eTwinning Desktop

+38 067 823 0125

Найактивніші українські вчителі програми eTwinning Plus взяли участь у міжнародному семінарі у Польщі

10 жовтня 2013 року

 

26-29 вересня в Польщі (м. Краків) відбувся міжнародний навчальний семінар для найактивніших вчителів-ітвіннерів з країн eTwinning та eTwinning Plus.  

Учасниками від України ьстали вчителі: Лариса Степаненко (Середня загальноосвітня школа № 38 ім. М.В. Челнокова), Єлизавета Овчаренко (Долинська спеціалізована школа І-ІІІ ступенів № 6 з поглибленим вивченням предметів Долинської районної ради Івано-Франківської області) та Юлія Салівончик (Черкаська спеціалізована школа I-III ступенів № 17). Участь у заході взяли також представники NSS та PSA. Загалом семінар зібрав 12 країн, серед яких: Україна, Вірменія, Грузія, Азербайджан, Туніс, Молдова, а також Чехія, Словаччина, Франція, Німеччина, Англія та Польща. 

Захід відкрили представники польського NSS, які підкреслили унікальність цього семінару, адже це вперше подібне навчання проводилося для нових членів спільноти – представників eTwinning Plus. Також перед присутніми виступи представники CSS – Michael O'Donnabhain та Maite Debry. Після чого учасники в ігровій формі згуртувалися в команди, познайомилися й виконали цікаві завдання на знання особливостей, історії та народної мудрості європейських країн.

Другий та третій день семінару пройшов для учасників не менш цікаво. Вчителі-амбасадори продемонстрували колегам приклади своїх найцікавіших eTwinning-проектів. Обмін досвідом ітвіннерів з різних країн є дуже корисним, адже дозволяє перейняти нові інструменти та знайти ідеї для власних проектів. До нових натхнень учасники eTwinning Plus поглибили свої знання з використання інструментів порталу програми, а вчителі eTwinning навчилися створювати електронні книги. Також учителі з усіх країн-учасниць семінару розбилися на групи та розробили плани спільних проектів,  до реалізації яких приступлять одразу по приїзді. В свою чергу представники NSS та PSA поділилися між собою досвідом з окремих напрямків роботи в рамках програми.

Також рамках заходу учасники познайомилися зі своїми колегами одразу з 12 країн, поділилися професійним досвідом і творчими ідеями. А також познайомилися зі старовинним європейським містом, яке невипадково називають культурною столицею Польщі, відвідали музей історії Кракова та помилувалися його вуличками в «живому форматі».

Така взаємодія між членами великої європейської освітньої спільноти – чи не найцінніша перевага eTwinning. Не дарма представник CSS Michael O'Donnabhain  у своєму виступі наголосив на важливості програми в контексті зміни ролі Інтернету в нашому житті. На зміну web 1.0 (використання Інтернету для пошуку інформації та швидкісного листування) прийшла концепція web 2.0. (спільна творчість та співпраця між користувачами мережі). І сьогодні eTwinning – це частина нового поля взаємодії між  людьми. Тож, плануючи нові проекти, варто не забувати про те, що ця програма покликана не просто давати знання – а знайти ці знання шляхом спільних пошуків, у взаємопідтримці, співпраці та співтворчості. 

Відгук учасниці семінару Лариси Степаненко,  Середня загальноосвітня школа №38 ім. М.В. Челнокова м. Севастополь:

«Участь у подібних заходах дає можливість  вчителям  переконатись, що вони на правильному шляху, надихає на подальшу співпрацю з колегами з інших країн, мотивує до професійного розвитку та активнішого залучення учнів до інтелектуального діалогу.

У спілкуванні з учителями інших країн приємно вразило їхнє бажання поділитися досвідом роботи в проектах і методикою використання сучасних засобів комунікації, їхня зацікавленість в співпраці з колегами, прагнення поширювати ідеї міжкультурного спілкування, освітнього партнерства, толерантності та взаєморозуміння.

Цікаво було дізнатися про широкий спектр ІКТ, які  учасники семінару використовували для реалізації проектів та познайомитись з ідеєю ігрової форми проектів. 

А ще під час цього семінару ми знайшли нових партнерів та приєдналися до проекту Proud to be Europe@ns. Сподіваюсь, що саме в такому форматі ми візьмемо участь у цьому та в інших проектах, роботу в яких розпочали раніше.

Захід надихнув мене сміливіше застосовувати  сучасні ІКТ, такі як: Padlet, Voki, Fodey, Pooplet, Doddle та інші; активніше залучати учнів до самостійного адміністрування роботи в проектах і взаємодії з  зарубіжними партнерами; мотивувати до співпраці в проектах колег з інших предметів зі своєї школи.»

Фотографії з семінару в Кракові