eTwinning Desktop

+38 067 823 0125

Українські ітвіннери взяли участь у тематичному семінарі для шкіл Дунайського регіону в Австрії

16 червня 2016 року

 

9–10 червня в Австрії відбувся eTwinning-семінар на тему «Learning, teaching, exchanging – school cooperations in the Danube Region». Захід зібрав ітвіннерів з країн Дунайського регіону. Україну представили вчителі: Єлизавета Овчаренко (Долинська СШ І-ІІІ ст. № 6 з поглибленим вивченням предметів),Мар'яна Лисишин (Коломийський НВК № 9 «Школа–природничо–математичний ліцей»), Ілона Білійчук (Хімчинська ЗОШ І-ІІ ст.); а також координатор програми Валентина Веліченко. Захід проходив у Міжнародній бізнес-школі міста Лінц, учні якої також є учасниками програми eTwinning.  

На початку заходу ітвіннерів привітали представники Міністерства освіти, бізнес-школи та Національного агентства Erasmus + в Австрії. Далі, упродовж двох днів семінару учасники дізналися про австрійський досвід міжнародної співпраці в рамках Erasmus+ та eTwinning зокрема, ознайомилися з прикладами найкращих проектів, взяли участь у майстер-класах про співпрацю, якість проектів та виклики, що стоять перед вчителями Дунайського регіону, а також завели нових друзів-колег та започаткували спільні нові проекти.

Відгуки учасниць заходу:

 Ілона Білійчук: «Для мене ця поїздка була особливою, адже я не тільки познайомилась із колегами-однодумцями й дізналася багато цікавої та корисної інформації, а ще й вперше побувала за кордоном. На семінарі панувала надзвичайно дружня атмосфера, що сприяло продуктивній праці. Я відвідала цікаві воркшопи, де ознайомилась із новими інструментами платформи eTwinning та започаткувала проект «Culture e-box» із колегами з Австрії, Угорщини та Чехії. Мені також випала нагода поспілкуватися з австрійськими педагогами та обмінятися досвідом з питань організації навчального процесу в школі. Ця поїздка стала для мене незабутнім знайомством з Європою. Щиро вдячна команді PSA Ukraine за чудову можливість взяти участь у ній».

​  Мар'яна Лисишин: «Поїздка до Австрії є найкрутішою подією в рамках моєї участі в eTwinning. Тематичний семінар – це суміш дуже цінної інформації, приємного спілкування в колі успішних вчителів-однодумців та захоплюючого відпочинку. Програма eTwinning Plus відкриває кордони та зближує людей не лише у віртуальному, а й в реальному світі. Набуті знання в Україні дали можливість не тільки започаткувати новий проект «Around The Danube River» (з колегами з Румунії, Молдови, Австрії), а й  поділитися власними методиками та перейняти нові підходи до викладання в європейських колег. 

Австрійський досвід міжнародної співпраці в рамках Erasmus+ та eTwinning дає певне розуміння того, як  зробити якісний проект. Я отримала багато нових та корисних знань, які пригодяться мені не тільки у межах роботи в школі, а й у житті: дізналась, яким важливим в нашому житті є саморозвиток і як можна з усмішкою досягати всього, чого ти хочеш. Такі семінари допомагають зрозуміти: як змінити своє життя на краще, як стати успішною людиною, як досягнути своїх цілей, підвищити мотивацію учнів до навчання та командної взаємодії.

Надзвичайно вдячна PSA Ukraine за можливість побувати на такій чудовій події та отримати заряд енергії, від якого просто сяєш від задоволення!».