eTwinning Desktop

+38 067 823 0125

У Дніпропетровську відбулася eTwinning Plus practical session 2013

11 листопада 2013 року

 

25 жовтня у Дніпропетровську пройшов навчальний тренінг для вчителів, що завершив серію заходів в рамках eTwinning Plus practical session 2013.  Тренінг об’єднав вчителів-ітвіннерів із міст Маріуполь, Конотоп, Кіровоград, Дніпропетровськ, Мелітополь, Харків, Краснодон, Дзержинськ, Свердловськ, Луганськ, Горлівка, Кривий Ріг та Лубни. 

В якості спікерів виступили представники PSA в Україні: координатор проекту Валентина Веліченко та менеджер з організації заходів Олена Коваленко. 

У рамках тренінгу учасники дізналися про переваги eTwinning Plus для вчителів та учнів, а також про те, як найближчим часом програма розвиватиметься  в Україні. Також присутні ознайомилися з ключовими інструментами Public portal, Teacher's Desktop і TwinSpace та на практиці потренувалися в їхньому використанні.

У ході заходу вчителі ознайомилися з прикладами кількох проектів, планів, матеріалів (Project Kits і Moduls) та сервісів, які допомагатимуть їм у підготовці й реалізації проектів та вивченні іноземних мов. Також українські ітвіннери почули про «теорію поколінь», яка є гарним інструментом для порозуміння вчителів та учнів, а ще зіграли у гру-вікторину на знання країн Європейського Союзу, яку можна використовувати у роботі з учнями.  

Представники українського PSA відзначили найактивніших вчителів eTwinning Plus в Україні: 

  • Анастасія Ситнік, Середня спеціалізована загальноосвітня школа № 126 з поглибленим вивченням французької мови Дніпропетровської міської ради
  • Олена Галицька, Мелітопольська гімназія № 5 Мелітопольської міської ради
  • Артем Куликов, Комунальний заклад Свердловська спеціалізована школа І-ІІІ ступенів № 11
  • Ольга Євсікова, Комунальний заклад Свердловська спеціалізована школа І-ІІІ ступенів № 11
  • Ольга Савченко, Конотопська Гімназія Конотопської міської Ради Сумської області

Вчителі, що вже мають успішні приклади участі у міжнародних проектах eTwinning Plus , поділилися з іншими своїми досягненнями, досвідом мотивації учнів та реалізації проектів.

Ольга Євсікова розповіла про реалізацію проектів «School as home» і «Be smart, don’t start». Колеги з її школи беруть активну участь в різних проектах програми,  при цьому багато чого роблять спільно: хтось допомагає з англомовною комунікацією, хтось – з використанням ІКТ. Міцний командний дух присутній і у взаємодії зі школярами: зараз пані Євсікова та її учні беруть участь у конкурсі «My eTwinning movie», для якого зняли спеціальний ролик про те, чому вони люблять eTwinning Plus. До речі, одна з газет їхнього рідного м. Свердловськ написала про програму eTwinning та місцевих учнів, що беруть у ній участь.

Олена Галицька презентувала проект «Our colourful world». Проект,  хоч і присвячений вивченню біології (рослинам і регіонам країн), проте стосується дуже багатьох інших предметів. Діти збирають інформацію не лише про рослину і особливості природи регіону, але й вивчають фольклор (пісні, вірші), в якому зустрічається ця рослина. Також особливістю проекту є те, що він поділений на різні тематичні блоки, за кожним з яких закріплений свій вчитель та своя група учнів. Так, тему «Заповідні території Мелітопольщини» веде вчитель географії, «Рослини – національна гордість України» – вчителі української мови та музики, «Рослини рідного краю в малюнках» – вчитель малювання, «Сади мелітопольського краю» – вчитель біології.  Також у рамках проекту діти створять електронну книгу про рослини рідного регіону.

Анастасія Ситнік розповіла про реалізацію проекту «Communiquons avec goût! Comunichiamo con gusto!», в рамках якого діти обмінюються традиційними рецептами своїх країн. Його родзинкою є те, що кожна партнерська школа влаштовує в себе дні іноземної кухні, в ході яких діти готують рецепти інших країн-учасниць. По завершенню проекту 12 країн-партнерів випустять спільну електронну книгу французькою мовою, з фотографіями та покроковими інструкціями з приготування національних страв.

Обмін досвідом, напрацьованим у плідній проектній діяльності, новими  ідеями та ентузіазмом щодо майбутніх звершень – все це стало не лише корисною , а й найбільш надихаючою частиною тренінгу.  

Відгук  учасника заходу: 

Анастасія Ситнік, Середня спеціалізована загальноосвітня школа № 126 з поглибленим вивченням французької мови Дніпропетровської міської ради:

«Під час тренінгу особисто мені було корисно дізнатися, як  зареєструвати дітей в проекті. Мої колеги по школі були раді дізналися про можливості та функції програми, а також як правильно організувати роботу над проектом. Ми мали змогу познайомитись з іншими колегами, обмінятись контактами, розповісти про особливості своєї школи та послухати про інші навчальні заклади. Також цікаво було дізнатись про різноманітні проекти, над якими працюють колеги з інших міст, та почути їхні враження від цієї діяльності.

Гадаю, що програма eTwinningPlus зробить шкільне життя цікавішим, заохотить дітей до спілкування та організації їхньої навчальної діяльності, розвиваючи навички користуванням ІКТ. Оскільки сучасні діти мають дуже велику інтернет-залежність, програма може скоординувати їхню роботу та направити захоплення комп'ютерами на виконання корисних цілей. Для дітей це – щось нове, тому вони відреагували на пропозицію до участі в програмі дуже позитивно, хоча і мають деяку невпевненість щодо своїх сил та можливостей і переживають щодо якості виконання проекту».

Фотозвіт події