eTwinning Desktop

+38 067 823 0125

Вчителька з України Тетяна Валко побувала на конференції для ітвіннерів у Литві

4 листопада 2013 року

 

11-12 жовтня у Вільнюсі (Литва) відбулася конференція для шкіл-учасниць програми eTwinning на тему «Розвиток шкіл за підтримки програм Євросоюзу». Учасницею події стала одна з найактивніших українських вчителів eTwinning Plus Тетяна Валко з Чернівецької спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів №22 Чернівецької міської ради.  

Головною метою заходу було залучити якомога більше шкіл до участі у міжнародних проектах за підтримки програм Євросоюзу та в рамках програми eTwinning. Участь у конференції взяло 37 країн: Україна, Франція, Литва, Латвія, Норвегія, Італія, Румунія, Ісландія, Польща, Німеччина, Данія,  Мальта, Словаччина, Португалія,Іспанія, Словенія, Греція, Кіпр, Ірландія, Болгарія, Швеція. Бельгія, Люксембург, Туреччина, Австрія, Великобританія,Фінляндія, Нідерланди, Швейцарія, Угорщина, Естонія,Білорусія, Грузія, Хорватія, Чеська Республіка та Вірменія.

Програма конференції складалася з корисних майстер-класів та нетворкінг-сесій для ближчого знайомства вчителів з різних країн. Перед учасниками виступили: генеральний директор з освіти та культури Європейської Комісії Ян Трушчинські, міністр навчання й науки Литви, професор Даніус Павалкіс, а також Кей Лівінгстон, професор в сфері освітніх досліджень, політики та практики університету Глазго.

В рамках заходу було проведено 4 майстер-класи, що відрізнялися за тематикою:

  • Шкільне лідерство та Європейське шкільне співробітництво (де йшлося про роль керівників навчальних  закладів у забезпеченні успішної реалізації проекту з максимальним впливом на подальший розвиток школи).  
  • Професійний розвиток вчителя за допомогою Європейського співробітництва шкіл (присвячений темі ролі лідерів шкіл та європейського співробітництва у забезпеченні безперервного професійного навчання для вчителів).
  • Як співпраця між школами допомагає підвищити мотивацію учнів (на якому учасники обговорили питання мотивації учнів до навчання та можливості для її підвищення за допомогою співробітництва шкіл в рамках навчальних програм ЄС).  
  •  Європейське співробітництво для залучення громади та його вплив на імідж школи (де вчителі вивчали переваги європейських проектів співпраці для шкіл та як проекти можуть допомогти їм залучати місцеві спільноти та батьків до шкільного життя. Також однією з тем обговорення став вплив участі в міжнародних проектах на імідж школи).

Вчителі-учасники заздалегідь були поділені на групи, в яких і взяли участь у одному з майстер-класів. Також в рамках конференції аудиторія висловила та проголосувала за найкращі пропозиції щодо використання програми ЄС для підтримки стратегічного розвитку шкіл. Після чого на всіх чекала нетворкінг-сесія – знайомство з колегами з різних країн, пошук нових партнерів та ідей, обмін досвідом та методиками викладання, дружні розмови про особливості співробітництва в рамках програми eTwinning, нові шляхи для розвитку себе, учнів та шкіл. Тож кожен учасник знайшов для себе корисні знання та інсайти. Що ж до учасниці від України, Тетяну Валко конференція надихнула на подальшу активну участь у нових eTwinning-проектах (завдяки заходу її школа долучилась до нового проекту «Winter Olympics»).