eTwinning Desktop

+38 067 823 0125

Українські ітвіннери взяли участь у тематичній конференції eTwinning в Італії

29 вересня 2016 року

 

21-23 вересня у Флоренції відбулася конференція на тему «Citizenship: A new ethic for the 21st Century – the contribution of eTwinning». Подія об’єднала близько 250 ітвіннерів з 36 країн.

Україну на конференції представили вчителі Олександра Журавльова (Тернопільська ЗОШ № 28) та Світлана Дика (КЗ «НВО-ЗОШ І–ІІІ ст. № 31, ЦДЮТ «Сузір'я», Кіровоград), а також координатор програми Валентина Веліченко.  

Ключовою ціллю заходу було залучення ітвіннерів до популяризації демократичних цінностей, толерантності та поваги до неоднаковості в суспільстві через проекти eTwinning.

Упродовж конференції вчителі отримали нагоду взяти участь у серії воркшопів за темами: інклюзивна освіта, виховання активного громадянина на прикладах найкращих проектів, важлива роль eTwinning у школі, професійний розвиток вчителя, запобігання проявам екстремізму та насилля тощо. Також перед ними виступили мер міста, міністр освіти Італії, представники Європейської комісії та Центрального офісу програми.

Окрім відвідувань майстер-класів, учасники обговорили цікаві ідеї у колі колег-однодумців, знайшли партнерів для майбутніх проектів, завели нових друзів, познайомилися з прекрасною Флоренцією та отримали великий заряд користі й натхнення для праці. 

Відгуки учасників: 

«Важко словами передати всі мої враження від поїздки. Отримала багато позитивних емоцій і нових знайомств. Грандіозне відкриття заходу у Палаці Веккіо, де ітвінерів вітали мер міста Флоренція, міністр освіти Італії, представники Єврокомісії та CSS eTwinning з Брюсселю; воркшопи у Палаці Конгресів; три дні плідного спілкування і спонтанне інтерв'ю для каналу eTwinning; заключна святкова вечеря у Палаці Боргезе – назавжди лишаться у пам’яті. Також я знайшла партнерів для нових проектів та цікаві ідеї, які спробую втілити в життя. Обов’язково пропагуватиму eTwinning, як потужний інструмент співпраці, розвитку вчителя та учнів. Дякую PSA Ukraine за честь представляти нашу країну на конференції» – Олександра Журавльова. 

«На конференції було представлено найактуальнішу інформацію з питань громадянської освіти як нової етики 21-го століття. Особливо корисними для мене були  «Презентація мережі  eTwinning» від Анни Гіллеран  (CSS eTwinning) та робота в секціях «Компетентнісно орієнтована освіта» й  «Перехід від поляризованого «чорно-білого» мислення до співробітництва  незважаючи на розбіжності: емпірично перевірений підхід IC ™  мислення».

Тож участь у конференції  сприяла підвищенню моєї професійної обізнаності. Захід також  дозволив  обговорити у широкому колі колег хвилюючі питання трансформації сучасної системи освіти і роль eTwinning у цьому процесі. Це були три дні плідної співпраці,  дискусій,  обміну досвідом та незабутніх вражень. Я щиро дякую Агентству підтримки програми в Україні за надану мені унікальну можливість долучитися до найкращого міжнародного педагогічного досвіду» – Світлана Дика.