eTwinning Desktop

+38 067 823 0125

У Києві відбулася eTwinning Plus practical session 2013

18 вересня 2013 року

 

10 та 13 вересня в Києві пройшли перші тренінги eTwinning Plus practical session 2013. Їхніми учасниками стали вчителі з Києва, Фастова, Білої Церкви, Вінниці, Черкас, Чернігова, Щорса, Сміли та Харкова. 

Керівник проекту Сергій Теплов розповів учасникам про головні можливості eTwinning Plus для вчителів і школярів, а також про майбутні плани щодо розвитку eTwinning Plus в Україні. Також він підкреслив важливість живого знайомства та спільного вкладу вчителів у реалізацію eTwinning в Україні. Адже саме спільний інтерес та щире бажання взяти участь у програмі з боку вчителів – запорука появи успішних проектів, постійного розвитку програми та популяризації ідеї навчання протягом життя серед українських дітей. 
Координатор проекту Валентина Веліченко розказала про особливості роботи з Public portal, а менеджер з організації заходів Олена Коваленко розказала про ключові інструменти Teacher's Desktop. Також у рамках тренінгів вчителі ознайомилися з можливостями TwinSpace та прикладами проектів eTwinning, а також з Project Kits і Moduls – зразками всіх проектних діяльностей, готових матеріалів, планів та додаткових сервісів, що допомагатимуть їм у створенні власних проектів.   

Отримані знання учасники одразу ж закріплювали на практиці: виконували завдання з практичного застосування інструментів порталу eTwinning Plus. Також вони успішно пройшли ще одне невеличке випробування – гру-вікторину на знання країн Європейського Союзу. У результаті вчителі дізналися про дивовижні факти з життя країн ЄС, отримали позитивні емоції та нові ідеї для проведення цікавих мотиваційних ігор зі своїми учнями.     
Також представники українського PSA відмітили найактивніших вчителів eTwinning Plus в Україні. Нагороду за активну діяльність в програмі отримали вчителі:
Ірина Фіголь, Перша Білоцерківська гімназія; 
Олена Лук’янець, Київська гімназія № 191 ім. П.Г.Тичини; 
Юлія Салівончик, Черкаська спеціалізована школа № 17;
Світлана Алєксєєва, Харківська гімназія № 82; 
Ірина Збронська, Вінницька гімназія № 30 ім. Т. Шевченка; 
Олена Буштрук, Щорська районна гімназія.
Юлія Салівончик приготувала невелику презентацію про своїх дітей та проект «Європоїзд», в якому вони взяли участь. А Світлана Алєксєєва розповіла про унікальний досвід, що вийшов за межі її онлайн-діяльності. За допомогою цієї вчительки, її колег та eTwinning-партнерів, харківські учні зустрічали в себе іноземних гостів-однолітків та їздили до них у Болгарію. А невдовзі вони та їхні друзі-болгари відвідають одну зі шкіл-партнерів у Польщі. У рамках поїздок учні організовують та беруть участь у заходах, присвячених вивченню англійської та рідних мов і культур цих країн.
Після тренінгів учасники вийшли з новими інструментами з роботи з порталом та з новими друзями-колегами. Сподіваємося, що ці корисні надбання стануть їм у пригоді в їхній подальшій діяльності над проектами eTwinning Plus. 
Відгуки вчителів-учасників тренінгів: 
Ірина Фіголь, Перша Білоцерківська гімназія: 
«Ідея eTwinning дуже прогресивна та вчасна. Навчання XXI ст. передбачає активну участь учасників навчального процесу в подібних програмах. Ми дуже дякуємо такій можливості і раді, що наша школа може прийняти в цьому участь. Сподіваємося на значні результати, які вже себе показують. Наші діти дуже активні і вже мають певний досвід співпраці над спільними проектами. А зараз ця діяльність матиме всеєвропейський характер – і це великий плюс. В учнів зростає мотивація до навчання, зокрема до вивчення іноземної мови і до здобуття інших корисних навичок XXI ст.». 
Ельвіра Цепкова, Київська гімназія «Міленіум» № 318:
«Програма є дуже цікавою. Наша гімназія активно бере участь у різних міжнародних проектах, тому ми з задоволенням взялися за можливість взяти участь у створенні  довготривалих міжнародних проектів. Плануємо і самі ініціювати проекти та приєднуватись до цікавих ідей інших шкіл. До цього часу ми ще не зовсім розібралися, як пропонувати свої задуми, але тепер після тренінгу ми вже зможемо запропонувати свої ідеї потенційним партнерам». 
Юлія Салівончик, Черкаська спеціалізована школа № 17: 
«Приємно усвідомлювати, що нас з колегами об’єднує одна мета – навчити наших дітей, показати як вони можуть використати іноземні мови в реальному житті. Наприклад, ми з учнями підключилися до проекту «Європоїзд», де представили нашу країну. Свою роботу ми почали з малювання постера. В цей час на сайті проводився конкурс на найкращий плакат до eTwinning-проектів. Наш постер набрав більше ста лайків. І хоч цього було недостатньо для перемоги, діти отримали додатковий стимул. В кінці проекту нас нагородили відзнакою eTwinning Quallity Label. Ми роздрукували її та подарували учням. Нагороди вручав сам директор, тож діти були надзвичайно горді. Стів Джобс якось сказав: «Є тільки один спосіб зробити гарно роботу – це полюбити її». Тож якщо вчитель буде любити свою роботу, в тому числі і цю програму, – очі дітей теж будуть запалюватися ентузіазмом». 

Фотозвіти події:
10 вересня 2013
13 вересня 2013