eTwinning Desktop

+38 067 823 0125

В Одесі відбулася eTwinning Plus practical session 2013

1 листопада 2013 року

 

21 жовтня в Одесі пройшов перший навчальний тренінг для вчителів зі шкіл Південного регіону України в рамках eTwinning Plus practical session 2013. Захід зібрав вчителів із міст Сімферополь, Одеса, Ялта, Херсон, Миколаїв, Севастополь та Феодосія. 

Спікерами заходу виступили представники українського PSA: керівник проекту Сергій Теплов  та менеджер з організації заходів Олена Коваленко. 

У рамках тренінгу учасники дізнались як розвиватиметься програма eTwinning Plus в Україні та які переваги дасть вчителям й учням,а також потренувалися у використанні ключових інструментів Public portal, Teacher's Desktop та TwinSpace. Вчителі ознайомилися зі зразками проектів , планів, проектних матеріалів (Project Kits і Moduls) та сервісів, які можна використовувати у проектній діяльності й вивченні іноземних мов, а також зіграли у командну вікторину на знання країн Європейського Союзу і водночас отримали гарну ідею використання цієї гри у роботі з учнями.  

Представники українського PSA нагородили найактивніших вчителів eTwinning Plus в Україні: Еліну Головачеву (ЕНВК «Школа майбутнього», м.Ялта) та Ларису Степаненко (Середня загальноосвітня школа № 38 ім. М.В. Челнокова, м.Севастополь). У свою чергу найактивніші вчителі також виступили перед аудиторією.

Еліна Головачова розповіла присутнім про те, як проектна діяльність підвищує мотивацію учнів до вивчення англійської мови на прикладі eTwinning Plus -проекту Intercultural dialogue through fairy tales, drama and art. У проекті школи-учасниці дізнавалися про історію та культуру країн-партнерів у минулому й сьогодні. А казка, театр та мистецтво, які використовувалися в ході проекту, допомагали учням вивчати мову з радістю та задоволенням. 

Лариса Степаненко поділилася досвідом участі у двох проектах eTwinning Plus – Cultural heritage through our cuisine, Our Food and Country. В рамках проектів учні вивчали кулінарне мистецтво та традиції країн-партнерів, ділилися рецептами та вчилися готувати страви за рецептами іноземних друзів, привчали один одного до здорового способу харчування. А також покращували навички презентації себе й своєї країни та володіння іноземними мовами. Лариса Степаненко також розповіла вчителям про участь у семінарі в Кракові.

Відгук  учасника тренінгу: 

Ірина Гольдріна, Заслужений учитель України, Херсонський ліцей Херсонської обласної ради:

«На сьогодні проблема підвищення мотивації у вивченні іноземних мов та покращання навичок використання ІКТ  в українських школах залишається актуальною. Створення навчальної програми eTwinning та надання нашій країні можливість приєднатися до проекту в 2013 році, сподіваюсь, сприятиме вирішенню цієї проблеми.

 Наш Херсонський ліцей Херсонської обласної ради було обрано для участі у eTwinning Plus разом з іншими 77 школами України. У червні вчителі-учасники програми зареєструвалися на центральному порталі. А після завершення літніх канікул, як завжди, розпочався напружений навчальний рік зі своїми повсякденними турботами і проблемами. Цей тренінг, на якому зібралися вчителі-куратори і учасники програми з південних регіонів України, був дуже цікавим та насиченим корисною інформацією.  Запрошені не тільки познайомилися з представниками команди PSA в Україні, та ще й обговорили актуальні питання щодо користування сайтом eTwinning Plus в Україні; дізналися про можливості, які надає вчителям і школярам участь у програмі, а також про переваги й особливості реалізації проектів eTwinning Plus і використання ІКТ, які допомагають їх реалізовувати.

   Практична частина тренінгу та спілкування з колегами з інших міст допомогли визначитися з планами на майбутнє щодо пошуку ітвінерів та створення спільних міжнародних проектів. Підвищенню активності, безумовно, посприяє нагородження вчителів Степаненко Лариси та Головачової Еліни, які вже успішно реалізують проекти в своїх школах».

Фотозвіт події