педагогічного досвіду і ще раз переконатися, яким потужним інструмент мотивації, новаторства, співпраці та професійного розвитку є eTwinning; а також моїм колегам, учням та їхнім батькам, без яких моя участь у конференції була б неможливою».