eTwinning Desktop

+38 067 823 0125

Українські амбасадори Наталія Наявко та Ірина Фіголь взяли участь у семінарі у Франції

21 жовтня 2015 року

 

9-11 жовтня в Тулузі (Франція) відбувся Multilateral eTwinning Seminar. Організаторами заходу стали французька та мальтійська служби підтримки програми. Семінар об’єднав 65 ітвіннерів із Франції, Мальти, Польщі,Чехії, Естонії, Латвії, Ірландії та України. Участь у ньому взяли й українські амбасадори Наталія Наявко (Новий Розділ) та Ірина Фіголь (Біла Церква).

Ключовою темою семінару були педагогічні інновації. Упродовж трьох днів учасники попрактикувалися в активному використанні планшетів на уроках та проектній діяльності; навчилися правильно планувати проекти й керувати ризиками; вивчили багато корисних онлайн-сервісів та інструментів (Tellagami, Clyp, Mindomo, Tagxedo, ThinkLink, Emaze, Powtoon, Comic Strip, Aurasma, Sway, Storify, ecolenumerique-mp.fr та ін.). Також у ході заходу представники Мальти й Франції ознайомили аудиторію з прикладами своїх найуспішніших проектів.

Важливою складовою семінару стало ближче знайомство та співпраця учасників. Весела гра «Бінго» допомогла ітвіннерам познайомитися та дізнатися цікаві факти один про одного, а формат «Speed Dating» посприяв швидкому обміну ідеями та пошуку партнерів для проектів. Після чого учасники утворили невеликі команди, що розробили та зареєстрували нові проекти eTwinning.

Заключним акордом стало опитування аудиторії за допомогою сервісу Kahhot, що допомогло учасникам закріпити отримані під час семінару знання, та презентація новостворених проектів.

Відгуки українських учасників:

Наталія Наявко: «Семінар був надзвичайно корисний! Я стала впевненішою щодо використання платформи; навчилася планувати та реєструвати проект. Успішним також було знайомство із вчителями, які брали участь у семінарі. Налагодити контакти й обговорити деталі проектів значно легше у «живому» спілкуванні. За короткий час організатори зуміли створити сприятливу атмосферу, де кожен почувався комфортно, спілкуючись у міжкультурній групі. Я збагатилася новими ідеями не тільки щодо проектів, але й щодо методики проведення уроків, використовуючи нові ІКТ. Також завдяки одному нашому eTwinning-проекту ми з Іриною Фіголь мали нагоду відвідати французьку школу».

Ірина Фіголь: «Цей семінар я розглядала як безцінну нагоду налагодити співпрацю із новими партнерами та розширити горизонти своєї діяльності в eTwinning. Три дні наполегливої роботи у компанії колег із Франції, Ірландії, Польщі та Мальти завершилися реєстрацією кількох нових проектів та встановленням контактів, що мають на меті співпрацю з іншими українськими ітвінерами. Важливим результатом стали також здобуті навички використання планшетів у проектній роботі. Крім того, тісна співпраця з іншими учасниками заходу дозволила на практиці реалізувати нові обов’язки амбасадора, допомагати та консультувати вчителів у їхній діяльності в eTwinning. Велика подяка організаторам семінару та PSA Ukraine за надану можливість!».