eTwinning Desktop

+38 067 823 0125

Мар’яна Лисишин і Тетяна Гуцуляк презентували eTwinning в рамках Демократичної школи у Варшаві

30 серпня 2016 року

 

Ітвіннери Мар’яна Лисишин і Тетяна Гуцуляк (Коломийський НВК № 9 «Школа-природничо-математичний ліцей») представили програму eTwinning Plus в рамках Літньої академії на тему «Демократія у школах. Будуємо інклюзивне середовище для всіх» у Варшаві. Організаторами події виступили: Міністерство національної освіти та Центр розвитку освіти Польщі, Європейський центр ім. Вергеланда та Рада Європи.

Ключова ціль заходу – поширення демократичних цінностей та інклюзивної культури у школах країн Східного партнерства. Захід зібрав близько 30 вчителів з Вірменії, Грузії, Азербайджану, Білорусії, Молдови, України, Росії та Польщі.

Частину навчання організатори заходу присвятили презентації проектної діяльності в рамках eTwinning Plus, як одного з інструментів демократичного навчання. А як на практиці працює цей інструмент учасникам розповіли Мар’яна Лисишин та Тетяна Гуцуляк.

Відгук Маряни Лисишин:
«Оскільки серед учасників були ітвіннери – я, Тетяна Гуцуляк та ще одна колега з Азербайджану, –  то нам трапилася чудова нагода розказати про програму. Дуже приємно було побачити, що прикладом для демонстрації проекту, що містить у собі демократичні елементи, організатори вибрали український проект «FUSE». Також корисно було поділитися особистим досвідом з іноземними колегами та усвідомити, що eTwinning розвиває засади демократії, оскільки тут враховані права кожного учасника: діти можуть відкривати в собі та навколо те, що їх насправді цікавить; вчителі мають нагоду працювати над темами та наповнювати проекти різними видами діяльності на свій розсуд, дискутувати та знаходити компроміси зі своїми партнерами. У цій програмі все залежить від власного вибору вчителя та учня, від вміння знаходити порозуміння з іншими людьми – а саме це найбільше мотивує у житті».